DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Nieodpowiedzialny ruch MSW. Plany remontów jak zaproszenie do zamachu

Nieodpowiedzialny ruch MSW. Plany remontów jak zaproszenie do zamachu
fot.By Grzegorz Gołębiowski (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Rzuty pięter, w tym gabinetu ministra, informacje o położeniu kamer monitoringu – te wszystkie informacje dotyczące siedziby Ministerstwa Spraw Wewnętrznych znalazły się w internecie. Powodem są prowadzone lub już zakończone postępowania przetargowe na remonty.

 

- MSW zaprasza terrorystów – zaalarmowała „Rzeczpospolita”. W ocenie dziennika, ministerstwo ujawniło informacje, które mogą pomóc w organizacji zamachów. To m.in. rzuty rzuty pięter, w tym gabinetu ministra, czy informacje o położeniu kamer monitoringu. Wszystko to dotyczy siedziby przy ul. Batorego, w tym bloku F, gdzie mieści się kierownictwo resortu.

 

Informacje trafiły do internetu w związku z prowadzonymi przetargami na remonty. Dokumentacja, mimo zakończenia postępowań i remontów pozostała na serwerach. Jako, że remonty trwają od kilku lat, tego rodzaju informacje pojawiały się na stronach MSW dość często.

 

Na dokumentacji z 2013 roku znajdują się nie tylko schematy szafek bezpiecznikowych, ale plany monitoringu oraz zaznaczono miejsce położenia urządzenia szyfrującego z informacją, gdzie ma zostać przeniesione. Przy okazji malowań z 2014 roku, pokazano rozmieszczenia gabinetów szefostwa MSW. Ostatni przetarg, z tego miesiąca, ponowił te informacje, dorzucając dane o sieciach teleinformatycznych.

 

To nie pierwszy tego rodzaju przypadek lekkomyślności. Już w 2011 roku „Rz” pisała o ujawnieniu w dokumentacji przetargowej planów tajnej gdyńskiej bazy morskich komandosów. W tym czasie karty odkryła też  Służba Kontrwywiadu Wojskowego, która ujawniła swe adresy na potrzeby przetargu na wywóz śmieci. Częściowe plany rezydencji w Wiśle i Juracie – przy okazji prowadzonych tam prac - pokazała też Kancelaria Prezydenta RP.

 

 

 

Marcin Austyn

DATA: 2015-11-23 09:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli to nie są debile a chyba nie są,to ktoś powinien ekspresowo i z wielkim hukiem wylecieć od dawna. A że nie wylatuje tzn, że służby potrzebują głębokiego przewietrzenia.
ponad 4 lata temu / jola
 
Bo PO, to POfesjonaliści!
ponad 4 lata temu / Jurek
 
Krecia robota POlszewii, powinno się skończyć kryminałem.
ponad 4 lata temu / abc
 
Dokładnie jak w filmie Służby specjalne...
ponad 4 lata temu / John Galt
 
autor,autor!!!!!! ustawy o zamówieniach publicznych...:))co jakis czas pojawiają się takie enuncjacje i do niczego to nie prowadzi...zdarzają się np. przetargi na roboty w obiektach wojskowych, poligonach czołgowych czy śmigłowcowych wykorzystywanych przez NATO itp...plany sytuacyjne dostępne na stronie inwestora...;))
ponad 4 lata temu / el-loco
 
Wieczni malkontenci powinni być wreszcie zadowoleni, gdyż ułatwiono ataki na masoński rząd PiS ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.