DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Niemieckie paszporty trafiają w ręce terrorystów

Niemieckie paszporty trafiają w ręce terrorystów
Fot. Reuters/Forum

Liczba ekstremistów muzułmańskich udających się do Syrii z Niemiec ciągle rośnie – informuje „Die Welt”, powołując się na dane niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (Bundesverfassungsschutz). Magazyn „Focus” ostrzega, że „szczególne zagrożenie mogą stanowić sytuacje, w których paszporty niemieckie przechwytują organizacje terrorystyczne związane z Al-Kaidą”.

 

Z kolejnego raportu niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (Bundesverfassungsschutz) wynika, że „już ponad 230 radykalnych islamistów przyłączyło się do świętej wojny. Kolejni najprawdopodobniej w najbliższym czasie udadzą się do Syrii, aby walczyć przeciwko wojskom Baszara al-Asada”. Założona w roku 2012 Beratungsstelle Radikalisierung, mieszcząca się przy Urzędzie Federalnym ds. Imigracji i Uchodźców (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge), zanotowała już ponad 160 zgłoszeń rodziców, którzy skarżyli się na radykalizację zachowania swoich dzieci. „Zwłaszcza w ostatnich miesiącach miały miejsce wzmożone wyjazdy islamistów niemieckich do Syrii” – donosi „Die Welt”.

 

Dokumenty wystawiane na niemieckich obywateli mogą być wykorzystywane przez doświadczonych już terrorystów. „Strategia ta ma dodatkowo ułatwić planowanie zamachów w Europie przez organizacje terrorystyczne powiązane z Al-Kaidą” – alarmuje „Focus”, ujawniając, że „zaraz po przyjeździe do Syrii niemieckim dżihadzistom odbierane są paszporty i wystawiane nowe, sfałszowane syryjskie dokumenty.

 

 

Źródło: Die Welt, Focus

Klaud


DATA: 2013-12-16 07:59
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale w czym problem? Więcej wyjazdów = mniej islamistów w Europie :)
ponad 7 lat temu / MR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.