DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Niemiecki teolog obwieszcza: Nareszcie! To koniec obowiązku celibatu!

Niemiecki teolog obwieszcza: Nareszcie! To koniec obowiązku celibatu!
fot. Forum

„Wraz z zaleceniem wyświęcania na księży sprawdzonych żonatych mężczyzn pękła tama, która uniemożliwiała dotąd likwidację obowiązkowego celibatu” - komentuje Synod Amazoński znany niemiecki progresywny teolog Wunibald Müller.

 

Wunibald Müller to psychoterapeuta i teolog chętnie cytowany przez progresywne katolickie niemieckie media jako krytyk celibatu. Po Synodzie Amazońskim Müller nie kryje wielkiej radości.

 

W ocenie teologa zgromadzenie biskupów „przejdzie do historii jako synod, na którym obwieszczono koniec obowiązkowego celibatu”. Nie ma on wątpliwości, że w Rzymie „pękła tama”, która dotąd uniemożliwiała Niemcom przeforsowanie pożądanych zmian.

 

Zdaniem Müllera efekty Synodu Amazońskiego są „prawdziwie dobrą nowiną” dla mężczyzn, którzy czują się powołani do kapłaństwa, ale już nie do życia w celibacie. Łatwiej będzie też w Kościele tym księżom, którzy mimo obowiązku bezżenności są w jakimś związku.

 

Według teologa likwidacja obowiązkowego celibatu pozwoli kapłanom na lepsze podejście do własnej seksualności.

 

 - Nie będzie już trzeba przeżywać tego w szarej strefie, co czyniło [księży] podatnymi na niedojrzałe czy występne zachowania seksualne – powiedział teolog.

 

Według Müllera papież Franciszek pokazał, że jest „człowiekiem małych kroków”. W jego ocenie może to wynikać z tego, że w Kościele „jest to jedyny sposób, by cokolwiek zmienić nie wywołując podziału”.

 

Niemcy chcą odejść od obowiązku celibatu w ramach Drogi Synodalnej, którą rozpoczynają 1. grudnia tego roku. Synod Amazoński traktują instrumentalnie, jako podstawę prawną, która pozwoli im dokonać w swoim kraju szeregu od dawna pożądanych zmian.

 

Źródło: Katholisch.de

Pach


DATA: 2019-10-29 07:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O czym mowa,to absurd !!! Tylko i wyłącznie czystość,czyni Kapłanów - prawdziwymi Kapłanami ! Pomimo wszelkiego brudu wokół,żywię wielki szacunek dla decydujących się na ,,Czystość,, !!!
8 miesięcy temu / Silencjo mori
 
do Wojtek: bardzo trafnie ujete, bravo
8 miesięcy temu / Slavek
 
Do Lusia, nie wiem, czy Rzymskim, jeśli Rzym zrobi schizmę. Najważniejsza jest prawda. Wielu Chrześcijan oderwało się od Prawdy, nie mają sakramentów, nie uznają Niepokalanej jako swej królowej i Pani. Tak nie można. Tradycja i ciągłość odgrywa kluczową rolę. Np. celibat jest olbrzymią wartością dla kapłanów i kościoła. Jeśli teraz , ktoś, jednym ruchem chce to wszystko znieść, zaprzepaścić, to jest to zło. Podobnie wprowadzenie kobiet do diakonatu i święceń. Tragedia dla kościoła. Dlaczego? bo Chrystus wybrał mężczyzn, nie kobiety. Jeśli o mnie chodzi, szanuję wszystkich księży, którzy trwają w celibacie. Bardzo szanuję. i nie wyobrażam ich sobie z gromadką dzieci, zalatanych, jak każdy ojciec w rodzinie, między angielskim, treningiem dziecka, baletem, i odrabianiem z dziećmi lekcji.
8 miesięcy temu / Lusia
 
Ks biskup określił to bardzo trafnie - pękła tama. Każdy niech zwizualizuje co to znaczy "pękła tama". To jest katastrofa, zniszczono coś co zatrzymywało i regulowało żywioł jaki? i kierunkowało jego przepływ, dając w zamian energię. Teraz żywioł popłynie swobodnie gdzie chce, zmiatając to co zostało zbudowane pod tą tamą...
8 miesięcy temu / Wojtek
 
szkoda tych co wytrwali ,teraz poczują się oszukani a być może na nowe życie za późno
8 miesięcy temu / do Nowa 12?
 
czyli Rzymskim ,a spodziewałam się odpowiedzi -chrześcijaninem ,przy takich rozdźwiękach po prostu trzeba wrócić do źródła
8 miesięcy temu / do Lusia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.