DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Niemiecki biskup szokuje: w Biblii nie ma nic o homoseksualizmie! A Sodoma i Gomora?

Niemiecki biskup szokuje: w Biblii nie ma nic o homoseksualizmie! A Sodoma i Gomora?
fot. By Klaus Landry [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Biskup Franz Jung z niemieckiego Würzburga otwarcie przyznaje, że homoseksualizm kapłanów nie jest dla niego żadnym problemem. Hierarcha uważa też, że biblijna krytyka stosunków jednopłciowych ma dziś bardzo ograniczone znaczenie.

 

- Wśród księży są osoby z orientacją homoseksualną i musimy się nauczyć znajdować do tego podejście – powiedział bp Franz Jung w rozmowie z portalem „Main Echo” z Aschaffenburga.

 

- Jest zawsze trudne pogodzić taki fenomen jak homoseksualizm, który jest dziś społecznie szeroko akceptowany, z tekstami, które mają prawie 2000 lat - powiedział biskup odnośnie do biblijnej krytyki homoseksualizmu. - Można wskazać, że to, o czym w wielu miejscach Biblii mowa, nie jest tym, co dziś rozumiemy jako homoseksualizm – dodał.

 

Według biskupa, Kościół katolicki powinien wypracować nową ocenę stosunków homoseksualnych. 

- Uważam, że Kościół powinien uczciwie przyznać, iż homoseksualizm, tak jak go dzisiaj rozumiem i o nim rozmawiamy, jest nowym fenomenem i trzeba dopiero się zastanowić, co to dziś dla nas oznacza – stwierdził.

 

Pytany o to, jak się zachowuje, gdy przychodzi do niego osoba przejawiająca skłonności homoseksualne, odparł: - Muszę to najpierw zaakceptować. Nie odmawiam nikomu z tego powodu jego kwalifikacji duszpasterskich. Pozostaje faktem, że także jego obowiązuje celibat. Musi sprawować taką posługę, jak inni. W przeciwnym wypadku musimy o tym rozmawiać – powiedział.

 

Źródło: Katholisch.de 

Pach


DATA: 2018-11-06 14:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Ewangelii jest napisane, że ten, kto pożądliwie choćby spojrzy na kobietę, popełnia z nią cudzołóstwo w myślach. A cudzołóstwo jest wymienione w katalogu występków. Czyżby pożądliwe patrzenie na mężczyznę (lub chłopca), a tym bardziej zaspokajanie seksualne miało nie podlegać temu osądowi "pożądliwego patrzenia na kobietę"? Czyżby heteroseksualni mogli już przez spojrzenie mieć grzech, a homoseksualni - hulaj dusza, piekła nie ma? Otóż nie. I bez Pawłowego katalogu występków - to jedno zdanie - o pożądliwym patrzeniu na kobietę, rzuca światło na ocenę moralną "mężczyzn współżyjących ze sobą", czy to rzeczywiście widnieją w tekście, czy też nie. Protestanci jednak tak dosłownie czytają Biblię, że jak czegoś "nie ma" w wyliczance występków, to już nie jest grzechem, choćby gdzie indziej było wymienione pod inną nazwą lub nie-wprost, a całkowicie logicznie (jak o pożądliwym patrzeniu na kobietę).
ponad 1 rok temu / aaa
 
Sprawdziłem w jakimś niemieckim tłumaczeniu Biblii (nie wiem, czy katolickim czy nie), co kryje się w 1 Kor 6.9n. Tam nie ma o mężczyznach współżyjących ze sobą, a z chłopcami. Według różnych wydań są to albo "chłopcy" albo "niewolnicy seksualni". Widać tu modernistyczną myśl, że ówczesny homoseksualizm to głównie znane ze Starożytności związki z chłopcami, a dzisiejszy to tzw. "geje". Bez względu na to, czy rzeczywiście coś w obliczu homoseksualizmu się zmieniło (np. teraz pedofilia bardziej się ukrywa), nie wolno przekłamywać tłumaczenia Biblii, podając w samym tekście dodatkowe wyjaśnienia. Od tego są przypisy do tekstu, a nie sam tekst. Tu widać ewidentnie, że proponując ponowoczesne tłumaczenie chce się rozmyć i ukryć możliwą interpretację, że chodzi o każdy akt homoseksualny, nie tylko z chłopcami jako domyślny dla Starożytności. Niemcy rzeczywiście manipulują tłumaczeniem Biblii. Wszak język niemiecki to podobno urzędowy język piekła.
ponad 1 rok temu / aaa
 
@Hector Mocno naciągana teoria. Są i tacy co potrafią "biblijnie" pedofilię usprawiedliwiać, naprawdę. Na fali rewolucji seksualnej to nawet do Kościoła przenikało - w latach 70/80'tych w belgijskim piśmie będącym "odpowiednikiem" naszego Gościa Niedzielnego wprost pisano o "pożytkach" z pedofilii dla dzieci i jaki to rzekomo "dobry uczynek i miłość". A tacy jak McCarrick to i do dziś najwyraźniej nie wyrośli z tego myślenia. Ale nawet zakładając, że miałbyś rację, osoby o skłonnościach homoseksualnych i tak są wezwane do czystości, więc relacje seksualne odpadają. Są po prostu grzeszne i należy z grzechem starać się walczyć, a nie go pochwalać. Grzeszników, z należnym szacunkiem zagrzewać do walki, wspierać w niej, a nie utwierdzać w trwaniu i bagatelizowaniu grzechu. I sam piszę to jako osoba homoseksualna.
ponad 1 rok temu / MB8
 
@dobrze powiedziane @Anonim - chodzilo o wykorzystywanie w przeróżnych formach np. przygarnianie mlodego chłopca i utrzymywanie go w zamian za seks. W innych częściach biblii chodziło o rytualne orgie o charakterze analnym. Zero o homoseksualizmie w rozumieniu emocjonalnej i seksualnej relacji między mężczyznami-oni są w nauczaniu Jezusa "niezdolni do małżeństwa"
ponad 1 rok temu / Hector
 
Czy ten człowiek nie mógłby się przepisać do heretyków zamiast zatruwać nasz Kościół Święty?
ponad 1 rok temu / ojoj
 
{) król Bolesław Śmiały z nadania Grzegorza VII czemuż z konia zesiadł:) i dekapitował
ponad 1 rok temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.