DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

„Nienarodzona osoba nie ma praw konstytucyjnych” – skandaliczna wypowiedź Hillary Clinton

„Nienarodzona osoba nie ma praw konstytucyjnych” – skandaliczna wypowiedź Hillary Clinton
By C-SPAN [Public domain], via Wikimedia Commons

W niedzielę Hillary Clinton, faworytka do nominacji prezydenckiej Demokratów, przekonywała w programie „Meet the Press” Chucka Todda, że „nienarodzona osoba nie ma praw konstytucyjnych”, w związku z tym może być uśmiercona.

 

Todd zapytał Clinton: - Kiedy i czy w ogóle nienarodzone dziecko ma prawa konstytucyjne? Była szefowa Departamentu Stanu zaczęła od stwierdzenia, że na gruncie obecnego prawa nie ma czegoś takiego. W końcu odparła: - Nienarodzona osoba nie ma praw konstytucyjnych, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy robić wszystkiego, co w naszej mocy, by ewentualnie pomóc matce, która nosi w swoim łonie dziecko i chce mieć pewność, że będzie ono zdrowe.

 

Dalej kandydatka na prezydenta tłumaczyła, że nie można pozbawiać kobiety prawa do podjęcia decyzji w sprawie aborcji, co gwarantuje orzeczenie SN w sprawie Roe przeciw Wade. - Chcę, aby utrzymać tę ochronę konstytucyjną - dodała.

 

Komentując stanowisko Hilary Clinton, Bill Donohue z Ligi Katolickiej powiedział, że przypomina ono mu słowa sędziego Sądu Najwyższego, Rogera Taney’a, który stwierdził w swoim niesławnym orzeczeniu w 1857 r. w sprawie Dreda Scotta, że „czarni nie mają żadnych praw, które biały człowiek byłby zobowiązany respektować”.

 

W czasie postępowania, które doprowadziło do wydania skandalicznego orzeczenia SN w 1973 r., legalizującego aborcję w USA, prawnicy pro life przekonywali, że prawo do życia chroni m.in. Czternasta Poprawka do Konstytucji, mówiąca, iż rząd nie może pozbawiać kogokolwiek życia, wolności lub mienia bez należytego procesu sądowego. Jeden z sędziów Harry Blackmun odparł wówczas, że przepis ten nie odnosi się do ochrony dzieci w łonie matki.

 

Clinton przyznała, że „jest za utrzymaniem rozsądnego orzeczenia SN w sprawie Roe przeciw Wade.”

 

Źródło: LifeSiteNewscom

AS 


DATA: 2016-04-06 06:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur
ponad 4 lata temu / Paweł Dulski
 
Amerykańska przedstawicielka polskiego PO - Boże chroń Amerykę przed nią i jej poglądami, uważam że będzie nie lepsza od obamy.
ponad 4 lata temu / pp
 
Od czasów rzymskich występowała instytucja prawna tzw. pogrobowca, czyli dziecka poczętego, które nabywało prawa spadkowe gdy ojciec zmarł przed jego urodzeniem. Rzym nie miał co prawda "konstytucji" ale miał prawo działające w państwach cywilizacji chrześcijańskiej - do niedawna. Nabycie prawa spadkowego należy do praw podstawowych człowieka. Teraz rozumiem, dlaczego pani Hilary jest tak powszechnie "lubiana inaczej".
ponad 4 lata temu / stary nudziarz
 
coś takiego jak ty, co nie potrafi uzasadnić dlaczego to fakt urodzenia ma nadawać prawa konstytucyjne, nie zasługuje na większe prawa niż kamień czy rzeźba ze względu na adekwatny poziom rozwoju intelektualnego
ponad 4 lata temu / do dumepaoli
 
Skandaliczni to jesteście wy. Coś co się nie urodziło, nie jest osobą NIE MOŻE mieć praw konstytucyjnych. To tak jakby nadawać prawa konstytucyjne kamieniom, rzeźbom czy zwierzętom.
ponad 4 lata temu / dumepaoli
 
Niestety ale ta pani powiedziała bardzo smutną prawdę. @KRzysztof A dlaczego te zlepki komórek trafiają do odpadów medycznych, a nie na pogrzeb. Dlaczego te zlepki komórek nie mają imienia,nazwiska i osobowości prawnej. Nie dziwić, że skoro płód nie jest traktowany jak człowiek to nie ma żadnych praw.
ponad 4 lata temu / trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.