DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Niemiecka pycha. Szef ZdK: Droga Synodalna wpłynie na cały Kościół

Niemiecka pycha. Szef ZdK: Droga Synodalna wpłynie na cały Kościół
fot. J.-H. Janßen [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Niemiecka pycha w całej okazałości. Szef współorganizującego Drogę Synodalną Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików, prof. Thomas Sternberg, jest przekonany, że cały świat patrzy dziś na Niemcy. Jego zdaniem Droga Synodalna, choć jest procesem niemieckim, może zmienić Kościół powszechny.

 

Droga Synodalna to radykalny w założeniach proces zmian w Kościele katolickim w Niemczech. Organizują go Konferencja Episkopatu Niemiec oraz świecki Centralny Komitet Niemieckich Katolików.

 

W środę niemieccy biskupi przyjęli statut i preambułę Drogi. Choć proces jest teoretycznie nakierowany na zmiany w Niemczech, szef Komitetu, prof. Thomas Sternberg, ma nadzieję na dużo większy zasięg oddziaływania.

 

- Proces Drogi Synodalnej służy całemu Kościołowi – powiedział prof. Sternberg w rozmowie z „Passauer Neuen Presse”. Choć Niemcy nie pójdą „swoją własną odrębną drogą narodową”, to „na stole znajdą się i będą dyskutowane także takie rzeczy, które muszą być regulowane w globalnym Kościele”, mówi. Według Sternberga międzynarodowa uwaga, którą cieszy się Droga Synodalna, pokazuje, że Niemcy zajęli się problemami dotyczącymi Kościoła także w innych krajach.

 

Wcześniej Sternberg zapewniał, że Niemcy „nie chcą występować przeciwko prawu kanonicznemu”. Ich zamiarem nie jest „podejmowanie decyzji, które należą do Kościoła powszechnego”. - Nie chcemy Kościoła narodowego, tego nikt nie chce – deklarował.

 

Szef Komitetu ma zatem nadzieję raczej na to, że niemiecka debata nad celibatem, moralnością seksualną czy kapłaństwem kobiet zainspiruje biskupów na całym świecie do zgody na tego rodzaju zmiany.

 

Pach

 

Źródło: pnp.de


DATA: 2019-09-27 18:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prosimy KEP o naśladownictwo, chociaż w tym by i dla Polaków wybrać NOWĄ Drogę SYNODALNĄ! Jak już swawola to swawola! Na początek może by tak ogłosić pełną łączność i aprobatę z PIERWSZYM SOBOREM WATYKAŃSKIM AD 1870! To by była dopiero BOMBA, lepsza od rewolucji francowatej, tej z marsylianką i tej dzisiejszej-synodalnej! A co do Theresy Neumann, to zapowiedział, że Niemców pozostanie tyle ? ile zmieści sie pod jedną gruszą! Bp Marx myśli pewnie, że ma tam miejscówkę?! Judasz też coś tam sobie myślał . . .
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Therese Neumann niemiecka mistyczka zapisała nast. słowa; Narody, które wyparły się Boga i jego znaków zginą w ogniu. Wybuchną wulkany i wszystko zacznie się trząść, jak jeszcze nigdy. Cała Ziemia stanie się światem ognia: Największe zło czeka German, którzy swoją pychą niszczyli i zabijali, jednak zapomnieli, że Ja jestem i że mogę stworzyć dla Was dziurę pełną ognia, w której Wasze uczynki dopadną Was samych. Myśleliście, że jesteście lepsi, że posiadacie siłę nadludzi, jednak zniszczyliście swoje dziedzictwo na wieki! Czeka Was zagłada Berlina, który jest miejscem ciemności i bezprawia. Biada, także Albionie który wybrał mamonę zamiast Mnie. Skruszcie się i nawróćcie!
7 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Oj wpłynie, wpłynie. jak sprawa Lutra. Do dziś Kościół nie może sie pozbierać po wyskoku tego "ojca" augustianina.
7 miesięcy temu / też duchowny
 
Wyżej wymienione informacje potwierdzają jedynie to, że ZŁY niszczy to co jest prawdziwe. Cieszę się że jestem Katolikiem i Bogu dziękuję. Gdzie Boga próżno szukać tam prawdziwa nędza, a jeszcze przewodnictwo w drodze do Boga bez Boga im się marzy... Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną
7 miesięcy temu / Tomasz Białyst
 
Do "Stułbia" - i są bombardowane. Moce piekielne o to bombardowanie już pieczołowicie zadbały.
7 miesięcy temu / Daro
 
Śmieszny gość. Niemcy w ostatnich 500 latach uczynili wiele zła dla Kościoła i świata. Dzisiejsze czasy to potwierdzają. Głos tego człowieka dowodzi jak głupota stoi przed rozumem.
7 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.