DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Niemiecki jezuita-profesor: błogosławiłem homo-związki, błogosławię i będę błogosławił

Niemiecki jezuita-profesor: błogosławiłem homo-związki, błogosławię i będę błogosławił
Ks. Ansgar Wucherpfennig SJ / fot. youtube

Profesor jezuickiej uczelni, ks. Ansgar Wucherpfennig SJ, przyznał, że – „tak jak inni księża” – błogosławił już pary homoseksualne. W ocenie Mathiasa von Gersdorffa ta wypowiedź jest dowodem na niesłabnącą wolę niemieckiego progresizmu do ignorowania nauczania Stolicy Apostolskiej.


Rektor wyższej szkoły jezuickiej Sankt Georgen (Frankfurt/Oberrad), ks. prof. Ansgar Wucherpfennig SJ przyznał, że całkowicie lekceważy naukę Kościoła katolickiego na temat małżeństwa. W rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeiung” jezuita powiedział, że „błogosławił już pary homoseksualne, tak, jak inni księża”. Duchowny dodał, że nie robił tego na dostępnych dla wszystkich mszach świętych, ale „w pewnej skrytości”.


Wypowiedź tę skomentował na swoim blogu znany katolicki niemiecki działacz i publicysta, Mathias von Gersdorff. „Filozoficzno-teologiczna szkoła wyższa jezuitów jest znana ze swoich ekstrawaganckich teologicznych teorii […]. Obecnie Kościół katolicki we Frankfurcie nasila swoje duszpasterstwo wobec osób homoseksualnych. Odpowiada za to prowincjonalna przełożona pallotynek, s. Helga Weidemann, oraz właśnie o. Ansgar Wucherpfennig” – pisze bloger.


„Frankfurcki dziekan miejski, Joahnnes Zu Eltz, który stał się znany na całym świecie za sprawą swoich ataków na bp. Franza-Petera Tebartza-van Elsta, jest otwarty na moralnoteologiczną nową ocenę homoseksualizmu. Jak podaje FAZ, Eltz sądzi, że nowa oferta duszpasterska nie może przesądzać o błogosławieństwach dla homoseksualistów. O tym będzie się mówić na kościelnym forum, które odbędzie się (we Frankfurcie) w styczniu. Tego pytania o sprawiedliwość nie można stłumić” – pisze dalej von Gersdorff.


„Z tych zasmucających wypowiedzi po raz kolejny można poznać, jak zdeterminowane są niektóre kościelne kręgi w Niemczech, by ignorować katolicki Urząd Nauczycielski oraz praktykę Kościoła powszechnego, zamiast tego proponując niemiecką własną drogę. Dla niemieckiego progresizmu nie ma znaczenia fakt, że ostatni zwyczajny Synod Biskupów zrezygnował z zajmowania się tematem homoseksualizmu. Progresizm jest zdecydowany, by przeprowadzić własną agendę” -  kończy autor.Pach

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de


DATA: 2015-12-15 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemiecki Kosciół Katolicki jest Kosciołem chyba tylko z nazwy
ponad 4 lata temu / Antyadolf
 
WSZYSTKIE CHOROBY KOSCIOLA I SWIATA Z NIEMIEC POCHODZA.OD POCZATKU;TZW.CESARSTWO RZYMSKIE NARODU NIEMIECKIEGO CZYLI WIECZNE KLOTNIE CESARZA Z PAPIEZEM DALEJ ZAKON KRZYZACKI KOMPROMITUJACY CIEZAR KOSCIOLA,LUTERANIZM KOLEJNY WYKWIT NIEMCOW.NIE MOWIAC O HITLERYZMIE
ponad 4 lata temu / LONGINUS PODBIPIETA
 
Nie jest dziwne, ze papiez milczy. Jest jednym z nich i wszystko dzieje sie za jego aprobata, co nie jest juz zadnym sekretem. Widac wyraznie gleboki sens istnienia Sw.Inkwizycji i skutki jej braku. Niezliczone dusze ida na zatracenie. A te jezuickie pedza galopem.
ponad 4 lata temu / Antymodernista
 
Kiedy Kościół Katolicki rzuci anatemę na wszystkich heretyków i masonów ? Przecież oni są także jawnymi deprewatorami. Kiedy KK sięgnie po środki stosowane przez papieży przedmodernistycznych ?!
ponad 4 lata temu / antymodernista
 
@DNA Nigdy dość przypominania, o tym czego uczy nas Kościół. Katechizm Kościoła Katolickiego "Ostatnia próba Kościoła" 675 Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących. Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię, odsłoni ?tajemnicę bezbożności" pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy.(...) 677 Kościół wejdzie do Królestwa jedynie przez tę ostateczną Paschę, w której podąży za swoim Panem w Jego Śmierci i Jego Zmartwychwstaniu. Królestwo wypełni się więc nie przez historyczny triumf Kościoła zgodnie ze stopniowym rozwojem, lecz przez zwycięstwo Boga nad końcowym rozpętaniem się zła, które sprawi, że z nieba zstąpi Jego Oblubienica. Triumf Boga nad buntem zła przyjmie formę Sądu Ostatecznego po ostatnim wstrząsie kosmicznym tego świata, który przemija.
ponad 4 lata temu / Piotr
 
Nalezy im wyrwac to C (chrzescijanskie) z kazdej tabliczki, kazdej funkcji, kazdego odznaczenia i wywalic na zbity leb! Kiedy zaczna sie wreszcie porzadki!
ponad 4 lata temu / Janusz z Kolonii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.