DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@gość Ale właśnie o to chodzi żeby przejąć majątek tych sióstr. Ani siostry, ani mieszkańcy miasta tego nie chcą, bronią się. Szczegółowo sytuację opisuje Hilary White na 1P5. Zresztą ta dziennikarka ma na ten temat największą wiedzę. Polecam. A PCh24 dziękuję za informacje. Chyba jesteście w Polsce jedyni, którzy o tym piszą. Bóg zapłać!
6 miesięcy temu / eMGa
 
Watykan -bardzo szeroko pojęty- chce wyrzucić siostry kontemplacyjne z Marradia?? Przyjmijmy je do Polski,mamy tyle wspaniałych wspólnot kontemplacyjnych w polskim Kościele - jeszcze jedna się zmieści! Jakiś klasztor do zagospodarowania się znajdzie!Pamiętajmy co mówił Św.Jan Paweł II - wspólnoty kontemplacyjne są najcenniejszą częścią Kościoła,są łączami naszego świata z Boskim Absolutem!
6 miesięcy temu / gość
 
Módlmy się przede wszystkim o nowe i liczne powołania do tych zakonów! Może właśnie te reformy, niezależnie od intencji, spowodują, że przypomnimy sobie o zakonach kontemplacyjnych, o potrzebie ich istnienia i ich misji i przyczynią się do ich umocnienia! I ta sytuacja daje nam pretekst by uderzyć we własne piersi - jak sami wspomagamy klasztory? Czy prosimy siostry o modlitwę, dajemy im odczuć, tak po ludzku, że są nam potrzebne?
6 miesięcy temu / Wer
 
Na razie słyszymy o niszczeniu wspólnot zakonnych, tych najwierniejszych, w Europie, znacznie mniej słyszymy o innych zakątkach świata, natomiast wcale nie słyszymy o tym, co dzieje się w Polsce! Czy te niszczące instrukcje są w polskich zakonach wprowadzane w życie? Złowroga cisza. Przecież siostry z zakonów kontemplacyjnych nie będą alarmowały pism katolickich???. Co wiedzą świeccy? Kto będzie bronił naszych sióstr? Dziennikarze katoliccy zainteresujcie się sytuacją polskich zakonów kontemplacyjnych, ponieważ modlitwa i ofiara tych zakonów podtrzymuje jeszcze świat w istnieniu.
6 miesięcy temu / eMGa
 
...ręce i nogi się uginają...a z drugiej strony Bractwu przybywa! I dobrze. A swoją drogą ciekawy jaki będzie następny Papież? O ile będzie...
6 miesięcy temu / Kasandra
 
Modlmy sie aby wiekszosc chierarchii i wiernych pozostala poprostu Katolikami a takie problemy nigdy nie beda mialy miejsca.
6 miesięcy temu / Nick
 
Znalazł się ktoś ....do mienia bezspadkowego?
6 miesięcy temu / Igor
 
Zamieszanie spowodowane decyzjami Papieża. Powodują likwidację klasztorów?m
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
6 lat wystarczyło, żeby rozwalić Kościół, opactwa terytorialne rozbierane, ten Jo?o Braz de Aviza wygaduje głupoty, zmusza zakony do duchowości świata, a przecież zakony są ucieczką od ducha świata, ja bym mu powiedział, że i on także umrze i potem sąd nie ziemski maosński i ekumeniczny fałszywy, ale ten prawdziwy Duchowy,
6 miesięcy temu / axe
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.