DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Niemcy: chadecja po stronie życia? „Prawa człowieka dotyczą każdego, łącznie z dziećmi poczętymi”

Niemcy: chadecja po stronie życia? „Prawa człowieka dotyczą każdego, łącznie z dziećmi poczętymi”

Część niemieckich chadeków chciałaby zapisać w ustawie zasadniczej ochronę praw dzieci – zarówno tych narodzonych jak i nienarodzonych. Z tym nie chce się pogodzić lewica. Zdaniem wnioskodawców to niedopuszczalna próba dzielenia ludzi na dwie klasy.

 

Niemieckie ministerstwo ds. rodziny przedstawiło przed komisją Bundestagu agendę na rok 2019. Politycy omawiali przy tym między innymi kwestię zapisania w ustawie zasadniczej ochrony praw dziecka. Marcus Weinberg, rzecznik koalicji CDU/CSU ds. rodzinnych, mówił o fundamentalnej różnicy zdań między chadekami a lewicą.

 

Zgodziliśmy się w umowie koalicyjnej [między CDU/CSU a SPD – red.] na wpisanie praw dziecka do ustawy zasadniczej. W ten sposób wzmocnimy pozycję prawą dzieci. Unia [CDU/CSU – red.] wychodzi z założenia, że prawa podstawowe mają wszystkie dzieci – narodzone i nienarodzone. Pani minister dr [Franziska] Giffey na ostatnim posiedzeniu komisji [Bundestagu] ds. rodzin stała jednak na stanowisku, że planowane zakorzenienie praw dzieci w konstytucji powinno dotyczyć tylko dzieci narodzonych – powiedział.

 

Federalny Trybunał Konstytucyjny wskazuje jednak jednoznacznie, że [dziecko] nienarodzone jest człowiekiem ze wszystkimi prawami podstawowymi. W swoim orzecznictwie określa nienarodzonych mianem dzieci – dodał polityk.

 

Stąd stanowisko minister Giffey należy ocenić negatywnie, podkreślił Weinberg. W ocenie CDU/CSU nie może być tak, że konstytucja zakładać będzie istnienie dwóch klas posiadaczy praw podstawowych, a tym samym dwóch klas ludzi. – Prawa dziecka muszą obowiązywać odnośnie wszystkich dzieci – podkreślił.

 

Źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2019-01-28 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trudno nie widzieć wroga w kimś kto zniechęca do aktywnych działań na rzecz ochrony życia WSZYSTKICH niewinnych dzieci. Osoba pro-life nie napisałaby "starajcie się tak żyć żeby wam aborcja nie była potrzebna i nawet nie przychodziła do głowy i tyle". Bo to "i tyle" oznacza egoistyczną troskę o samego siebie, a jednocześnie obojętność na los obcych mordowanych dzieci. I nie proponuj nam braku emocji. Tylko osoba o psychopatycznych skłonnościach podchodziłaby bez emocji do mordowania niewinnych dzieci. Jeśli nawet tego nie pojmujesz, to źle z tobą.
10 miesięcy temu / do janka
 
bez emocji proszę i nastawienia ,pokazuje tylko trudności prawne wszędzie widzicie wrogów tylko dlatego ze ktoś widzi nie tylko emocjonalne aspekty
10 miesięcy temu / @do janka
 
Bronisz prawa do mordowania, bo brak papierka zwanego aktem urodzenia/poczęcia? Czyli jakby urodzone dziecko wymazać z systemu (zniszczyć wszelkie materialne i wirtualne zapisy o jego narodzeniu) - to uważasz że można by je bezkarnie zamordować? Staraj się żyć tak by nie przychodziła ci do głowy agitacja typowa dla zwolenników mordowania niewinnych dzieci, i tyle.
10 miesięcy temu / do janka
 
Zgadzam się z Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym,iż dziecko w łonie matki jest człowiekiem w każdym słowa tego znaczeniu również i w prawach! Więc należy je chronić od poczęcia!
10 miesięcy temu / [email protected]
 
owszem dlatego napisałam że "całe prawo trzeba by zmieniać " to na razie jeden punkt,cyt"Zgodnie z tym przepisem dziecko w chwili otwarcia spadku już poczęte może być spadkobiercą, jeżeli urodzi się żywe!. Przepis ten wprowadza tzw. fikcję prawną!"
10 miesięcy temu / janka do jj
 
@Janka to prosze sobie wygooglowac zagadnienie dziedziczenie przez dziecko nienarodzone...
10 miesięcy temu / jj
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.