DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Gdy coś ma się odrodzić musi obumrzeć. Bardziej prozaicznie - gdy robisz generalne porządki będziesz miał przez pewien czas bałagan. Pozostaje wierzyć Panu Jezusowi.
ponad 1 rok temu / Grzegorz
 
Niemcy niszczą Kościół, etykę chrześcijańską i Europę. Skutki niemieckiego bizantynizmu który przeszedł ewolucję marksizmu i narodowego socjalizmu by wylądować w paradoksie antykulturowego multikultralizmu. Takiego schizofrenicznego kulturkampfu. To właśnie niemcy odzyskawszy swobodę ruchu są głównym zagrożeniem dla Europy i cywilizacji.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Jeśli powstrzymaja odplywy wiernych i będą się opierać islamizacji to pół biedy a jeśli nie to nie będzie to żaden kościół. Zdaje się że nawet dzisiaj kobiety które mają władze jak feministki chętnie przechodzą na islam.
ponad 1 rok temu / kt
 
@Neptun, już to zrobili, w Niemczech w 2016r. Wprowadzili i zatwierdzili nowe tłumaczenie Biblii. To jest przekręt 100-lecia!!! Jeżeli ktoś tu z cigodnych komentujących myśli że Kościół w Polsce oprze się zakusom niemieckiej rewolucji, to się grubo myślicie Państwo! Nie poto spiskowali na Watykanie odsuwając Papieża Benedykta XVI by poddać się protestom wierzących w Chrystusa!!! To był spisek 1000 lecia, podobnie jak cichaczem wprowadzili zmianę systemu politycznego w Europie! Rządzą bowiem nami znów bolszewiccy komuniści. A zmiany w Kościele są ściśle z tym związane!!! Pod płaszczykiem pseudo reform doprowadzą do ostatecznego upadku kościoła św. A my będziemy tego bezsilnymi świadkami!!!
ponad 1 rok temu / okirex
 
Bracia i Siostry w Chrystusie , nie traćcie ducha , czyż Kościół nie jest mistycznym Ciałem Chrystusa a my jego członkami ? . Dziś ponownie to Ciało mistyczne jest zdradzone i wystawiane na biczowanie aż do ukrzyżowania wraz z garstką pozostających mu wiernych członków , czyż nie ma się to stać ? . Królestwo Chrystusa jest w sercach naszych , więc jeśli cierpimy to nie sami ale z Chrystusem , więc ufajmy Panu i nieśmy ten " krzyż " z radością w sercu . Bądźmy mocni WIARĄ NADZIEJĄ i MIŁOŚCIĄ , módlmy się aby Chrystus nas umocnił i zachował na życie wieczne , bo nadchodzi okres wielkiej próby . Ps . pozdrawiam cenzora .
ponad 1 rok temu / krzysztof
 
Wie Pan może jak brzmią te nowe słowa?
ponad 1 rok temu / do Maks
 
A papież jeszcze jest w Watykanie, czy może juz go nie ma? Bo jakos nie reaguje na te bluźnierstwa i herezje?
ponad 1 rok temu / DNA
 
Przypomnijmy sobie wizję/proroctwa Katarzyny Emmerich o podzielonym kościele, dwóch papieżach..
ponad 1 rok temu / M
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! I tacy niemieccy duchowni przyczynią się do upadku wielu. A gdy powróci Pan Jezus, czy zastanie jeszcze wiarę? Piekło nie przemoże Kościoła, choćby zostało niewielu, ale czy nie jesteśmy świadkami podesłania nam Konia Trojańskiego? Czy biskupi niemieccy nie próbują otworzyć bram, siłom zła od środka? Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
No cóż. Niektórzy świadomie lub nie odgrywają dziś role rozpisane 2000 lat temu w Apokalipsie. Pismo musi się wypełnić.
ponad 1 rok temu / marco
 
Mieszkam w Irlandii i jeden z Polskich Księży tutaj posługujących już dostał nowe, zmienione słowa Konsekracji - w których de facto nie będzie już dochodziło do Konsekracji. Antykościół w natarciu.
ponad 1 rok temu / Maks
 
To juz koniec. Sol straciła smak.Oszukali nas wszystkich
ponad 1 rok temu / To
 
Bramy piekielne wcale nie potrzebują go przemóc, bo Kościół sam się im poddaje bez walki na tacy. Dubia i listy abp. Vigano pozostały zignorowane i bez echa. Czy coś może jeszcze poruszyć nasze zatwardziałe serca?
ponad 1 rok temu / M.Migas
 
Biedny biskup. Cóż można powiedzieć o takich dyrdymałach. Kiedy ks. Profesor Staniek wygłosił kazanie u Sióstr Felicjanek w trosce o poprawne nauczanie Papieza, wówczas rzucono się na niego bez pardon. Gdy głoszone są brednie przez biskupów niemieckich nikt poza nielicznymi głosami nie próbuje poddać krytyce gloszonych ewidentnie błędów. Może się okazać, że biskupi niemieccy ściągną na naród niemiecki karę Bożą za zdradę nauczania Chrystusa.
ponad 1 rok temu / Krskusik
 
Jeszcze zdeformowaną kurię Rzymską niech sobie przeniosą do dżungli amazońskiej. Kościół przetrwał liberalny sobór, posoborową rewolucję a obecny przewrót jeszcze Go wzmacnia. Nigdy nie czułem jedności z luteranami czy kalwinami, tak jak i dziś nie czuję żeby modernistyczni wywrotowcy byli w moim Kościele. Więc, jestem spokojny.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
I to właśnie jest ostatnia próba. "Kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony". "Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Kto wierzy we Mnie choćby umarł, żyć będzie. A każdy kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki". Wolą Bożą jest oddzielić plewy od ziarna. Ziarno zebrać do spichlerza a plewy wrzucić w ogień nieugaszony czyli wieczny. Kto nie chce wierzyć CHRYSTUSOWI ten wierzy diabłu. Nic na to nie poradzimy. Żal tych biednych kapłanów ale sami sobie wybrali drogę.
ponad 1 rok temu / Daro
 
