DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Nienarodzeni z zespołem Downa w śmiertelnym niebezpieczeństwie

Nienarodzeni z zespołem Downa w śmiertelnym niebezpieczeństwie
fot.Simon Crofts / Anzenberger/forum

W połowie sierpnia na szwajcarski rynek niemiecka firma LifeCodexx wprowadzi nowy rodzaj testu prenatalnego. Na podstawie badania próbki krwi matki będzie można stwierdzić, czy dziecko urodzi się z zespołem Downa. Obrońcy życia oraz organizacje broniące praw osób cierpiących na tę chorobę biją na alarm. Spodziewają się wzrostu liczby zabitych nienarodzonych dzieci z powodu ich choroby. W nowym świecie nie ma miejsca dla osób chorych.


Test opracowany przez niemiecką firmę jest całkowicie bezinwazyjny. Jego dostępność i łatwość w użyciu, przełoży się z pewnością na jego popularność, co bez wątpienia będzie kosztowało życie wiele nienarodzonych, chorych dzieci. Z krwi matki wyodrębnia się fragmenty genów poczętego dziecka, które są sprawdzane pod kątem obecności trisomii 21, czyli zespołu Downa. Według zapewnień firmy wrażliwość testu wynosi 95 proc. Na razie firma planuje wprowadzić go na rynek wyłącznie w Szwajcarii, Niemczech i Austrii.

 

Pojawienie się testu wywołało olbrzymie kontrowersje. Pełnomocnik niemieckiego rządu ds. niepełnosprawnych Hubert Hüppe domaga się zakazu wprowadzenia testu do użytku. – Test nie służy celom terapeutycznym, tylko eliminacji ludzi z zespołem Downa – twierdzi pełnomocnik.

 

Obrońcy życia obawiają się, że wraz z dopuszczeniem testów dramatycznie wzrośnie liczba aborcji. Według nich zwiększy się presja na matki, by zabijały swoje dzieci, w wypadku wad genetycznych. Te zaś, które się na ten dramatyczny krok nie zdecydują, będą musiały się tłumaczyć, dlaczego nie pozbawiły życia chorego dziecka.

Rewolucja coraz wyraźniej pokazuje swoje ohydne oblicze. W świecie skonstruowanym według jej nieporządku od dawna nie ma miejsca na ludzi starszych i wymagających opieki oraz dla dużej liczby nienarodzonych dzieci. Chorzy również nie mogą czuć się bezpiecznie, wszak wymagają opieki, psując „Nowy Wspaniały Świat”. Zatem trzeba ich wcześniej zidentyfikować i wyeliminować. Nie ma wątpliwości, że następne grupy ludzi powinny odczuwać strach. Rewolucja będzie domagać się kolejnych ofiar.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska Codzienna”

luk


DATA: 2012-08-01 12:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.