DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Niemiecka politolog: niech uchodźcy budują u nas swoje miasta

Niemiecka politolog: niech uchodźcy budują u nas swoje miasta
Fot. Mo'men Moukhtar / freeimages.com

 

Znana niemiecka politolog Ulrike Guérot przyznaje, że integracja imigrantów rodzi bardzo duże problemy i niepokoje społeczne. Należy zatem potraktować przybyszów w szczególny sposób i pozwolić im na budowanie własnych miast, na wzór tych, z których pochodzą – podkreśla.

 

Ulrike Guérot uważa, że granice należy znieść całkowicie i przyjmować absolutnie wszystkich imigrantów, niezależnie od tego, skąd pochodzą. Taką propozycję przedłożyła niedawno wespół z austriackim pisarzem, Robertem Menasse. O szczegółach swojej koncepcji opowiadała na antenie publicznego niemieckiego radia Deutschlandfunk.

 

Guérot przekonuje, że trzeba mieć w pamięci, iż „narodowe granice są czymś bardzo nowym”. – Niestety, zapomnieliśmy o tym, bo żyliśmy w XX stuleciu. Jednak zazwyczaj podróżowało się po Europie bez granic – wskazuje politolog. Kobieta przekonuje, że wynalazek paszportu powinien zostać właściwie zniesiony, bo został wprowadzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako rozwiązanie tymczasowe. Należy wrócić do rozwiązań znanych ze średniowiecza i wczesnej nowożytności, gdy można było swobodnie przemieszczać się choćby z Rosji do Paryża. Jej zdaniem absurdem jest, że uważamy strefę Schengen za wielkie współczesne osiągnięcie, podczas gdy w istocie jest to tylko niedoskonały powrót do dawnych form współżycia społeczeństw w Europie.

 

Politolog uważa, że sami chcemy żyć dziś w świecie bez granic. Kupujemy przedmioty z całego świata, sprowadzamy rurociągami gaz z odległych państw. Dlatego należy teraz wymyślić „nowy świat”, który miałby pozwolić na „zaadaptowanie bezgraniczności” w granicach „politycznego systemu instytucjonalnego”. Guérot przekonuje, że wszyscy ludzie są „obywatelami ziemi” i mają „równe prawo, by mieszkać w każdym miejscu planety”. Powołuje się przy tym na filozofię Immanuela Kanta.

 

Jej zdaniem imigrantów nie należy integrować, ale pozwalać im na krzewienie własnej kultury, na swoiste budowanie paralelnych społeczeństw. Jej zdaniem „zamiast rozdzielać rodziny, płacić pieniądze azylantom, rozdzielać ludzi po wielu częściach miast, pozwólmy im zbudować miasta” na wzór tych, z których przyjechali. „Zbudujmy teraz Nowe Aleppo, Nowy Damaszek i tak dalej, tak, jak kiedyś budowano” Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. „To jest ta idea” - tłumaczy Guérot.

 

Źródło: Deutschlandfunk.de

pach
DATA: 2016-02-26 08:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Putin jedynie ma racje , niech jadą na Sybir, niech ich żywi matka ziemia, niech własnymi rękoma tworzą swój byt
ponad 2 lata temu / orient
 
No tak, coś się komuś pomieszało. Jeśli kraje bez granic to dlaczego mieszka w swoim domku? Przecież może sobie mieszkać w olbrzymiej hali i się do woli integrować bez drzwi, bez klucza, otwarci na wszystkich i wszystko. Jedna latryna, jeden gar, jedna miska i jeden wodopój. Można - można a tu sobie domek zafundowała - oj nieładnie trzeba dołączyć do ludu a potem głupoty opowiadać.
ponad 2 lata temu / @
 
Jestem ZA! Pod warunkiem, że będziemy z nimi dialogować też średniowiecznymi metodami. Karol Młot dał nam przykład jak rozmawiać mamy. A poważnie...ma kobita "zjarany" "mózg".
ponad 2 lata temu / agricola
 
Za słaba dawka leków.
ponad 2 lata temu / ja
 
Jezeli przepowiednia sie spełni co do zach europy Polska bedzie frontem pomiedzy dwoma światami (kulturami) tak jak strefa gazy Izrael ktory jest ucisniony i sie broni wokoł. Zle to wyglada. Tylko porzadny król Polski rozwiązał by to i na wzor prawa niebios. Tylko ze demokracja w tym przeszkadza a ludzie nie rozumieja ze demokracja to jeden wielki chaos
ponad 2 lata temu / Adam
 
Jeżeli pozostali niemcy też tak samo myślą jak ta "mądra głowa" to nie pozostaje nam nic innego jak się "pakować" bo zostało nam już naprawdę niewiele czasu.Proponuję już tam na górze szykować lokale i miejsca noclegowe dla całej Europy bo nasz koniec jest już naprawdę bliski.Okazuje się że Europa przez te wszystkie wieki i lata pracowała po to, żeby teraz oddać to muzułmanom kompletnie za darmo przepraszając przy tym,że jeszcze ośmielamy się żyć. Sytuacja naprawdę staje się bardzo poważna i poważnie zaczyna zagrażać naszej europejskiej egzystencji.Jak tak dalej pójdzie to,albo bedzie wojna,albo będziemy wszyscy niewolnikami.No jest jeszcze jedna opcja,można przejśc na islam.Niemcom już naprawdę rozum odebrało skoro mają zamiar zezwalać im na budowanie muzułmańskich miast?!!Jak myślicie ..?Jakie rejony dadzą im do zagospodarowania?Bo chyba nie te z dawnego RFN ? Raczej oddadzą im większość terenów byłego NRD. Inaczej mówiąc za niedługo mamy kalifat u naszych bram!!!
ponad 2 lata temu / ToJużNieSąPrzelewki!!!
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.