DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Niemiecki biskup: nie obchodzą mnie klerycy „przedsoborowi”. Nie mam zamiaru ich wyświęcać

Niemiecki biskup: nie obchodzą mnie klerycy „przedsoborowi”. Nie mam zamiaru ich wyświęcać
fot. YouTube / BistumMuenster

Biskup Felix Genn z Münster wypowiedział się w sprawie przyszłości kleryków zwracających się ku Tradycji i koncentrujących  swoją posługę wokół Mszy Świętej sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Jego słowa padły w Fuldzie, na konferencji poświęconej zbliżającemu się Synodowi Młodych.

 

- Mogę zdecydowanie powiedzieć, że nie obchodzą mnie przedsoborowi klerycy oraz, że nie mam zamiaru ich wyświęcać – otwarcie wyraził swoje stanowisko ordynariusz Münster.

 

Wypowiedź niemieckiego biskupa może sygnalizować stanowisko tamtejszego episkopatu dotyczące środowisk praktykujących Mszę w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Wcześniej, reprezentant niemieckiej delegacji na Synod Młodych, biskup Paul Metzlaff powiedział, że największa krytyka dotycząca zbliżającego się synodu wyszła od środowisk „tradycyjnych” ze Stanów Zjednoczonych. „Tutaj w Niemczech jakoś umknęło nam z radarów, że młodzi ludzie mogą się kierować ku takim właśnie formom pobożności” – powiedział Metzlaff. 

 

Jutta Maria Popp z diecezji Essen na łamach portalu LifeSiteNews skomentowała słowa niemieckiego biskupa: „Genn jest typowym przedstawicielem katolicyzmu niemieckiego (…) oni są w całkowitej opozycji do wszystkiego co katolickie. Ich kościół założono w 1965 r. Starają się wyeliminować Mszę Trydencką gdzie tylko można, dlatego to co mówi Glenn należy oceniać jako typowe, a przede wszystkim – szczere”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 


DATA: 2018-10-03 14:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do Stały bywalec i Igor: serdecznie dziękuję!
ponad 1 rok temu / dawny ministrant
 
do Dawny Ministrant - na stronie UnaCum jest podana pełna i aktualna lista Mszy Św. Trydenckich sprawowanych w Polsce.
ponad 1 rok temu / Igor
 
Jest właściwie na odwrót. Obecna Msza nie daje możliwości rozwoju duchowego, natomiast Msza Tradycyjna jest dla ludzi myślących i modlących się indywidualnie. Jeżeli uważasz, że jest na odwrót to znaczy, że jeszcze nie doszedłeś do prawdziwego myślenia i indywidualnej modlitwy albo nigdy nie "zagłębiłeś" się w Tradycyjną Msze Św. Pozdrawiam
ponad 1 rok temu / do Rob
 
Jeżeli to prawda, że tak się biskup Genn wyraził, to jest on absolutnie nieodpowiednią osobą na tym stanowisku. Dziwię się, że katolicy (nie ci niemieccy pseudokatolicy) jeszcze nie stracili cierpliwości i takich jak Genn jeszcze nie pogonili, dla dobra wspólnoty wierzących
ponad 1 rok temu / Neptun
 
Do dawny ministant..Bytom kocioł Sw.Ducha,Gliwice kościół Sw.Trójcy
ponad 1 rok temu / stały bywalec
 
Rob wręcz przeciwnie
ponad 1 rok temu / z autopsji
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.