DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Niemiecka policja niezadowolona z wyroku sądu, który zaakceptował istnienie służb szariatu

Niemiecka policja niezadowolona z wyroku sądu, który zaakceptował istnienie służb szariatu
By User:Mattes (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons
#WUPPERTAL    #NIEMCY    #RFN    #MILICJA    #SŁUŻBY    #RAINER WENDT    #POLICJA    #PRAWO    #SZARIAT

Szef drugiego co do wielkości związku zawodowego policjantów niemieckich ostro zaatakował wymiar sprawiedliwości za orzeczenie sądu w Wuppertalu, który nie zgodził się na eliminację szariackiej policji. Sędziowie uznali, że jej działalność jest zgodna z prawem.

 

Rainer Wendt, szef unii DpolG, powiedział „Passauer Neue Presse”, że niemiecki wymiar sprawiedliwości jest zbyt słaby, by poradzić sobie ze znanymi przestępcami. – Okazuje się dzisiaj, że wiele dni naszej pracy polegającej na zbieraniu danych o przestępcach zostały zmarnowane, bo sędziowie później nakazują ich wypuścić – żalił się Wendt. Odniósł się on do dwóch ostatnich incydentów.

 

W poniedziałek sąd w zachodniej części miasta Wuppertal orzekł, że grupa islamistów nie złamała prawa wskutek utworzenia policji szariackiej. Stwierdzono, że szariackie patrole policyjne, które zaczepiają ludzi napominając, by nie pili alkoholu, nie uprawiali hazardu i nie słuchali muzyki, są dozwolone przez prawo.

 

Sąd Rejonowy stwierdził, że siedmiu oskarżonych członków grupy nie naruszyło zakazu noszenia mundurów policyjnych. Członkowie szariackiej służby nosili pomarańczowe kamizelki z napisem „Sharia Police”.

 

Orzeczenie pojawiło się niecały tydzień po nalocie służb mundurowych w kilku landach na domy salafitów.

 

To jest niewiarygodny i katastrofalny sygnał – alarmował Wendt, dodając, że policja „czuje się zdradzona przez system sprawiedliwości”. Związkowiec wyjaśnił także, że wymiar sprawiedliwości poniósł porażkę w sprawie mężczyzny, który przywiązał matkę swojego dziecka do liny i ciągnął ją za samochodem w niedzielę. Kobieta doznała obrażeń zagrażających życiu. Obecnie znajduje się w śpiączce w szpitalu w Hanowerze.

 

Wendt mówił, że 38-letni mężczyzna był znanym kryminalistą z długą kartoteką policyjną. Zaledwie dwa dni przed popełnieniem przestępstwa, ofiara złożyła na policji skargę na niego. – Znajdą sędziego, który znowu stwierdzi, że uda się zresocjalizować tego człowieka – ironicznie komentował Wendt.

 


Źródło: thelocal.de

AS
  


DATA: 2016-11-24 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powtarzam: przyszedl czas, zeby Rewolucja dotknela wlasnych funkcjonariuszy.
ponad 3 lata temu / robespier
 
No i co się gościu buntujesz? Nie rozumiesz "parowozu dziejów" i "mądrości etapu" czy co? Jak nie rozumiesz to ci to wytłumaczą łopatologicznie, znaczy się łopatką wykopiesz dołek, który później ktoś inny zasypie. Z tobą w środku. I na co ci to?
ponad 3 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.