DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@realistka Myślę że gdyby tylko chodzilo o życie Benedykta XVI to oddałby je ciesząc się z dołączenia do grona Świętych Męczenników. Tam musiało być coś większego. Nie chcę zgadywać co, ale z pewnością jakiś poważny cios w Kościół
ponad 1 rok temu / ProBro
 
Widziałam to, straszne, szczerze się popłakałam, a co pomyślałam o tych niby wyznawcach Pana Jezusa, nie nadaje się do powtarzania. Podłość i fałsz do potęgi n.
ponad 1 rok temu / @Gość
 
Piszesz: "podobający się wszystkim na świecie", ale chyba tak nie myślisz, raczej podobający się światowym mediom, przedstawicielom new age i części ludzi, którzy nie znają jego poczynań.
ponad 1 rok temu / @Tradycjonalist
 
@ProBro - oczywiście, że Benedykt XVI był zmuszony do rezygnacji! I nie tylko A. Socci /+ ważna książka "Tajemnica Benedykta XVI/ i Malachi Martin ale i inni ważni ludzie na ten temat pisali. "PRAWDA - granicą wszelkiej władzy" I rację ma Ewa wątpiąc - czy Benedykt XVI by żył, gdyby nie abdykował....był przecież "jak baranek na rzeź prowadzony"
ponad 1 rok temu / realistka
 
Papież Franciszek powinien kierować się intuicją..."to z Duchem św, który kieruje Kościołem tylko " pic"- wg Episkopatu Niemiec????
ponad 1 rok temu / Darius
 
W Księdze Daniela jest opis końca świata i panowania zła przed przyjściem Chrystusa, a wszystko ma się zacząć "gdy odejdzie ten, który o powstrzymuje" może się mylę, ale coraz częściej mam wrażenie, ze tylko obecność i jasność umysłu Benedykta powstrzymuje Franciszka przed robieniem wszystkiego, co zechce...
ponad 1 rok temu / Polka
 
Żaden prorok nie jest poważany w swojej ojczyźnie. Oto znak: BXVI jest lekceważony, natomiast Franciszek w swojej ojczyźnie jest poważany. Oto który jest prorokiem. Zobaczcie jak BXVI powitali niemieccy kardynalowie w Niemczech, jak podawał im rękę, ci "otwarci i miłosierni" mu nie podawali a wręcz odsuwali się.
ponad 1 rok temu / Gość
 
@Cyraniusz cyt.: ''Trzeba było nie abdykować.'' - Skąd wiesz, czy - gdyby Benedykt XVI nie abdykował - to żyłby do dziś?
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Mnostwo opinii natomiast zero polemiki z istotą różnic ws celibatu. Standard komunikacji lewicowej. Ja osobiście nie jestem przekonany czy Benedykt abdykował dobrowolnie. Te słowa podczas ogłoszenia rezygnacji nie były zgod e ani z jego stylem, ani z jego czynami przed i po ogłoszeniu. Zresztą mnóstwo ciekawych i mających poparcie w faktach i logice wątpliwości nasuwa publikacja Socciego "Czy to naprawdę Franciszek". Gdyby nawet czysto hipotetycznie założyć że rezygnacja nie była dobrowolna to mnóstwo zachowań, decyzji czy słów Benedykta XVI nie powodowałaby "wielkich oczu" u komentatorów. Absolutnie nie delegimituzuję wyboru Franciszka. Nie mam "formatu" do takich deklaracji czy choćby przekonań. Bóg działa i trzeba mu ufać. Tyle
ponad 1 rok temu / ProBro
 
Papież Benedykt XVI zabrał głos i diabeł zawył ze złości!! Szczególnie tam, mówiących po niemiecku
ponad 1 rok temu / Polonus
 
Trzeba było nie abdykować. Lewaki przychodzą jsk nomadzi, niszczą i grabią a na próbę samoobrony reagują oskarżeniem o dążenie do konfliktu, słaba socjotechnika jest słaba.
ponad 1 rok temu / Cyraniusz
 
