DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. MIkołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Niemiecka socjolog: kobiety współodpowiedzialne za nadużycia. Ubierają się zbyt skąpo

Niemiecka socjolog: kobiety współodpowiedzialne za nadużycia. Ubierają się zbyt skąpo
fot. St Edmundsbury Borough Council [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

Niemiecka socjolog Barbara Kuchler uważa, że należy ujednolicić stroje kobiet i mężczyzn. W jej ocenie kobiety, które ubierają się wyzywająco i podkreślają swoje ciało, same sprowadzają na siebie część nadużyć.

 

Dr Barbara Kuchler to socjolog z Uniwersytetu w Bielefeld. Uczona była gościem Niemieckiego Ewangelickiego Spotkania Kościelngo w Dortmundzie. Wezwała tam producentów mody do wypracowania jednolitego stroju dla kobiet i mężczyzn. Według Kuchler jest współcześnie rzeczą niewłaściwą nakładanie na kobiety obowiązku szczególnego podkreślania swojej urody poprzez skąpy strój. Kuchler zauważyła nieco ironicznie, że wszyscy ludzie, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, powinni nosić albo „worki na ziemniaki”, albo też „wąskie, podkreślające cielesność rzeczy”.

 

Uczona skrytykowała przy tym wszystkie te kobiety, które z własnej woli, często dość ochotnie, uczestniczą w społecznym systemie wymagającym od kobiety zwracania uwagi na swój wygląd. Zdaniem socjolog, kobiety nie mogą się dziwić, że mężczyźni się na nie „gapią” lub wręcz je obmacują: jeżeli są uszminkowane, mają podkręcone rzęsy i noszą obcisłe ubrania, to same to na siebie sprowadzają.

 

W ocenie dr Kuchler jest „socjologiczną hipokryzją” to, że kobiety domagają się bycia ocenianymi tylko ze względu na efekty swojej pracy, jeżeli do biura przychodzą silnie wystylizowane. Jak podkreśliła, odpowiedzialność za nadużycia spada także na niektóre kobiety.

 

Źródło: Kath.net

Pach

 


DATA: 2019-06-25 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jott: 100/100
5 miesięcy temu / Norbert
 
Skromna - nie obleśne tylko taka jest natura. Poza tym jakby nie obmacywali wzrokiem to byś z kolei myślała żeś byrzydka i beznadziejna...ta skromność to faszywą nutkę ma.
5 miesięcy temu / Jott
 
No niestety, ale dziś naród to się nawet do kościoła nie umie ubrać...nie mówiąc już o ulicy. Poczucie estetyki nam się zmieniło, czy co?...przyzwoicie ubrana dziewczynę, kobietę to już trudno znaleźć...
5 miesięcy temu / Elle
 
Po co te kobiety ubierają się wyzywajaco? Chyba właśnie po to żeby być "Obmacywane" wzrokiem przez mężczyzn. Inteligencji w ten sposób nie pokażesz...
5 miesięcy temu / To
 
wszechobecny negliż w reklamach i skąpe stroje kobiet zabijają erotyzm. to prawie jak z pornografią gdzie kontakt z prawdziwą kobietą zastąpiony jest "świerszczykami"
5 miesięcy temu / mezus
 
zidiocenie to choroba genetyczna! tego się nie leczy!
5 miesięcy temu / tere fere
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.