DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Niemieckie media znów zakłamują historię. Byli więźniowie złożyli pozew

Niemieckie media znów zakłamują historię. Byli więźniowie złożyli pozew
fot.Hanys90/creative/commons

Stowarzyszenie Patria Nostra złożyło w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozwy przeciwko niemieckiej gazecie i rozgłośni radiowej, które w zamieszczonych na swoich stronach internetowych publikacjach użyły fałszującego historię określenia „polskie obozy koncentracyjne”. Prawnicy Patria Nostra reprezentują w sprawie byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

 

Siedziby gazety i radia, które dopuściły się zakłamywania historii, znajdują się w Bawarii. Niemieckie obozy koncentracyjne w Sobiborze, Treblince i Bełżcu nazwały one w swoich materiałach dziennikarskich „polskimi obozami koncentracyjnymi”. Do głębi poczuli się zranieni tym fałszem członkowie Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Postanowili oni podać nierzetelne niemieckie media do sądu. Kombatanci chcą by warszawski sąd, za naruszenie dóbr osobistych, nakazał tym mediom zaprzestania publikowania fałszywych określeń, umieszczenie sprostowań, przeprosin i wypłatę 50 tys. złotych na rzecz związku do którego poszkodowani należą. 

 

W sądzie jako poszkodowany wystąpi Stanisław Zalewski, prezes Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Poszkodowanych członków tego związku reprezentować będą prawnicy Patria Nostra.  - Niektóre zagraniczne media używając zakłamanego sformułowania polskie obozy zagłady czy koncentracyjne chcą je socjotechnicznie wbić do głów swoich czytelników czy widzów. Jak widać, dzieje się to cały czas. Nie możemy na to pozwolić – powiedział dla PCh24.pl mecenas Lech Obara prezes Stowarzyszenia Patria Nostra.

 

Stowarzyszenie powołane zostało do życia w celu zwalczania na drodze prawnej haniebnego pomawiania Polaków o niemieckie zbrodnie. Impulsem, który doprowadził do jego powstania był pierwszy w Polsce proces wytoczony w styczniu 2010 roku za użycie przez niemiecką gazetę „Die Welt”, kłamliwego sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. Był on przełomowy i utorował drogę do ścigania prawem za używanie szkalujących Polskę określeń „polskie obozy koncentracyjne”.

 

Adam Białous


DATA: 2018-01-12 14:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.