DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

„Nienawiść zaczyna się od słów” – muzeum Polin oskarża Polaków o antysemityzm

„Nienawiść zaczyna się od słów” – muzeum Polin oskarża Polaków o antysemityzm
Zrzut ekranu: You Tube / Muzeum Historii Żydów Polskich

Finansowane z pieniędzy polskich podatników Muzeum Historii Żydów Polskich wie co zrobić, by było o nim głośno. Poprzez opublikowany we wtorek krótki film niby to zaprasza na wystawę o marcu ’68, a faktycznie włącza się w międzynarodową kampanię przypisywania Polakom antysemityzmu.

 

„Nienawiść zaczyna się od słów” – tym hasłem witają widzów autorzy filmu, w którym profesor Łukasz Turski, Agnieszka Arnold, Józef Lebenbaum, Krzysztof Topolski, Daniel Passent cytują zaczerpnięte ponoć z polskich obszarów internetu niechętne bądź wręcz pogardliwe wobec Żydów komentarze o „parchach”,  „parszywym Żydzie”, „najpodlejszym narodzie na świecie”, „prymitywnych zwierzętach”, „żydowskiej niedojdzie”.

 

„Odczytane hejty to współczesne komentarze internautów”, „Dziś powracają nienawistne hasła sprzed pięćdziesięciu lat” – głoszą teksty pojawiające się na ekranie. Wewnętrzna rozgrywka w partii komunistycznej i prowadzona w jej ramach odgórnie sterowana kampania, a także wyjazd z Polski do Izraela kilkunastu tysięcy Żydów zrównane zostały z dzisiejszymi realiami. Wymowa jest oczywista – Polacy kontynuują antysemicką nienawiść sprzed pół wieku.

 

„Przyjdź na wystawę. Obcy w domu. Wokół Marca ’68 do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin” – czytamy na końcu filmu.

 

Wśród bohaterów klipu Polin, wyrażających oburzenie wobec – załóżmy nawet, że prawdziwych – komentarzy, jest Seweryn Blumsztajn, jeden z czołowych redaktorów „Gazety Wyborczej”. Związany z GW portal – gazeta.pl informował we wtorek o akcji muzeum finansowanego pieniędzmi polskich podatników na czołowym miejscu. Nieco poniżej zamieścił natomiast artykuł o obrończyni życia Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnik komitetu „Zatrzymaj Aborcję”. Cytujemy poniżej garść komentarzy czytelników gazeta.pl, dopuszczonych przez redakcję portalu i zamieszczonych pod tekstem.

 

Źródło: You Tube / Muzeum Historii Żydów Polskich, gazeta.pl

 

 

RoM

 

kajag2

 


DATA: 2018-03-28 14:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy mogą na świecie być ew. inne poza antysemityzmem przykłady anty....izmów m.in. antycyganizm, antyormianizm, antyindianizm, antyniemczyzm i inne, może tyle ile jest państw i narodowości na świecie. Może znajdzie się pomysł kolejny na robienie pieniędzy poprzez ....np. oskarżenie wszystkich historyków, którzy pisali historie wojen, narodów i in.??? Może Polska dostanie odszkodowanie za 123 lata zaborów od zaborców,za II W.Światową, Afrykańczycy odszkodowania od kolonizatorów i in.
ponad 2 lata temu / Analityk
 
Cały świat ich nienawidzi jeszcze tylko Polska jest ich wyspą, ale i to się skończy i się zacznie kolejny ich Holokaustu jak mówi ich Talmud.
ponad 2 lata temu / Pik
 
Szkoda mi mordowanych i wysiedlanych bezprawnie Palestyńczyków... Jestem przeciwnikiem niehumanitarnego zabijania zwierząt... Ale ze mnie antysemita
ponad 2 lata temu / fanfan
 
w 5 mnin znajdę setki komentarzy obrażające Polaków, Niemców, kobiety, niepełnosprawnych, wyborców PiSu czy PO, mieszkańców Warszawy, Śląska i innych miejsc w Polsce, policję, Antoniego Macierewicza, Donalda Tuska, kościół katolicki, antyszczepionkowców, mechaników samochodowych, kontrolerów PKP, organizatorów wycieczek, Chajzera, Wojewódzkiego, Roberta i Anne Lewandowskich itd. Hejt jest wszechobecny w sieci. Może nie jesteśmy narodem antysemitów tylko po prostu złośliwymi, pełnymi kompleksów i odważnymi tylko zza ekranu monitora ludzikami, podobnie jak w każdym innym miejscu na Ziemi??
ponad 2 lata temu / fanfan
 
Może zamiast obrażać Polaków warto byłoby sobie przypomnieć co wydarzyło się w 1968? z tego co uczyłam się na historii pamiętam, że skończyła się wtedy wojna na Bliskim Wschodzie, a ZSRR przestało być sojusznikiem Izraela. Dlaczego też Żydzi zostali wydaleni z Polski, bo taki przyszedł rozkaz z góry.
ponad 2 lata temu / Agata
 
nie lubię karpia po żydowsku i dlatego wg. nich jestem antysemitą a za prawdę jeszcze mnie wsadzą do więzienia, żydzi zabili Jezusa, wiarołomni żydzi nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię,trzeba się modlić żydów
ponad 2 lata temu / nie lubię karpia po żydowsku
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.