DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Niemieccy „Zieloni” chcą genderowej rewolucji w języku. Partia podjęła stosowne uchwały

Niemieccy „Zieloni” chcą genderowej rewolucji w języku. Partia podjęła stosowne uchwały

Partia niemieckich „Zielonych” zdecydowała na swoim ostatnim ogólnokrajowym zjeździe, że czas przyjąć nowe zasady używania… języka niemieckiego. Ich zdaniem posługiwanie się rzeczownikami nie może dyskryminować żadnej z płci. O sprawie pisze Mathias von Gersdorff.

 

„Zieloni zdecydowali na swoim weekendowym zjeździe partyjnym, że w dokumentach ugrupowania obowiązkowa staje się tak zwana gender-mowa” – pisze von Gersdorff. Jak dodaje, w ten sposób Zieloni wchodzą na drogę „językowego gender-totalitaryzmu”.

 

Na czym polega ich propozycja? Przykładem niech będą „terroryści” i „terrorystki”. W języku niemieckim to odpowiednio: Terroristen i Terrorisitinnen. Zwyczajowo gdy mówi się o grupie złożonej z przedstawicieli obu płci używa się po prostu formy męskiej, a więc: Terroristen. „Zieloni” uznali jednak, że jest to dyskryminacja. Wobec tego w podobnym wypadku w partyjnych dokumentach obowiązkowa będzie forma z tak zwaną „gender-gwiazdką”: Terrorist*innen. Może zostać, ewentualnie, zastąpiona przez wyrażenie z dwoma rzeczownikami: Terroristen und Terroristinnen. Samo Terroristen dla określenia grupy złożonej z kobiet i mężczyzn jest jednak zakazane.

 

„W ten sposób Zieloni [autor używa ironicznie płciowo-poprawnej formy Grün*innen – red.] przekształcili się w prawdziwą językową sektę, która stwarza własny język i własne pismo” – ocenia publicysta. „We wszystkich kulturach język rozwijał się organicznie, powoli, bez żadnego sterowania politycznego czy motywowanego ideologicznie. Dopiero ideologie totalitarne próbowały kształtować język tak, by wywoływać przekształcenie świadomości społeczeństwa” – pisze dalej von Gersdorff.

 

„Przede wszystkim komunizm wprowadzał reguły językowe, po których można było natychmiast poznać, czy ktoś myśli zgodnie z wolą reżimu lub też przynajmniej w ten sposób się wyraża. Ta językowa dyktatura została humorystycznie przedstawiona w filmie Goodbye Lenin. To jednak, co uczynili w weekend Zieloni [Grün*innen], śmieszne w żadnym wypadku nie jest, bo chcą osiągnąć w społeczeństwie taki nastrój, w którym ludzie nie będą mieli już poczucia, że mogą mówić i pisać tak, jak chcą. Poprzez rozmaite techniki manipulacji masami próbuje się zmusić ludzi do swoistej schizofrenii” – pisze von Gersdorff.

 

Autor dodaje, że podobnie było w czasach komunistycznych, gdy obywatele ówczesnego NRD musieli mieć niejako „dwie twarze”, oficjalną i nieoficjalną. „Niemcy idą błyskawicznie w tym samym kierunku, bo polityka – z Zielonymi na czele - kształtuje się podług ideologicznych i politycznych wyobrażeń, które przeczą rozumowi i ludzkiej naturze” – pisze von Gersdorff. „To siłą rzeczy prowadzi do dyktatury, bo w inny sposób podobny stan jest w społeczeństwie nie do utrzymania” – kończy.

 

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach

DATA: 2015-11-27 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy czerwoni stają się zielonymi finalnie robią się brunatni.
ponad 4 lata temu / maja
 
Nigdy nie było inaczej - czerwoni zawsze i wszędzie dążą do totalitaryzmu, choćby skrywali się pod różnymi maskami. Dlatego jeśli Europa kiedykolwiek się jeszcze odrodzi to działalność wszelkich partii, organizacji i mediów lewicowych powinna być zakazana. Jest niesamowite, że po wszystkich zbrodniach tej ideologii ona dalej ma się świetnie.
ponad 4 lata temu / abc
 
oj czekajcie czekajcie zachodni sąsiedzi, juz wam tam niedługo gender wybiją z głów ci, których tak usilnie przyjmujecie
ponad 4 lata temu / ah
 
Zieloni to czerwoni a red is bad
ponad 4 lata temu / Pppp
 
Jakie szczęście, że u nas Zieloni są tylko niewiele znaczącą grupą dziwaków...
ponad 4 lata temu / TFilip
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.