DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. Mikołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


protestanci a za chwilę muzułmanie a potem żydzi, co to jest przecież są katolicy którzy nie wiedzą co to Eucharystia (wyciąga matka z ust i mówi do dziecka masz opłatek ma spiralę ale do komunii przystępuje po rozwodzie seks z drugim mężem po cywilnym i tęż do komunii bo przecież nikogo nie zabiłam. koszmar przepuść nam Panie bo nie wiemy co czynimy
ponad 1 rok temu / ws
 
Za blokowanie prawdy o Franciszku trzeba będzie przed Bogiem odpowiedzieć! Te słowa kieruje do cenzora tego portalu.
ponad 1 rok temu / Zorrro
 
Ja nie dam się na to wszystko nabrać, ale ile osób zostanie zwiedzonych. Nasz KEP przyjął dokument dot. Amoris L. I użył takiego samego rozmydlonego języka, który niczego nie wyjaśnia. Ks. Glas mówi ze żyjemy. W czasach zamętu. To jest prawda
ponad 1 rok temu / Imer
 
Skutki ,ekumenizmu,!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Gdybym miał podsumować papieża Franciszka to powiedziałbym, że żaden inny papież nie był tak niemiecki.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Teraz to mamy istny ciemnogród. Po omacku kręcimy się nad przepaścią i co chwila słyszymy jak jeden z drugim w tą przepaść wpada. "Jeśli światło które jest w tobie jest ciemnością, jakże wielka to ciemność". Wielcy piewcy "wiosny Kościoła", nie zweryfikowali najwyraźniej tego co ich oświeca. Sytuacja jest dramatyczna ale z drugiej strony wszystkie prześladowania Kościoła, te z zewnątrz i te od wewnątrz były zapowiedziane i nie powinniśmy się dziwić ale poznawać swoją wiarę niczym nie zniekształconą i trwać w Prawdzie.
ponad 1 rok temu / qlnick
 
Mówi się, że kiedyś w historii Kościoła mieliśmy do czynienia z Saeculum obscurum (wieki ciemne), wydaje się, że z nową formą saeculum obscurum mamy do czynienia również obecnie. Ciekawe, kto pierwszy wskaże głośno i wyraźnie głównego winowajcę?
ponad 1 rok temu / Neptun
 
"Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół." Co w Niemczech to i u nas.
ponad 1 rok temu / ma
 
Produkcja plew zamiast odzielania plew od ziarna.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Sobór Trydencki mówi otwarcie na temat protestantyzmu wszelakiego i na temat Najświętszego Sakramentu: Chleb i wino są po konsekracji prawdziwym Ciałem i Krwią Chrystusa i są nimi do końca - tak nie wierzą protestanci. Eucharystię spożywa się sakramentalnie i rzeczywiście - protestancie spożywają tylko duchowo. Do Eucharystii przystępuje się po sakramencie pokuty i zadość uczynieniu - protestantom wystarcza wiara. U katolików trzeba się przygotować i pracować nad sobą, a u protestantów nic nie trzeba, aby brać udział w Eucharystii. Wiec gdzie tu zgadza się praktyka katolicka z protestancką? Ewangelie mówią o naśladowaniu Chrystusa, Listy o tym mówią, a protestanci nic nie muszą robić?
ponad 1 rok temu / Teolog
 
Co na takie postępowanie powiedziałby św. Franciszek Regis, który z niezłomną wiarą i apostolską gorliwością nawracał protestantów ?! Żaden trud nie był Jemu za wielki aby pozyskać dla Boga utracone dusze.
ponad 1 rok temu / Klf
 
co to znaczy "niedojrzały do publikacji", czy nie można powiedzieć "absolutne nie wyrażam zgody" albo "nie wyrażam zgody i koniec z tym". Po co pisać coś co większość nie rozumie. To jest mydlenie oczu.
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Mam proste pytanie do Autora: jak w takim razie nazwać postawę, zajętą przez Jego Świątobliwość, w tej sprawie? Im krótsza byłaby odpowiedź, tym lepsza!
ponad 1 rok temu / Karol
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.