DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Niemiecki Jugendamt bezprawnie odbiera polskie dzieci? Burzliwa debata w europarlamencie

Niemiecki Jugendamt bezprawnie odbiera polskie dzieci? Burzliwa debata w europarlamencie
FOT. DAREK GOLIK/ FORUM

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie PiS skrytykowali działania niemieckiego Urzędu ds. Dzieci i Młodzieży (Jugendamt). Ich zdaniem instytucja dyskryminuje mieszkających w Niemczech Polaków poprzez np. bezpodstawne odbieranie dzieci, ograniczenie kontaktów z rodzicami czy nawet poprzez wprowadzenie zakazu używania języka polskiego.

 

W Parlamencie Europejskim debatowano nad wprowadzeniem nowej rezolucji dotyczącej działania Jugendamtu w transgranicznych sporach rodzinnych. Europosłowie domagali się zapewnienia ściślejszych kontroli praktyk i procedur, w ramach których działa niemiecki Urząd ds. Dzieci i Młodzieży. Projekt powstał na podstawie skarg wielu polskich rodziców, którzy w skutek działania niemieckiego urzędu poczuli się obywatelami drugiej kategorii.

 

„Urzędy takie jak Jugendamt w Niemczech, Barnevernet w Norwegii czy Social Services w Wielkiej Brytanii zabierają dzieci nie tylko obywatelom tych krajów, lecz także przebywającym za granicą Polakom, przekazując je rodzinom zastępczym (niemieckim, norweskim czy angielskim) albo do domów opieki. Dzieci te mają ograniczony kontakt z polskimi rodzicami, a czasem zabrania się im nawet mówić po polsku” – alarmuje „Rzeczpospolita”.

 

Parlamentarzyści PiS podkreślali, że Jugendamty często działają przeciw polskim dzieciom  – odbierają je rodzicom z błahych powodów, a następnie zakazują z nimi kontaktu, nie pozwalając używać języka polskiego. – Niemiecki urząd (…) który w swoim założeniu miał dbać o dobro dzieci i młodzieży, w rzeczywistości często działa przeciwko dzieciom (…) odbierając dzieci rodzicom zwłaszcza z krajów Europy środkowo-wschodniej – zaznaczała europosłanka PiS, Urszula Krupa.

 

– Budujemy państwo totalne (…) Państwo totalne walczy z władzą rodziców (…) uważa, że wie lepiej co jest dobre dla dzieci. Posługuje się szeroko rozumianym „dobrem dziecka” w imię ingerencji w życie rodziny – przekonywał z kolei Dobromir Sośnierz z partii Wolność.

 

Kosma Złotowski (PiS) wskazał, że działania Jugendamtów wielokrotnie budziły oburzenie polskiej opinii publicznej, ale problem dotyczy także wszystkich obywateli Unii Europejskiej, którzy zetknęli się z tą instytucją. – Bezprawne, ale legalne w świetle niemieckiego prawa odbieranie dzieci rodzicom, czy zakaz używania języka ojczystego w kontaktach z rodzicami to częste praktyki (…) w Polsce mamy jak najgorsze historyczne skojarzenia z takimi działaniami – zaznaczał.    

 

Działania Jugendamtu krytykowali nie tylko polscy europosłowie.  – Parlament europejski zdał sobie sprawę, że jeżeli chodzi o działania urzędu ds. Dzieci i Młodzieży to istniej dyskryminacja w stosunku do rodziców nie-niemieckich (…) widzimy, że są problemy z kontaktami nawet podczas wizyt kontrolowanych, np. nie pozwala się mówić im w języku ojczystym (…) należy podjąć działania by taką dyskryminację uniemożliwić. Wszystkie petycje należy dokładnie przeanalizować – wskazał Sean Kelly z Irlandii, członek Chrześcijańskich Demokratów.

 

 

Źródło: polskieradio.pl / radiomaryja.pl / europarl.europa.eu / „Rzeczpospolita”

PR

 

 


DATA: 2018-11-16 14:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest klasyczny prymat silniejszego nad słabszym także w sensie krajów. Prawy do lewego.
ponad 1 rok temu / jakdawid
 
To jest praworzadnosc w wykonaniu Europy zachodniej.
ponad 1 rok temu / On
 
Czas najwyższy aby ktoś się wziął za te organizacje !!!! I przedewszystkim miał kontrolę nad tą samowolką!
ponad 1 rok temu / Sylwia
 
Lepiej niech odbędzie się debata na temat polskiego Jugendamtu odbierającego polskie dzieci.
ponad 1 rok temu / aaa
 
A polskie sądy niech nie popierają wyrywania dzieci matkom, jak to się stało ostatnio!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Do @3godziny temu. Dlaczego Niemcy ukradli ponad 200 tysiecy DZIECI Z POLSKI podczas II wojny swiatowej? Gdzie te DZIECI sa obecnie, w tym czasie mialy okolo 3 do 4-ch lat? Udalo sie JE zgermanizowac na 100x100% i maja JE u siebie. Oprocz tego dlaczego w tzw demokratycznych panstwach jest prowadzony ten proceder? Niech kazdy sam sobie da odpowiedz.
ponad 1 rok temu / Jara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.