Jednak mądrość Pana Boga jest nieodgadniona.Benedykt ustępując ze stanowiska powiedział,że tę decyzję chce podjąć jeszcze w pełni władz zdrowotnych.Wybrano więc nowego papieża i mamy teraz dwóch.I tak spojrzeć po ludzku,jak na ironię,ten papież,który z takim strachem mówił,że nie chce z utraty świadomości zaszkodzić KK,w dalszym ciągu żyje jednak w doskonałym zdrowiu i jak na złość,publikuje mądre rzeczy,walcząc tym samym o zachowanie Tradycji.Tradycji,którą z takim zacięciem zwalcza jego następca,który kłania się pogańskim bałwanom,który zamiast umacniać dyscyplinę,rozmontowuje ją by katolikom letnim żyło się lekko,łatwo i przyjemnie.By wogóle KK był letni,niemrawy,rozleniwiony/bo Bóg kocha bezwzględnie/,z Mszą o amazońskich elementach,podobający się wszystkim na świecie.Osobiście chcę Kościoła tradycyjnego,z celibatem,przykazaniami,katechizmem i napomnieniami bym wiedział,że jednak zmierzam ku zbawieniu,że ktoś zawróci mnie z drogi zatracenia wskazując moje błęd
ponad 1 rok temu / tradycjonalista
 
Bardzo ciekawe: Niemcy najzacieklej atakują swojego rodaka, papieża Benedykta. Ale gdzie w tych wszystkich opiniach i analizach jest Chrystus i jego przesłanie?
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Pamietajmy ze wszystko co zle przychodzilo zawsze z Niemiec. Zawsze tak bylo. Taj jest i teraz.
ponad 1 rok temu / Stan
 
Módlmy sie o oczyszczanie umysłów zatwierdzialych.Jeśli ktoś broni Bożych zasad to nie ma większego znaczenia czy jest Papieżem czy byłym papieżem. Prośmy Boga módlmy się.
ponad 1 rok temu / Beniamin
 
Benedykt XVI jest papieżem od 19 kwietnia 2005 roku i pozostanie papieżem aż do śmierci. Warto głęboko przemyśleć skutki tego faktu.
ponad 1 rok temu / Sal
 
Obrona tradycji i doktryny Kościoła jest wg tych zlewaczałych gryzipiórków tworzeniem podziałów... Takich to czasów dożyliśmy. Odwracanie znaczenia pojęć, manipulacje, podłe insynuacje pod adresem ludzi, którzy zwyczajnie bronią nauki Kościoła. Trzeba się modlić za Benedykta XVI, za kard. Saraha i innych, którzy w tych czasach pełnych obłudy i zakłamania mają jeszcze odwagę mówić prawdę.
ponad 1 rok temu / Wernyhora
 
Jeśli chodzi o obecną pozycję Benedykta XVI w Kościele, to należało to rozstrzygnąć natychmiast po abdykacji, drodzy kardynałowie oraz teologowie. W chwili obecnej wasze zatroskanie o ową pozycję nie jest troską o sytuację Benedykta ani o sytuację w Kościele, ale próbą uciszenia Go i dewaluacji jego stanowiska. Jak twierdzicie, Kościół nie zna pojęcia emerytowanego papieża - nie wiadomo więc także, jak emerytowany papież powinien się zachowywać. Na czym więc opieracie swoje stanowisko, że emerytowanego papieża należy zupełnie usunąć z publicznego udziału w życiu Kościoła? Zwolennicy Benedykta mogą powiedzieć, że Kościół nie zna pozycji emerytowanego papieża, zatem Benedykt de facto wciąż jest papieżem! W tą stronę też da się iść. Nie zapominajcie jednak w tym wszystkim, że Joseph Ratzinger to wybitny teolog, który wraz z przejściem na emeryturę nie stracił przecież swej wiedzy. Jeśli szukacie prawdy, dobrze uczynilibyście, gdybyście wzięli jego głos pod uwagę!
ponad 1 rok temu / kid
 
Jezuici są znani z tego że są nieustępliwi i potrafią poświęcić WSZYSTKO dla zamierzonego celu. To się stanie.
ponad 1 rok temu / Xyz
 
Modernizm jestjednak naprawde obrzydliwa herezja.
ponad 1 rok temu / Nick
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.