DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Niemiecka rodzina ucząca dzieci w domu bez azylu w USA

Niemiecka rodzina ucząca dzieci w domu bez azylu w USA
Fot. T. Adamowicz/Gazeta Polska/Forum

Amerykański Sąd Najwyższy odmówił zbadania sprawy niemieckiej rodziny, która wyemigrowała z Niemiec i starała się o azyl. Dla Uwe and Hannelore Romeike miał to być ratunek przed niemieckim prawem zakazującym nauczania dzieci w domu.

 

Rodzicom i piątce ich dzieci grozi deportacja. Mimo wyczerpania się zwyczajnej drogi prawnej, obrońcy homeschoolingu zapowiadają dalsze starania w obronie Romeikeów.

 

Niemcy uzyskali azyl w 2010 r. Jednak administracja Obamy odwołała się od tego wyroku argumentując, że zakaz nauczania dzieci w domu nie jest prześladowaniem i dlatego niemieckiej parze nie należy się azyl. Argumentację tę przyjął sąd apelacyjny w 2012 . Jednak niemiecka para odwołała się do Sądu Najwyższego, który w ostatnich dniach odmówił rozpatrzenia petycji.

 

Niemieckie małżeństwo i wspierająca ich organizacja Home School Legal Defense Association nie zamierza się jednak poddawać. Przedstawiciele HSLD twierdzą, że decyzja Sądu Najwyższego nie jest niczym niezwykłym, zważywszy na fakt, że Sąd Najwyższy akceptuje jedynie maks. 1 na 1000 petycji o rozpatrzenie sprawy. - Choć jesteśmy rozczarowani, to decyzja sądu nie zmienia ani na jotę naszego zaangażowania w walkę o rodzinę Romeikes i wolność do nauczania w domu - powiedział prezes HSLD Michael Farris.

 

Choć rodzinie grozi deportacja, obrońcy prawa do nauczania w domu zapowiadają walkę do końca. - Będziemy walczyć o zmiany w prawie azylu w kraju, aby upewnić się, że wolność sumienia jest ponownie w pełni chroniona - powiedział Farris. HSLD pracuje obecnie z zaprzyjaźnionymi kongresmenami nad ustawą, która pomoże rodzinie Romeikesów i innym, znajdującym się w podobnej sytuacji.

 

Uwe i Hannelore Romeike to nie jedyna para cierpiąca z powodu niemieckiego prawa zakazującego nauczania w domu. Podobnie jest w przypadku rodziny Wunderlichów, którym pod koniec sierpnia służby i urzędnicy socjalni odebrali 4 dzieci. Po trzech tygodniach pozwolono im na powrót do domu nakazując jednocześnie chodzić do publicznej szkoły. Rodzina ta ma zakaz emigracji z Niemiec w celu powrotu do nauczania domowego w innym kraju.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2014-03-06 09:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie wybrali Afryki bo ...; to po kiego pchali się do Ameryki? nie wiedzieli co to za kraj pod rządami Afrykańczyka Obamy? mają przecież Australię; bogaty kraj, rządzony coraz bardziej w wolnościowym stylu; tam niech uciekają przez europejskim faszyzmem!
ponad 6 lat temu / jaro
 
" Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego zmienił swe stanowisko, zawieszając wszelkie działania wobec Romeików na czas nieokreślony. Oznacza to, że wprawdzie nie będą mogli starać się o obywatelstwo USA, ale będą mogą tam pozostać". http://info.wiara.pl/doc/1910070.Cud-u-przesladowanych-homeschoolersow
ponad 6 lat temu / Katarzyna
 
Racja prześladować można tylko Żydów i gejów.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.