DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Niemiecki profesor: Kościół musi mówić o ekologii, ale o ekologii człowieka! Człowiek jest zagrożony

Niemiecki profesor: Kościół musi mówić o ekologii, ale o ekologii człowieka! Człowiek jest zagrożony
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (min woo park)

Niemieccy biskupi nader chętnie wypowiadają się o sprawach ekologii. Niestety, nie mówią wiele o ekologii człowieka – a to właśnie człowiek jest dziś zagrożony. Przez aborcję, eutanazję, badania na embrionach, handel ludźmi i prostytucję – wskazuje prof. Hubert Gindert.

 

Szef konserwatywnego Forum Niemieckich Katolików, prof. Hubert Gindert, odniósł się na łamach austriackiego portalu kath.net do apelu 10 niemieckich wikariuszy generalnych w sprawie Drogi Synodalnej.

 

21 października wikariusze Trewiru, Berlina, Essen, Hamburga, Hildesheim, Limburga, Magdenburga, Münster, Osnabrück i Spiry ogłosili, że w ich diecezjach zostaną wcielone postanowienia tej Drogi, niezależnie od tego, jakie będą. Zadeklarowali przy tym, że są przekonani, iż "droga synodalna" doprowadzi do głębokich reform w progresywnym duchu. Są one – ich zdaniem – konieczne, gdyż w Kościele katolickim w Niemczech „nie może być już dalej tak, jak do tej pory”. Idzie im o zmiany w sprawie podziału władzy w Kościele, celibatu, roli kobiet i moralności seksualnej.

 

Prof. Gindert uważa, że mają rację w jednym: tak jak jest, być już nie może. Obecne działania większości Konferencji Episkopatu Niemiec skutkują bowiem apostazją w niesamowitej skali (w 2018 roku Kościół opuściło 220 tys. wiernych), niewielkim uczestnictwem katolików w niedzielnej Mszy Świętej (w ubiegłym roku tylko 9,8 proc. katolików), a także w „katastrofalnej niewiedzy w sprawach wiary i to pomimo dziewięciu lat lekcji religii [w szkole]” – zaznacza.

 

Tak dalej być już więc nie może – twierdzi Gindert. Co trzeba zrobić? W jego ocenie – mówić o ekologii, ale nie o ekologii przyrody, ale człowieka. „Także ludzie są zagrożeni, na przykład poprzez badania embrionalne, diagnostykę prenatalną, masową aborcję, aktywną pomoc w uśmiercaniu, przez handel ludźmi służący zapełnianiu domów publicznych i przez surogację” – wskazuje. Tymczasem niemieccy biskupi mówią o ekologii bardzo wiele, ale bynajmniej nie o takiej.

 

„Milczenie biskupów, księży i kompetentnych świeckich w sprawach, w których wierni słusznie oczekują od Kościoła ukierunkowania, prowadzi do fatalnego przekonania, że Kościół nie ma nic wspólnego z realnym życiem. A skoro tak, to już go nie potrzeba. To skutkuje odpływem z Kościoła i wreszcie także od Boga. Tu są problemy, którymi powinna zająć się »droga synodalna«” – zauważa Gindert.

 

 

Źródło: Kath.net

Pach

 

   


DATA: 2019-11-19 09:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie sama diagnostyka prenatalna jest zagrożeniem tylko decyzje z niej wynikające. Bo można też leczyć już w łonie matki. Dzięki diagnostyce. To jak z bronią - można dzięki niej napadać ale i bronić się. Więc lepiej aby dobrzy ludzie mieli broń a nie tylko patole.
8 miesięcy temu / Jot
 
Do wymienionych zagrożeń dodałbym sodomię. Przecież to roznoszenie wszelkiego syfu! Oni zazwyczaj mają setki partnerów. Że nie wspomnę o niedostosowaniu narządów. Narządy są używane niezgodnie z przeznaczeniem więc tym łatwiej się uszkadzają i dochodzi do zakażeń.
8 miesięcy temu / Jot
 
Jeśli diagnostyka prenatalna ma służyć zamordowaniu nienarodzonego człowieka - to tak, logiczne że jest ona zagrożeniem dla człowieka. Czemu mamy opamiętywać logiczne myślenie? To wyłącznie wasz problem że się go panicznie boicie.
8 miesięcy temu / @Margeritta
 
Całe to zamieszanie związane z zanegowaniem i porzuceniem realistycznej-tomistycznej wizji świata i człowieka z czym mamy do czynienia dziś ma swoje korzenie w oświeceniowej filozofii; ta aberracja-myślenia jest powielana i na niej budowane są ideologie,kształtujące sferę myślenia i życia. Bolesne doświadczenia wołają o realistyczną "ekologię myślenia i człowieka" zwłaszcza na gruncie filozofii; ale jeśli uniwersytety są zawłaszczane przez "ideologiczną aberrację" pp - to jak to się ma dokonac,nic nie dzieje się samo - bez przyczyny?
8 miesięcy temu / t
 
Diagnostyka prenatalna jest zagrożeniem dla człowieka?! Nie no, ludzie opamietajcie się!
8 miesięcy temu / Margeritta
 
co za czasy....świeccy pilnują doktryny i muszą pouczać hierarchów
8 miesięcy temu / lolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.