DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Niemiecki minister finansów: uczmy się od muzułmanów. Na przykład tolerancji

Niemiecki minister finansów: uczmy się od muzułmanów. Na przykład tolerancji
Schäuble fot. Zick, Jochen / Keystone / FORUM

Wolfgang Schäuble – niemiecki minister finansów, jeden z najważniejszych polityków CDU i bliski współpracownik kanclerz Angeli Merkel – wychwala islamską kulturę jako wzór tolerancji. Od muzułmanów można się jego zdaniem wiele nauczyć.


Urodzony w 1942 roku Wolfgang Schäuble to jeden z najbardziej doświadczonych niemieckich polityków. W swojej karierze był już przewodniczącym Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), szefem Urzędu Kanclerskiego, ministrem spraw wewnętrznych oraz – kim pozostaje do dziś – ministrem finansów. Jeszcze w ubiegłym roku, na fali gwałtownego spadku poparcia dla kanclerz Merkel po otwarciu granic dla masowej migracji, to właśnie Schäuble uchodził za jedynego polityka, który mógłby przynajmniej przejściowo objąć urząd kanclerza, zastępując Merkel.

 

W kontekście polityki migracyjnej nie byłaby to chyba jednak znacząca zmiana. Okazuje się, że Schäuble darzy islam szczególną estymą. W jednym z ostatnich wystąpień niemiecki minister finansów powiedział mianowicie, że Niemcy, zarówno chrześcijanie jak i ateiści, mogliby naprawdę wiele nauczyć się od muzułmanów, w tym… gościnności i tolerancji.

 - Uważam na przykład, że przez całe stulecia żydzi w krajach ukształtowanych przez islam cierpieli mniej, niż w tych ukształtowanych przez chrześcijaństwo – stwierdził dosłownie Schäuble podczas odbywających się w ostatnich dniach w Berlinie Ewangelickich Dni Kościoła. W dialogu z muzułmanami niemieccy obywatele muszą być gotowi do przyznania racji drugiej stronie. Jego zdaniem w islamie urzeczywistnia się „wiele ludzkich wartości” .

 

Jak powiedział Schäuble, islam jest dziś częścią Niemiec i ktokolwiek temu przeczy, ten przeczy rzeczywistości. To ważna deklaracja, bo od kilku lat toczy się w RFN dyskusja, czy – według określenia byłego prezydenta Christiana Wulffa – do Niemiec „należy” kultura i wiara islamska, czy też „należą” do nich wyłącznie muzułmańscy obywateli kraju.

Zwolennicy tego drugiego rozwiązania chcieliby przydać kulturze niemieckiej prymat, chcąc zobowiązać przybyszów do jej przyjmowania. Z kolei ci uznający za część Niemiec islam właśnie, skłonni są często do przyznawania kulturze muzułmańskiej bardziej aktywnej roli w społeczeństwie, niekiedy – jak skrajni lewicowcy – posuwając się nawet do zaprzeczenia istnienia jakiejkolwiek czysto niemieckiej kultury.

Jeszcze przed Schäublem także sama kanclerz Angela Merkel ogłosiła, że islam „bez cienia wątpliwości należy do Niemiec”.

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

 


DATA: 2017-05-30 12:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten pan jest częścią spisku,szukajcie w necie jego wypowiedzi
ponad 2 lata temu / Apostazy
 
Co On? Nawąchał się kleju??!!..
ponad 2 lata temu / Olo
 
Publicznie wypowiedziane słowa tego człowieka zdradzają, że jest idiotą. Starym idiotą.
ponad 2 lata temu / Hanys
 
Muzułmanie są najbardziej tolerancyjni kiedy gwałcą kobiety, mężczyzn i dzieci. Przez ten akt tolerancji rozsiewają swoje DNA po świecie i za to będą zbawieni. Równie tolerancyjni są gdy mordują księży katolickich, to właśnie gwarantuje im niebo. Wszak Koran to święta księga jednej z równych sobie religii światowych, godna całowania.
ponad 2 lata temu / a co
 
A mi to przypomina historie ze Starego Testamentu: w historii Izraela dochodziło do zepsucia, i teraz w krajach Zachodu jest wielkie zepsucie, tam byli prorocy którzy ostrzegali, teraz mamy objawienia które też ostrzegają, tam byli też zatwardziali grzesznicy, tu też mamy wielkie zakłamanie, tam była kara, tu teraz będzie kara.
ponad 2 lata temu / br00net
 
Moim zdaniem Niemcy od dawna uczą się tolerancji od muzułmanów. Np. za Hitlera czy Bismarcka te wzorce tolerancji były powszechnie stosowane.
ponad 2 lata temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.