DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Nieoczekiwana reakcja posła Liroya. Staje w obronie życia i powołuje się na Instytut Ordo Iuris

Nieoczekiwana reakcja posła Liroya. Staje w obronie życia i powołuje się na Instytut Ordo Iuris
fot.Adam Chelstowski/FORUM

Piotr Liroy-Marzec z klubu Kukiz’15 kojarzony jest z poglądami lewicowymi. Gdy został parlamentarzystą dużo mówiło się o kontrowersyjnych stronach jego twórczości, w tym o teledyskach uznawanych przez wielu za pornograficzne. Okazuje się jednak, że porażające zdarzenie do którego doszło w warszawskim Szpitalu Świętej Rodziny wpłynęło na niego. W związku z doniesieniami o nieudzieleniu pomocy umierającemu dziecku, poseł Kukiz’15 złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Powołał się przy tym na opinię Instytutu Ordo Iuris.

 

Pismo, jakie Piotr Liroy-Marzec złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, opublikował na Facebooku inny parlamentarzysta klubu Kukiz’15 - Robert Winnicki. Jak stwierdził, miał duże opory wobec startowania do Sejmu RP z tych samych list co kontrowersyjny raper.

 

„Czy jestem zadowolony z faktu, że mówiłem wtedy: dajmy każdemu szansę na nawrócenie, choćby polityczne? Tak, jestem zadowolony” - dodał lider Ruchu Narodowego publikując zawiadomienie, jakie złożył Liroy.

 

W piśmie polityk i raper opisał zatrważające zdarzenie, do jakiego doszło w Szpitalu Świętej Rodziny. Współpracownicy Liroya na własną rękę zweryfikowali medialne doniesienia u rzecznika szpitala, ten zaś potwierdził, że nie udzielono pomocy dziecku, które mimo próby zabicia go urodziło się żywe.

 

Co ciekawe, uważany za lewicowca i postępowca Piotr Liroy-Marzec powołał się w swoim zawiadomieniu na stanowisko Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który zawsze staje w obronie życia.

 

Co dokładnie stało się w Szpitalu Świętej Rodziny? Zobacz TUTAJ.

 

Sprawę skomentował także Wojciech Cejrowski (zobacz więcej).

 

Poniżej publikujemy zawiadomienie, jakie do prokuratury złożył raper. Zostało ono opublikowane na Facebooku jego klubowego kolegi, Roberta Winnickiego. W innym piśmie skierowanym do prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, Liroy wezwał do natychmiastowego przeprowadzenia kontroli w Szpitalu Świętej Rodziny i wyciągnięcia konsekwencji służbowych oraz karnych.

 
MWł 


DATA: 2016-03-15 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem przeciwko zamysłowi posła Piotra Liroy,podając szpital do sądu, przede wszystkim sąd będzie debatował nad ciałem? Czy nad duszą? Która miała się narodzić, bo to dwie odrębne sprawy. Czy Liroy chciał by takie dziecko wziąć na wychowanie, niech szczerze odpowie i niech nie decyduje za kogoś. To że ludzie myślą kategorią dogmatu to niech nie zaszczepiają innym logicznie myslącym.
ponad 2 lata temu / zas[email protected]
 
Uważam że poseł Piotr Liroy niema zielonego opięcia o duszy będącej w człowieku a co mówić o Bogu, w Biblii wyraźnie pisze o reinkarnacji, lecz kler nie chce tego uznać i dziwię się,chcą ludzi utrzymać w niewiedzy bo kto będzie przynosił pieniądze. O co tu walka w sądzie, czy o ciało niesprawne fizycznie,czy o duszę, która będzie zablokowana w tym ułomnym ciele. Uważam że szpital prawidłowo doiął decyzję, ponieważ ta dusza znajdzie sprawne ciało i będzie się prawidłowo rozwijać duchowo
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
DZIEKI PANIE POSLE W IMIENIU WSZYSTKICH ZAMORDOWANYCH DZIECI NA CALYM SWIECIE.... OBY ZLO ZOSTALO OPANOWANE I WYELIMINOWANE Z TEGO SWIATA,POTRZEBA WIECEJ TAKICH LUDZI JAK PAN!!!
ponad 2 lata temu / SEMPER FI
 
Ciekawe czy pasowałby tu zarzut poszerzony o szczególne okrucieństwo? Jakby nie było cały zespół patrzył na powolną agonię tego dziecka i napawał się jego dramatem. Jego śmiercią. Jeżeli nikt z tego zespołu nie ruszył palcem to oznacza że albo czerpią satysfakcję albo są obojętni co nie tylko podważa prawo do wykonywania zawodu i przysięgę hipokratesa ale wskazuje na poważne zakłócenie psychiczne wymagające izolacji od społeczeństwa.
ponad 2 lata temu / whrona
 
wszystkich ich, po owocach poznacie...
ponad 2 lata temu / wmo
 
Liroy przerósł wielu innych tzw. posłów nie tylko intelektualnie, ale przede wszystkim moralnie! Albo jesteś przeciw, albo za zabijaniem. Trzeciego wyjścia nie ma. Wszyscy staniemy na Sądzie Ostatecznym i odpowiemy za to...
ponad 2 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.