DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Nieopisana brutalność i możliwe związki z islamistami. Nigeryjska mafia zyskuje wpływy we Włoszech

Nieopisana brutalność i możliwe związki z islamistami. Nigeryjska mafia zyskuje wpływy we Włoszech
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (mahdi rezaei)

Szybko wzrastająca liczba imigrantów z Nigerii coraz bardziej niepokoi Włochów. Obawy potwierdza raport DIA, czyli Włoskiego Biura Dochodzeń Antymafijnych. Przestrzega ono, że nigeryjska mafia w Italii nie tylko wchodzi w ścisłą współpracę z mafią włoską czy przejmuje jej obszary działania, ale też w jej szeregach rodzi się zupełnie nowe, dotychczas lekceważone, zagrożenie wpływami dżihadystycznymi.


Coraz liczniejsze ugrupowania nigeryjskich mafii od Mediolanu po Palermo znakomicie opanowały nowoczesne, alternatywne systemy finansowe. Pozwala to Nigeryjczykom na uzyskiwanie coraz większych dochodów z handlu i przemytu ludzi, handlu narkotykami czy bronią.

Biorąc pod uwagę szybkie i łatwe bogacenie się Nigeryjczyków w Italii, włoskie służby specjalne biją na alarm. Wśród Nigeryjczyków może być sporo osób powiązaniach z terrorystyczną, mającą swoje korzenie w Nigerii, organizacją Boko Haram.


W raporcie DIA podkreśla, że należy zwrócić szczególną uwagę na włoskie instytucje penitencjarne, w których ogromną część „gości” stanowią dziś imigranci z Nigerii i sąsiednich krajów Czarnej Afryki. Podobnym monitoringiem powinny zostać objęte powstające jak grzyby po deszczu (szczególnie na północy) nowe meczety i nie do końca legalne muzułmańskie instytucje religijne, w które „wpompowywane” są m.in. pieniądze nigeryjskiej mafii.


Jak informuje regionalne wydanie „La Repubblica”, w Bolonii zatrzymano 19 Nigeryjczyków. Na razie jednak nie zarzucono im jakichkolwiek powiązań z rodzimymi strukturami terrorystycznymi. – Poznaliśmy za to bliżej sposób działania nigeryjskiej mafii. Jeżeli ktokolwiek opuści jej szeregi, czeka go spalenie żywcem lub trudne do opisania tortury – powiedział Stefano Orsi z Oddziału Dyrekcji Antymafijnej w Bolonii.

 

 

Źródło „Il Giornale” / „La Repubblica”
ChS

 

 


DATA: 2019-07-27 06:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żydzi to sobię dobrze zaplanowali
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Do hj. Komentarz ciekawy, ale to " Brawo PIS" to już żenada. Włosi też mają problem przez PIS?
ponad 1 rok temu / Pl
 
Widać że zdobywają przyczolki także na kontynencie europejskim i w miarę rozwoju i napływu imigrantów będą robić to samo co w Afryce. A UE to wszystko olewa.
ponad 1 rok temu / 123
 
Nie wiem nad czym się zastanawiać i na co czekać - aż przejmą władzę terrorem?
ponad 1 rok temu / Jot
 
To przenosi się do Polski. Imigranci z Bangladeszu i Pakistanu opowiadają o zależności lokali gastronomicznych z ofertą kebabu od mafii azjatyckich umocowanych we Włoszech. Działalność rejestruje imigrant z Włoch lub obywatel włoski i to on decyduje komu będzie wolno otworzyć lokal w Polsce. Kraków jest już opanowany przez mafie a ww imigranci zarobków szukają lokali na prowincji. Brawo PiS.
ponad 1 rok temu / hj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.