Niech Niemcy idą swoją drogą. My zostańmy przy swoim i przy nauczaniu które pozostawił Chrystus. "Ten mnie miłuje, kto zachowuje moje przykazania". My nie musimy zachowywać ich przykazań, bo to tylko są jacyś ludzie i głoszą jakieś tam idee. Wcześniej czy później to wszystko się im zawali na ich puste łby.
ponad 1 rok temu / mj
 
Bo kościół inaczej wygląda w Dziejach Apostolskich i w Dobrej Nowinie niż w ustawach organizacyjnych różnych religii chrześcijańskich.
ponad 1 rok temu / Grażyna
 
Tam gdzie Duch Bozy nie nawiedzil niespodziewanie niczym powiew wiatru i nie dal Poznania w bieli i jasnosci splecionych razem...tam serce zmiene, do ktorego ma dostep tak jasnosc jak i ciemnosc...potrafi zwiesc, ale i wytlumaczyc zlo, przedstawiajac zlo jako dobro.
ponad 1 rok temu / mee...
 
do ks. dogmatyk. Dokładnie oto chodzi, żeby cały Kościół wyprowadzić i zmienić go w lucyferyczny, zanim się obejrzymy. Bedą nadal się próbowali nazywać Kościołem Katolickim ale zmienią wszystko. Po przyjęciu dewiacji jako aktu miłośći bliźniego, następnie śluby homoseksualne, po zniesieniu celibatu, będzie można traktować kościół jak fabrykę, wtedy też zabójstwo nienarodzonego będzie niczym wyrzucenie braku z produkcji,zlikwiduję Eucharystię i wyświęcą kobiety na kapłanów. Przecież powoli jest to wprowadzane, najpierw przygotowują grunt do uznania tego co chcą zrobić ,dalej wprowadzają kolejne przepisy i prawa. Jak się to robi powoli to ludzie się nie będą sprzeciwiać a ludzie na zachodzie przestali to już dostrzegać. Będziemy chodzić do kościołów i nie zauważymy zmian. Wprowadzą nas do piekła bez oporu. Dr Krajewski na Y.T mówił że gdy szukał homilii kard. Wyszyńskiego w internecie , to okazało się że ważne homilie poznikały. Wszystko możliwe.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
Ten biskup z Essen jest znany w Niemczech z pro-gejowskich przekonań.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
A Bractwu przybędzie wiernych. I nie wiem czy płakać czy się cieszyć...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Niepokój powinny budzić głosy domagające się dopuszczenia do komunii rozwodników, wykreślenia z listy grzechów aktów homoseksualnych i masturbacji. Przypomnę, że w Polsce dzietność wynosi już tylko 1,2. Jeżeli zalegalizujemy onanizm - czeka nas wymarcie jako narów. Synodu amazońskiemu musimy powiedzieć stanowcze nie!
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Jedyną drogą do odnowy Kościoła i nowej ewangelizacji jest wymiana takich biskupów jak Overbeck, Marx, Bode. To ludzie, którzy nie raz udowodnili, że sami nie wierzą w to czego naucza Kościół i chcą innego Kościoła. Najgorsze jest to, że sami widzą jak ledwo zipie protestantyzm w Niemczech ostatnio czytałem, że protestanci w Niemczech do 2030 też będą mieli problemy z obsadzeniem stanowisk i to niby w kościele, gdzie są i żonaci i kobiety jako pastorki i wszystkie inne cuda na kiju, a ci nam sprzedają, że to droga odnowy Kościoła. Niestety za tego pontyfikatu nie ma co liczyć na jakąkolwiek reakcję, a wręcz, wydaje się, że jeszcze na pogłębianie tego chaosu. Ja w każdym razie to kościoła Overbecka, Marxa i Bode się nie zapisywałem. Okazuje się, że Kościół naszych rodziców, Kościół świętych, których czcimy, Kościół świętego Jana Pawła i Benedykta był niewłaściwy, dopiero oni nam załatwią właściwy kościół. Niedługo się wezmą za fałszowanie Biblii?
ponad 1 rok temu / Neptun
 
Czy to znaczy, ze w Niemczech będzie "Kościół" Luteranki, Kalwiński, kard-Marxa/Kaspra i mniejszościowy Kościół Katolicki ? Dlaczego ci progresiści nie maja odwagi powiedzieć: odchodzimy od Katolickiego, zakładamy nowy "kościół" ale uparcie chcą mieć coś z katolickim i jakieś kontakty z Rzymem. A może mają podle zamiary by cały prawdziwy Kościół wywrócić do góry nogami?
ponad 1 rok temu / ks. dogmatyk
 
Czy po wypowiedzi tego prominentnego biskupa niemieckiego odczuwam niepokój? Nie, to coś znacznie poważniejszego, bo ten synod amazoński jawi się jako zapowiedź zniszczenia resztek tradycji, która jeszcze ocalała w Kościele po Vaticanum Secundum. Biada nam zatem , jeśli będziemy milczeć wobec zapowiadanych bezeceństw!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Niemieccy biskupi to koń trojański. Nie mogą się doczekać protestanckich innowacji i aprobaty gejowskich związk?w. Katolicy z Niemiec niech lepiej przyjeżdżają na Mszę św. w niedzielę do Polski.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Rehabilitujcie sodomię. Znoście celibat. Róbcie rewolucję. Róbcie. Kościół Chrystusa jest gdzie indziej.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.