DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Niemiecki biskup: po Synodzie amazońskim nic nie będzie już takie, jak przedtem. „Zmiany” mogą dotknąć nawet moralności!

Niemiecki biskup: po Synodzie amazońskim nic nie będzie już takie, jak przedtem. „Zmiany” mogą dotknąć nawet moralności!
Bp Franz-Josef Overbeck. Bistum Essen/YouTube

Synod amazoński będzie cezurą dla całego Kościoła. Po nim nic już nie będzie takie, jak przedtem – deklaruje niemiecki biskup Franz-Josef Overbeck. Chodzi o celibat, moralność seksualną i rolę kobiet.


Bp Franz-Josef Overbeck to ordynariusz Essen i kierownik niemieckiej organizacji charytatywnej działającej w Ameryce Łacińskiej – „Adveniat”. O Synodzie amazońskim mówił prezentując w swojej diecezji bilans działalności organizacji za rok 2018.


Według hierarchy tegoroczne zgromadzenie biskupów w Rzymie stanie się „cezurą dla całego Kościoła katolickiego”. – Nic nie będzie już takie, jak przedtem – podkreślił.

 

POLECAMY RÓWNIEŻ:


Kluczowe pola to, według jego wiedzy, hierarchiczna struktura władzy w Kościele, moralność seksualna, charakter posługi kapłańskiej oraz rola kobiet. Ponadto Synod musi zająć się także odpływem wiernych z Kościoła, zjawiskiem, które dotyczy nie tylko Europy, ale bardzo mocno także Ameryki Łacińskiej. Choćby w Brazylii katolicy to już tylko 70 proc. ludności, w innych państwach kontynentu jest jeszcze gorzej.


Dużym problemem jest też kryzys powołań do kapłaństwa. Jak powiedział bp Overbeck, zna olbrzymie terytorialnie diecezje, w którym do dyspozycji biskupa pozostaje zaledwie 10 księży. Kościół w tych regionach ma w jego ocenie „twarz kobiety”, bo większością spraw zajmują się tam siostry zakonne.


Biskup dodał, że jesienne zgromadzenie przeciwstawi się „niebywałemu eksploatowaniu” środowiska naturalnego i łamaniu praw człowieka.


Hierarcha podkreślił, że po synodzie zmieni się „eurocentryczna struktura” Kościoła katolickiego. Na wszystkie wyzwania Kościół będzie odpowiadał „krok po kroku” postępując na drodze „procesu synodalnego”.


Biskupi Niemiec na początku marca tego roku ogłosili wejście na „drogę synodalną”. Chcą rehabilitować homoseksualizm i zmienić całą moralność seksualną, znieść obowiązek celibatu oraz dopuścić kobiety do święceń kapłańskich. Ten program maksimum popiera większość biskupów, ale w związku z dużym oporem kilku hierarchów planowana rewolucja jest wciąż szeroko dyskutowana.

 

 

Źródło: Katholisch.de
Pach

 

 

Słysząc takie wypowiedzi ze strony hierarchów możemy czuć niepokój. Widzimy bowiem wyraźnie, jak głęboki kryzys dotyka Kościół. Jednak historia ostatnich dwóch tysięcy lat zna wiele kryzysów Kościoła. Ze wszystkich katolicyzm wychodził silniejszy. Pamiętajmy więc o słowach założyciela Kościoła, Jezusa Chrystusa, jakie skierował do pierwszego papieża, świętego Piotra: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie (Mt 16, 18-19). Nie traćmy więc nadziei. Przeciwnie – jeszcze intensywniej módlmy się za naszych pasterzy!

 

 


DATA: 2019-05-05 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy coś ma się odrodzić musi obumrzeć. Bardziej prozaicznie - gdy robisz generalne porządki będziesz miał przez pewien czas bałagan. Pozostaje wierzyć Panu Jezusowi.
ponad 1 rok temu / Grzegorz
 
Niemcy niszczą Kościół, etykę chrześcijańską i Europę. Skutki niemieckiego bizantynizmu który przeszedł ewolucję marksizmu i narodowego socjalizmu by wylądować w paradoksie antykulturowego multikultralizmu. Takiego schizofrenicznego kulturkampfu. To właśnie niemcy odzyskawszy swobodę ruchu są głównym zagrożeniem dla Europy i cywilizacji.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Jeśli powstrzymaja odplywy wiernych i będą się opierać islamizacji to pół biedy a jeśli nie to nie będzie to żaden kościół. Zdaje się że nawet dzisiaj kobiety które mają władze jak feministki chętnie przechodzą na islam.
ponad 1 rok temu / kt
 
@Neptun, już to zrobili, w Niemczech w 2016r. Wprowadzili i zatwierdzili nowe tłumaczenie Biblii. To jest przekręt 100-lecia!!! Jeżeli ktoś tu z cigodnych komentujących myśli że Kościół w Polsce oprze się zakusom niemieckiej rewolucji, to się grubo myślicie Państwo! Nie poto spiskowali na Watykanie odsuwając Papieża Benedykta XVI by poddać się protestom wierzących w Chrystusa!!! To był spisek 1000 lecia, podobnie jak cichaczem wprowadzili zmianę systemu politycznego w Europie! Rządzą bowiem nami znów bolszewiccy komuniści. A zmiany w Kościele są ściśle z tym związane!!! Pod płaszczykiem pseudo reform doprowadzą do ostatecznego upadku kościoła św. A my będziemy tego bezsilnymi świadkami!!!
ponad 1 rok temu / okirex
 
Bracia i Siostry w Chrystusie , nie traćcie ducha , czyż Kościół nie jest mistycznym Ciałem Chrystusa a my jego członkami ? . Dziś ponownie to Ciało mistyczne jest zdradzone i wystawiane na biczowanie aż do ukrzyżowania wraz z garstką pozostających mu wiernych członków , czyż nie ma się to stać ? . Królestwo Chrystusa jest w sercach naszych , więc jeśli cierpimy to nie sami ale z Chrystusem , więc ufajmy Panu i nieśmy ten " krzyż " z radością w sercu . Bądźmy mocni WIARĄ NADZIEJĄ i MIŁOŚCIĄ , módlmy się aby Chrystus nas umocnił i zachował na życie wieczne , bo nadchodzi okres wielkiej próby . Ps . pozdrawiam cenzora .
ponad 1 rok temu / krzysztof
 
Wie Pan może jak brzmią te nowe słowa?
ponad 1 rok temu / do Maks
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.