DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Niemieckie media, polskie wybory. Dyplomata wezwany do MSZ

Niemieckie media, polskie wybory. Dyplomata wezwany do MSZ
Fot. Lukasz2 (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

Działalność niemieckich mediów na tutejszym rynku rodzi podejrzenia o chęć wpływu na wybory prezydenckie w Polsce – uważa Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dlatego Chargé d'affaires Niemiec został dziś wezwany przez szefostwo naszej dyplomacji.

 

 

Na spotkaniu z wyraziłem jednoznaczny sprzeciw wobec serii publikacji w niemieckich mediach operujących kłamstwami i manipulacjami, rodzących podejrzenia o chęć wpłynięcia na demokratyczny proces wyborczy w Polsce – wyjaśnił Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.

 

 

- Wezwaliśmy dzisiaj do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chargé d'affaires Niemiec w związku z serią artykułów w niemieckich mediach, posługujących się manipulacjami i kłamstwami, rodzących podejrzenie, że jest w tle chęć wpłynięcia na demokratyczny proces wyborczy w Polsce – powiedział dyplomata. 

 

 

- W pełni szanujemy wolność mediów, ale posługiwanie się nieprawdziwymi informacjami i manipulacjami wykracza poza obszar tejże wolności mediów i dlatego też nie może być zaakceptowana. Wskazałem również, że ta kwestia kładzie się cieniem na relacjach polsko-niemieckich i powinna być w związku z tym przedmiotem naszej wspólnej troski – zaznaczył wiceszef MSZ.

 

Przedstawiciel Niemiec, według relacji Szynkowskiego vel Sęka „przyjął to do wiadomości, wskazywał na wolność mediów i na brak wpływu rządu na te publikacje”.

 

Podkreślałem, że wolność mediów to rzecz oczywista i fundament demokracji, który w pełni szanujemy, natomiast w przeddzień wyborów posługiwanie się manipulacją i w sposób, jak się wydaje, w pełni świadomy, angażowanie się po stronie jednego z kandydatów w tychże wyborach jest rzeczą wykraczającą poza tę wolność słowa – podkreślił wiceminister.

 

W ostatnich dniach opinię publiczną w Polsce zbulwersował sposób, w jaki należący do koncernu Ringier Axel Springer dziennik „Fakt” prezentował kwestię ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę mężczyzny, który odbył wyrok za molestowanie nieletniej wówczas córki. Akt łaski dotyczył zakazu zbliżania się sprawcy do dawnej ofiary i został udzielony na podstawie woli pokrzywdzonej oraz jej matki.

 

Z kolei korespondent dziennika „Die Welt”, także należącego do koncernu RAS, ocenił niedawno, iż lepszym z punktu widzenia Niemiec prezydentem byłby Rafał Trzaskowski, przeciwnik wypłacania przez Berlin reparacji za agresję na Polskę i dokonane w trakcie II wojny światowej zniszczenia naszego kraju.

 

 

Źródło: Polsat News, Twitter

RoM

 

 

 


DATA: 2020-07-08 22:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ win: Masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Ergo nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Nie ta liga!
29 dni temu / Jan
 
sam ukryty cel UE to faktycznie Niemccy i tylko Niemcy to samo co chcieli od wiekow wiec Tuski Trzaskowskie i nawet sily takie ktore gromadzil GGiertych w efecie sa prowadzone do tego celu choc potrafia dla omamy mowic po polsku aa obecnie sluzy im doskonale medycyna bo idealny omamowy postrach a ich aagentow nasiane sporo
29 dni temu / zbigniew
 
Według @Jan Gazeta Wyborcza jest gazetą polską.
29 dni temu / win
 
"Działalność niemieckich mediów na tutejszym rynku rodzi podejrzenia o chęć wpływu na wybory prezydenckie w Polsce ? uważa Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rodzi podejrzenia????? błysk godny Szerloka Holmesa - wszyscy to wiedzą i widzą a oni mają podejrzenia...
29 dni temu / Robert
 
Słaba odpowiedź. Chargé d'affaires to trzeci albo jeszcze niższy stopień dyplomacji. Niemcom należy odpowiedzieć w ten sam sposób. Sakiewicz lubi się wymądrzać to niech napisze odpowiedni tekst na temat Merkel albo Frank-Walter Steinmeier. W końu o prawdę nie chodzi jak widać po Niemcach.
29 dni temu / Michał
 
Słaba odpowiedź. Chargé d'affaires to trzeci garnitur w dyplomacji. Albo nawet jeszcze niżej. Poza tym czy my nie mamy polskich gazet, które odpwoeidzą w podobnym tonie Niemcom? Sakiewicz się tak mądrzy to niech napisze tekst szkalujący Merkel albo ?Frank-Walter Steinmeier. W końcu o prawdę i tak nie chodzi.
29 dni temu / Michał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.