DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Niemiecki ekspert: księża i kościoły to doskonały cel dla dżihadystów

Niemiecki ekspert: księża i kościoły to doskonały cel dla dżihadystów
© Islamic State/Planet Pix via ZUMA Wire

Muzułmanie w Europie mogą częściej atakować cele chrześcijańskie – ostrzega niemiecki ekspert ds. islamu, Guido Steinberg. Choć Francja jest krajem laickim, zabicie księdza w pełni realizuje strategię dżihadystów.


- Strategią Państwa Islamskiego jest wzniecenie konfliktów pomiędzy większością społeczeństwa a muzułmanami – powiedział Steinberg w rozmowie z dziennikiem „Spiegel Online”. Jego zdaniem islamiści zamordowali 84-letniego księdza, „bo wiedzą, że zamachy na cele chrześcijańskie i chrześcijańskich prominentów wywołają szczególnie poważną reakcję wśród Francuzów i innych Europejczyków”.

 

Ekspert wskazuje, że stopień laicyzacji Francji nie ma dla islamistów większego znaczenia. - Pomimo zasady laicyzmu we Francji atak na katolickiego księdza wywołuje duży rezonans. Dostrzegalne są oczywiście różnice między europejskimi narodami: atak na katolickiego księdza w Polsce byłby bardziej efektywny, niż we Francji. Są to jednak szczegóły, których Państwo Islamskie nie widzi. Chodzi po prostu o to, by jak najmniejszymi środkami, dostępnymi dla zamachowców, jak najbardziej zaszokować Francuzów – powiedział Steinberg.

 

Ekspert wyjaśnił, że choć islam gwarantuje teoretycznie chrześcijanom specjalną ochronę, w praktyce rzecz nie wygląda dobrze. - W Iraku i Syrii są wciąż chrześcijanie, którzy cieszą się specjalnym statusem jako […] tak zwani dhimmi. Otrzymują ten status, jeżeli spełnią określone warunki, na przykład zapłacą osobny podatek. Muszą jednak zmierzyć się z bardzo poważną dyskryminacją i cały czas istnieje ryzyko, że zostaną uznani za szpiegów – wskazuje ekspert.

 

Jak dodaje, ochrona jest zagwarantowana tylko tym, którzy dobrowolnie podporządkują się Państwu Islamskiemu. Dlatego nie obejmuje to Europejczyków. - ISIS argumentuje, że wszyscy Francuzi stają się wrogami żyjąc w kraju niewiary i nie nawracając się na prawdziwy islam. Dżihadyści uważają zasadniczo, że wolno zabijać cywilów w USA, Francji czy Niemczech, bo są częścią większego systemu, który prowadzi wojnę z muzułmanami – dodaje Steinberg.

 

Ekspert uważa ponadto, że głównym celem Państwa Islamskiego jest wywołanie… wykluczenia muzułmanów z zachodnich społeczeństw. – Ostatecznie ISIS chce sprowokować w Europie wojnę domową. Chce, by muzułmanie byli przez nie tylko dyskryminowani, ale nawet atakowani i zabijani – twierdzi Steinberg.

 

 

 

Źródło: Spiegel.de

Pach

DATA: 2016-07-29 10:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy nie ma w tym reki Izraela? Dziennikarz niemiecki ożeniony z agentką Mossadu "przypadkiem" sfilmował atak muzułmański w Nicei i w centrum handlowym w Niemczech.Nie był zaskoczony, ponieważ jego rejestracja zaczyna się wcześniej, zanim mahometanin zaczął strzelać.
ponad 2 lata temu / Sally
 
2J1 :10-11."Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów". Pozostaje jeszcze udowodnić ,że Koran jest" tą nauką"a "złe uczynki"(te w zamiarze i zrealizowane)to nie zamachy ,i już można przejść do porządku dziennego nad treścią tego co inscenizowała młodzież na drodze krzyżowej podczas ŚDM. A JEŚLI SIĘ TO NIE UDA ,BO JEST TO NIEMOŻLIWE ?. Wtedy rodzi się pytanie :Gdzie prowadzicie swoje owce ślepi przewodnicy stada ?!. To tak rozumiecie miłość nieprzyjaciół ,aby stawiać ją ponad miłość bliźnich i braci ?!. Oto zobaczyli oni Jezusa w przybyszu, który za plecami skrywa nóż i zasłania się niedolą sowich ziomków.
ponad 2 lata temu / yeti
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "44981"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.