DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Niemieckie media komentują „Różaniec do granic”: Polacy są przesiąknięci islamofobią!

Niemieckie media komentują „Różaniec do granic”: Polacy są przesiąknięci islamofobią!
Golińsk. źródło: twitter.com / Metropolitalne.info

Niemieckie media szeroko informowały krajową opinię publiczną o polskiej akcji „Różaniec do granic”. Odczytuje się ją głównie przez pryzmat polskiej polityki migracyjnej.

 

O „Różańcu do granic” informowały niemal wszystkie większe media katolickie, zasadniczo ograniczając się do suchego opisu. Wyjątkiem jest portal Katholisches.info, który akcję opisał bardzo pozytywnie, zwracając uwagę na oddanie polskich katolików swojemu narodowi, ojczyźnie - i całej Europie, którą chcieliby ochronić modlitewnie przed islamizacją. Portal cytował obszernie komentarz włoskiego watykanisty Marco Tosattiego, który polską inicjatywę postawił za wzór innym krajom.

 

Wyróżnił się również austriacki portal Kath.net, zwracając uwagę na intencje pokoju oraz obrony polskiej kultury przyświecające akcji. Portal skrytykował propagandowe artykuły opublikowane na łamach portali telewizji ARD (Niemcy) i ORF (Austria), które akcję określiły mianem „kontrowersyjnej”. ARD i ORF powoływały się na bliżej nieokreślonych „krytyków”, zdaniem których wszystko miało być przejawem „islamofobii”, bo rzecz odbywała się w rocznicę bitwy pod Lepanto.

 

O anty-muzułmańskich charakterze akcji pisze również konserwatywny portal „Unzensuriert”, przedstawiając jednak Polaków jako wzór godny naśladowania i krytykując mainstremowe media za propagandowe atakowanie Polski.

 

Tymczasem media mainstreamowe właśnie pisały o „Różańcu do granic” bardzo krytycznie. Szczególnie charakterystyczny jest artykuł opublikowany na łamach „Neue Osnabrücker Zeitung”. Portal NZZ przekonuje, że akcja miała cele polityczne, na co wskazywać ma zaangażowanie niektórych polityków PiS. Chodziłoby o sprzeciw wobec unijnej polityki migracyjnej i wobec islamizacji.

 

NZZ cytuje też abp. Marka Jędraszewskiego, który mówił przy okazji akcji o konieczności powrotu do korzeni chrześcijańskich w całej Europie. „Ta misyjna świadomość jest typowa dla polskich prawicowców i konserwatystów. Wprawdzie nie da się prześcignąć Europy w kwestiach innowacji technicznych, ale wydaje [im] się, że moralnie tak” - komentuje portal. Zdaniem NZZ w Polsce krzyż i różaniec są coraz częściej wykorzystywane jako „symbole obrony przeciwko światu, który nie odpowiada [Polakom]”.

 

Ten sam tytuł wykorzystał też „Różaniec do granic”, by… wezwać UE do działania przeciwko Warszawie. „Nadszedł już najwyższy czas, by zachodnia Europa zajęła się wreszcie na poważnie państwem, które coraz bardziej od Europy się oddala” – czytamy w NZZ.

 

Podobnym tropem poszły inne media, bazując na bardzo tendencyjnej relacji przygotowanej przez agencję AFP. „Die Welt”, „Deutschlandfunk”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung” czy „Der Spiegel” – wszystkie sugerują, że „Różaniec do granic” był akcją „islamofobiczną” i tylko oficjalnie chodziło w niej o modlitwę o pokój. Inicjatywę modlitewną odnosi się powszechnie do polityki migracyjnej rządu PiS, wskazując, że poparcie udzielone przez biskupów „Różańcowi…” doskonale wpasowuje się w linię Prawa i Sprawiedliwości. „FAZ” informację o „Różańcu…” otagował hasłem „islamofobia w Polsce”, a „Die Welt” o „islamofobii” pisał już w tytule.

 

 

Pach

 

 

 


DATA: 2017-10-09 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech tak piszą !! Niech świat się dowie !! Tak, jesteśmy islamofobami. Może dzięki temu ominie nas straszliwy los wojny religijnej. I Islamskiej niewoli.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Jesteśmy wolnym NARODEM i nikt nie może nam narzucać swojego zdania. Na tym polega właśnie WOLNOŚĆ , o której tylko "gadaja" liberałowie narzucając "swoje" obłędne myślenie. Jak nie myślisz, nie robisz jak oni to stajesz się ich wrogiem . Za drogo kosztowała nas i naszych dziadów wolność aby z niej bezmyślnie rezygnować w imię jakiejś infantylnej global "Love". Współczesne "dzieci kwiaty" (Rewolucji lat 60-tych) nie przyjmą się na polskiej ziemi przesiąkniętej krwią patriotów a jeśli chciałyby się zakorzenić to naszym obowiązkiem jest je wyrwać. Dziękujemy Panu Bogu nie tylko za te prawdziwe granice Polski i tych co je strzegą ale i za granice wyznaczane przykazaniami Bożymi. Dziękujemy za Matkę Bożą , która uczy nas jak żyć i prowadzi do swojego Syna Jezusa Chrystusa.
ponad 1 rok temu / Iskierka
 
Like anyone in Poland cares about what Germany says. Keep praying the Rosary Poland, It's obvious the diabolical hates it.
ponad 1 rok temu / catholic
 
Nie ma co przejmować się całą tą bandą zachodnią która już dawno utraciła własną tożsamość Róbmy swoje nie słuchajmy obcych .Historia już wiele razy udowodniła że dobrze na tym wychodziliśmy .Teraz nadchodzi czas dla Polski . Czas już kiedyś taki był zmarnowaliśmy go Tym razem będzie inaczej i tego oni się boją Niemców Francuzów Anglików Szwedów itd już prawie nie ma .To kwestia od 15 lat w przypadku Szwecji Dani do 35 lat w przypadku reszty Europy zachodniej kiedy kraje te zaleje islam i przestaną istnieć jako naród który jeszcze coś może zrobić .To kwestia czasu a my Polacy zawierzmy naszej Królowej z Jasnej Góry bądzmy ufni tej sile .
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Niemcy wy mordowaliście z krzyźem na ramieniu ateraz wyźekliście się krzyźa a my się modlimy który naród zasluguje na pochwałę.
ponad 1 rok temu / Zxxx
 
Czyli spadkobiercy Hitlera uważają, że obrona przed islamem, a więc z konieczności tzw. "islamofobia" to coś złego. Więc niech nadal uważają, pozwalają gwałcić muzułmanom bezkarnie każdego, kto nie zdąży uciec na drzewo. W Polsce "islamofobia" jest bezwzględnie czymś potrzebnym, bez czego przestanie istnieć niepodległość Polski i nienaruszalność tradycji religijnej Polaków
ponad 1 rok temu / Waldemar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "55222"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.