DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Niemiecki zamach na sumienie. Czeka nas zakaz wzywania do nawrócenia osób homoseksualnych?

Niemiecki zamach na sumienie. Czeka nas zakaz wzywania do nawrócenia osób homoseksualnych?
Zdjęcie ilustracyjne. fot.REUTERS/Susana Vera/FORUM

Rząd kanclerz Angeli Merkel chce ograniczyć wolność religii i sumienia. Dorośli ludzie, którzy cierpią z powodu homoseksualnych skłonności, mają stracić prawo podjęcia próby wyleczenia. Niewykluczone, że ostatecznie zakaże się nawet samego wzywania do nawrócenia osób homoseksualnych – ostrzega Mathias von Gersdorff.

 

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn, sam żyjący w formalnym związku homoseksualnym, chce zakazać leczenia dewiacji. W jego ocenie lekarze, którzy proponują pacjentom terapię wychodzenia ze skłonności do osób tej samej płci, powinni płacić wysokie grzywny. Spahn powołuje się przy tym na Pana Boga, który miałby jego zdaniem celowo stworzyć homoseksualizm.

 

Według katolickiego publicysty i działacza Mathiasa von Gersdorffa to całkowicie niedopuszczalny zamiar. „Spahn chciałby zakazać takich terapii także w przypadku osób dorosłych. […] W ten sposób chce on dokonać drastycznej ingerencji w indywidualną wolność. Ostatecznie każdy powinien sam decydować, czy chce poddać się takiemu leczeniu, czy też nie” - pisze publicysta.

 

Gersdorff zauważa, że Spahn nie definiuje, o jakie konkretnie działania na rzecz wyleczenia homoseksualizmu mu chodzi. „Być może [minister] świadomie pozostawia tę kwestię otwartą, by stworzyć niebezpieczny scenariusz: nawet kazanie, które wzywa osoby homoseksualne do nawrócenia i sięga po argumentację teologiczną i moralną, mogłoby być odbierane jako forma terapii. W każdym razie w takim kazaniu zakładano by przecież, że osoby praktykujące homoseksualizm, powinny się nawrócić i zrezygnować z takich zachowań. Każdy po tego rodzaju kazaniu lub rozmowie ze spowiednikiem mógłby uznać, że poczuł się źle, że wywarto na niego presję, próbując przezwyciężyć jego homoseksualizm. To tymczasem wprawiło go w wielkie duchowe cierpienie, w związku z czym żąda odszkodowania i ukarania księdza” - wskazuje autor.

 

Jak dodaje, grozi to oczywistym ograniczeniem wolności religii i sumienia. „W skrajnym przypadku każde wezwanie słowem czy na piśmie do nawrócenia czy też przemiany mogłoby być rozumiane jako przesłanie nienawiści, które należy w odpowiedni sposób ukarać” - alarmuje dalej Mathias von Gerdorff.

 

Pach

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de


DATA: 2019-03-01 15:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielkie cierpienie przeżywają ci, którzy zmagają się ze swoją dezorientacją. Nie zastanawiło was, że odsetek samobójstw wśród homo jest 3x wyższy niż w reszcie populacji? Ten minister chce odebrać im nadzieję. Pchnie w rozpacz i odsetek wzrośnie. Jeśli to nie diabelska robota, to czyja?
18 dni temu / Trąbolot
 
@agricola Bo to jest dżihad. Tęczowy dżihad. Prowadzony przez fanatyków w skórach i garniturach. Albo jesteś z nami albo cie zniszczymy.
18 dni temu / Trąbolot
 
najpierw trzeba ich wyleczyć; bez tego chyba nie da się ich nawrócić; choć może się mylę; ale jakoś tak tego nie widzę - nawrócony homoseksualista?
19 dni temu / JARO
 
Homoideologia prowadzi do homodyktatury.
20 dni temu / Hanka
 
Jakoś dziwnie homoideologia zaczyna przypominać islam. @Rudy. Posuw z poślizgiem to nie miłość. @OficerUB. Jak naiwnie nie odsuniemy to będzie to samo i nawet nie zauważymy kiedy.
20 dni temu / agricola
 
@Oficer UB: To rząd PiS Beaty Szydło podpisał na początku obecnej kadencji dokumenty unijne w których zobowiązał się do wdrażania praw LBTG w Polsce. Ten sam rząd PiS na forum ONZ głosował za powołaniem wysokiego komisarza do spraw gender. Informacje te podawał jedynie portal PCh24.pl i prosimy Redakcję o ich przywołanie. Rząd PiS nie ma zamiaru opuścić Eurokołchozu, zgodził się na PESCO, likwiduje polskie kopalnie, polski handel i firmy, realizuje w tajemnicy przed narodem multi-kulti i powoli zmierza do bankructwa państwa. Ostatnio Pan Jaki z PiS i inni politycy czy dziennikarze PiS-owscy z oburzeniem krytykują Trzaskowskiego, podczas gdy sami poparli jego obecne działania, jako rząd, na forum międzynarodowym. Równym krokiem razem z PO likwidują państwo Polska oddając jego suwerenność Niemcom. Większej hipokryzji niż ta, prezentowana przez PiS nie można zobaczyć w żadnej partii. PiS = PO gdy PO przynajmniej nie oszukuje wyborców fałszywą retoryką.
20 dni temu / adren
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.