DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Niemiecki polityk polakofobem. Odpowie za podpalenie samochodu należącego do Polaka

Niemiecki polityk polakofobem. Odpowie za podpalenie samochodu należącego do Polaka
Źródło: www.tagesschau.de

Maik Schneider, lokalny działacz Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec został zatrzymany pod zarzutem udziału w podpaleniu samochodu należącego do obywatela polskiego. Kłopoty ma też jego partia.

 

Do skandalicznego ataku z udziałem niemieckiego polityka doszło w maju 2015 roku w Nauen, w kraju związkowym Brandenburgia. Według ustaleń policji Maik Schneider, polityk skrajnie Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec z Brandenburgii, wraz z dwoma innymi osobami brał udział w podpaleniu pojazdu należącego do Polaka. Grupa miała kierować się pobudkami ksenofobicznymi.

 

Schneider jest radnym w Nauen, które uznawane jest za bastion politycznych ekstremistów. Jak podała agencja dpa, polityk ten jest kluczową postacią w swojej formacji w Brandenburgii. Warto tu przypomnieć, że właśnie w Nauen latem ub. roku doszło do ataku na halę sportową, która miała być wykorzystana z myślą o uchodźcach.

 

Kłopoty ma nie tylko Schneider. Przed niemieckim Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym w Karlsruhe trwa postępowanie w sprawie rozwiązania NPD. Bundesrat, druga izba niemieckiego parlamentu uważa, że NPD podważa ustrój RFN i gloryfikuję III Rzeszę.


 

Źródło wpolityce.pl

MA


DATA: 2016-03-03 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wolnościowiec, zgoda, mam problem ze zrozumieniem poglądów radykalnie patriotycznych, tzn. takich które na pierwszym miejscu stawiają własny naród. Bo z takich poglądów wywodził się np. Hitler. Ale widzę że wzajemnie, Ty masz problem ze zrozumieniem radykalnego katolicyzmu. Dla mnie jako katolika na pierwszym miejscu jest Prawo Boże, dlatego faktycznie nie rozumiem jak można podpalić samochód tylko dlatego bo ma obcą rejestrację. A może właściciel tego spalonego samochodu wcale nie był wrogiem Niemców, ale przyjacielem? Jeśli podpalacz tego nie wiedział, a podpalił TYLKO ze względu na rejestrację, to dla mnie jest zwykłym bezmózgiem, bo nie zrobił nic dobrego, a na pewno wyrządził zło (być może nawet wielkie zło, jeśli ten Polak nie był wrogiem Niemiec). A z bezmózgami nie warto się zadawać, dlatego jeśli piszesz że NOP koleguje się z nimi, to dzięki za wyrobienie mojego poglądu o NOP. Bo, zgodnie z przysłowiem, lepiej z mądrym stracić, niż z głupim "zyskać".
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: Ech, widzę, że masz problem ze zrozumieniem poglądów radykalnie antykomunistycznych i patriotycznych, skoro wszystko trzeba w szczegółach tłumaczyć. Popieram walkę Niemców o IV Rzeszę. Jeżeli patrioci niemieccy upodobali sobie taki sposób walki, cóż możemy zrobić? Trzeba ich zrozumieć i nie pchać się na obce ziemie. Pytałem nie o to, czy nie masz chęci zniszczenia obcego samochodu, tylko czy nie zastanawiałbyś się, co tu robi i czy jego właściciel nie jest wrogiem narodu polskiego. Dla patriotów niemieckich Polacy są takim samym wrogiem jak islamscy terroryści. Oni Germanie, my Słowianie - rozumiesz. Tego pogodzić się nie da tak jak islamu z Europą. A dla lewaków oczywiście, terroryści są przyjaciółmi Niemców i całego świata; ale o chorobę lewactwa to mnie nie pytaj. ;)
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Wolnościowiec, wcześniej napisałeś: "Podpalili polski samochód w ramach walki o Wielkie Niemcy", teraz napisałeś: "Napisałem "popieram!" odnośnie do walki Niemców o Wielkie Niemcy" - no toż logicznie z tych dwóch zdań wynika że popierasz podpalenie tego samochodu ze względu na cel podpalenia. Przemyśl swe poglądy, pls. Bo sam widzisz jakie "kwiatki" wychodzą, że ostatecznie musisz zaprzeczać samemu sobie. Co do rejestracji, często widuję w pobliżu miejsca zamieszkania pojazdy z ukraińską/białoruską i jakoś nie odczuwam żądzy ich niszczenia. Mimo że mogą to być "złodzieje miejsc pracy", bo znam Polaków którzy "na lewo" zatrudniają ukraińców. No cóż, nie odczuwam "żądzy zemsty" bo jestem chrześcijaninem. A już zupełnie nie rozumiem jak mógłby normalny niemiecki nacjonalista odebrać polski samochód jako wrogą agenturę. To Polacy są wrogami Niemców, a "uchodźcy" muzułmańscy są przyjaciółmi? Chyba tylko dla niemieckich paranoików :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: Źle się zrozumieliśmy. Napisałem "popieram!" odnośnie do walki Niemców o Wielkie Niemcy, a nie podpalania samochodów Polaków czy innych mniejszości. Zatem osobiście bym nie niszczył prywatnej własności ani w postaci samochodu, ani w postaci nieruchomości. Jednak zauważ proszę, że przywołany przez Ciebie lidl jest rozpoznawalny przez Polaków i każdy wie, o co chodzi - że Niemiec chce zarabiać w Polsce. A samochód Polaka, który jedynie po rejestracji można zidentyfikować (do kogo należy), jest podejrzany. Nie zastanawiałbyś się, co robi pod Twoim domem np. rosyjski albo ukraiński samochód? Nie pomyślałbyś, że to może być wroga agentura albo złodzieje miejsc pracy? Co sądzę o tzw. Ziemiach Odzyskanych nie ma w tym temacie żadnego znaczenia.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Wolnościowiec, a więc twierdzisz że polską własność prywatną OSOBISTĄ można niszczyć, ale niemieckiej własności prywatnej FIRMOWEJ to nie można? No to robi się coraz ciekawiej. A można poznać jakąś podstawę takiego Twojego poglądu? Oczywiście nie katolicką, bo katolickiej na pewno nie ma. A poza tym, skąd wiesz że ten samochód nie był wykorzystywany do działalności gospodarczej? Skąd wiesz czy ten Polak nie przyjechał do Niemiec robić interesy? Proroczy sen miałeś? Co do "1000 lat", czy to jakaś magiczna liczba (której nota bene Polska wtedy nie osiągnęła)? A co sądzisz o ziemiach zachodnich i Mazurach? One należały do Niemiec dłużej niż do Polski, czy więc KONSEKWENTNIE uważasz że należy je grzecznie oddać Niemcom? Co do prowokacji, to ja tylko wyciągam logiczne wnioski z Twoich poglądów. Zmień nick na "Niemiecki Wolnościowiec, Przeciwnik Polskiej Prywatnej Własności Osobistej" - to się nie będę czepiał, bo wreszcie będziesz miał poglądy adekwatne do nicka :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: Mówimy o podpaleniu samochodu, a nie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Jako wolnorynkowiec szanuję każdą działalność, bez względu na narodowość właściciela. Cenię przedsiębiorczych. I bardzo dobrze, że wywożą zyski - może nasz rząd w końcu obniży podatki, by konkurować z tzw. rajami podatkowymi. Rozczarowany, proszę Cię. Polacy może nie mieli swego państwa, lecz mieli od 1000 lat swoje ziemie. Wybacz, ale na Twoje prowokacje nie będę odpowiadał.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.