DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Niemiecka droga do samozagłady? Lawinowo rośnie popularność „pigułki po”

Niemiecka droga do samozagłady? Lawinowo rośnie popularność „pigułki po”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Niemczech dramatycznie wzrasta liczba kobiet stosujących „pigułki dzień po”, które mogą mieć działanie aborcyjne. Fatalną rolę odegrało udostępnienie preparatu bez recepty.

 

Niemki nader chętnie sięgają po tak zwaną „antykoncepcję awaryjną” – pigułkę zażywaną do kilkudziesięciu godzin po stosunku, która może mieć działanie aborcyjne, de facto niszcząc ludzkie życie.

 

Gdy środek dostępny był w Niemczech tylko na receptę, apteki wydawały rocznie średnio 475 tys. pigułek. Odkąd przepisy zliberalizowano i groźne środki są dostępne na życzenie, ich popularność radykalnie wzrosła. W 2017 roku sprzedano w aptekach 808 tys. takich tabletek.

 

Najnowszą statystykę upublicznił w sobotę dziennik „Bild” powołując się na dane Federalnego Zjednoczenia Niemieckich Stowarzyszeń Aptekarskich (ABDA).

 

Oznacza to, że potencjalnie wczesnoporonne środki są coraz bardziej popularne. W roku 2016 wydano ich 757 tys. więc teraz odnotowano wzrost sprzedaży o 6,7 proc. Z kolei w stosunku do roku 2014 – ostatniego, w którym środki były wydawane tylko na receptę – ich popularność wzrosła aż o 70,1 proc.! Obowiązek recepty zniesiono za Odrą 15 marca 2015 roku.

 

Niemieccy biskupi zakazali katolikom stosowania „pigułek dzień po”. Wyszli jednak z założenia, że nie mają one działania aborcyjnego, stąd środki zawierające lewonorgestrel lub octan uliprystalu można – ich zdaniem – zastosować w przypadku gwałtu.

 


Źródło: Katholisch.de
Pach

 

  


DATA: 2018-08-07 11:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawet szerzej niż farmakologia: chemia. A Niemcy od dawna mają duże doświadczenie w chemicznym zabijaniu ludzi. Ale oczywiście twoim olewackim zdaniem nikt Niemców do tego nie zmuszał i nie zmusza, co nie? :)
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
Wiadomo było od dawna, że farmakologia będzie ogrywała główną rolę w tej dziedzinie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
można by powiedzieć kto sieje wiatr zbiera burze ten problem trzeba kontrolować i zniwelować ,bo to może być dużym zagrożeniem dla innych,to jest bardzo duży problem w tym czasie ,bo gdy państwo sobie nie radzi to są jeszcze organizacje i ruchy społeczne które powinny się tym zająć .
ponad 1 rok temu / jacek.
 
o te gwałty chodzi ,Niemki kupują ze strachu i trzymają dokąd jest termin ważnosci ,potem kupują następne podejrzewam ze ani połowa nie została użyta
ponad 1 rok temu / klik
 
@Piotr "Mordowali innych, teraz mordują siebie. Może jest w tym jakaś niemiecka logika... No, przynajmniej konsekwencja. Żal tylko niewinnych dzieci.".... Które się nie poczęły.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Mordowali innych, teraz mordują siebie. Może jest w tym jakaś niemiecka logika... No, przynajmniej konsekwencja. Żal tylko niewinnych dzieci.
ponad 1 rok temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.