DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


No i oczywiście niemiecka myśl musi być de best amazonia w Europie super będzie blisko żeby dzikusów zobaczyć
7 miesięcy temu / Jurek
 
A więc kobiety nie wiem czy to dobrze czy źle osiągając coś na drodze synodalnej będą zwane amazonkami. Oczywiście wszyscy mają swoje miejsce w kościele ale gdy się przewaza choćby liczebnie to przejmuje się też wiele tego co przynależy innym.
7 miesięcy temu / zs
 
O. Paul Crane SJ, w swoim dzienniku "Christian Order" marzec 1985 r., nader jasno opisał sytuację w posoborowym Kościele: cyt."Kościół stanął w obliczu nowej treści wiary i moralnych praktyk, propagowanych w samym Kościele przez tych, którzy nazywają siebie katolikami. W zasadzie powstała nowa religia. Nowa wiara, nie głównie w Boga, ale w człowieka. Skoncentrowana raczej na człowieku niż na służbie Bogu." Zaś w "Homiletic and Pastoral Review" czerwiec 1986 r., Kard. Josef Ratzinger późniejszy Benedykt XVI, ubolewał nad faktem pojawienia się nowej idei Ludu Bożego, wg której słowo "Bóg", to tylko sami ludzie, zaś w liturgii ci ludzie wielbią tylko samych siebie. A przecież miało to już miejsce 21 lat po zakończeniu obrad "Vaticanum II" Soboru Watykańskiego II, i 16 lat po wprowadzeniu posoborowej "Nowej Mszy". źródło: Michael Davies, "Sobór papieża Jana. Rewolucja liturgiczna"., Tłumaczenie: Agnieszka Zdziech, Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski, Komorów 2011
7 miesięcy temu / posoborowie trw
 
...a wiedcie to jeszcze, ze jak ponowie na swiat przyjdzie Pan Jezus w swojej calej potedze - to aniol pozbawi zycia trzecia czescia ludosci swiata - jako zbyteczna.
7 miesięcy temu / Teodor...
 
Uuuuuuuuuuuuuuuuuu. Szykują światu drugiego adolfika, który też fascynował się okultyzmem i szamaństwem. Marx mu będzie???
7 miesięcy temu / hmm
 
Wcale się nie dziwię, że tak to odbierają. Czytałam dokument końcowy synodu oraz adhortację i widzę pomijając ekoreligię wiele furtek oraz możliwości dla tych, którzy chcą po swojemu zmieniać kościół. Pasterz powinien prowadzić swoje owce a nie pozwalać im na rozpraszanie się we wszystkich możliwych kierunkach łącznie z przepaścią.
7 miesięcy temu / Babcia ze wsi
 
@pga Oczywiscie ze celowe. Mydlo w oczy wiernych. Ja juz sie z tym pogodzilem. Nawet mi sie pisac nie chce.
7 miesięcy temu / Stan
 
Powodzenia heretycy.
7 miesięcy temu / Stan
 
Ja tam bym się nie obraził jakby wszystkich Niemców wysiedlić do Amazonii. Po tysiacu lat takiego sąsiedztwa to byłoby zbawienie.
7 miesięcy temu / Jot
 
A nie mówiłem? Zaczyna się. Bedzie jak po amoris laetitia. Każdy będzie robił co chce, a Watykan będzie się biernie przyglądał.
7 miesięcy temu / ron
 
Miałam to na myśli. Ale niestety patrzą na zachód! Gender LGBT nas niszczy Polska ulega. Coraz więcej aborcji dzieci młodzież bezbozna, i skąd to z góry? Nie. Polacy nie mają świadomości że nam grozi wojna, śpimy.
7 miesięcy temu / Do aaa
 
@Ona Polacy nie mają patrzeć na "zachód" lgbt ani na "wschód" okultyzm, cynizm, postkomuna, nawet nie na południe, albowiem tym światem włada diabeł. Polacy mają patrzeć w górę.
7 miesięcy temu / aaa
 
Niezależnie od tego, co jest napisane w adhortacji, i że znowu pojawiają się prawdopodobnie celowe niejasności, i abstrahując już zupełnie od wszystkich tych nieznośnych dywagacji o "kosmosie" itp. - to nie mam wątpliwości, że tzw. peogresiści i tak ogłosiliby dokładnie to, co im odpowiada. Choćby dokument był ultra ortodoksyjny i napisany hiper jasnym i logicznym językiem, choćby to był najlepszy dokument w dziejach Kościoła Katolickiego - to i tak głosiliby swoje.
7 miesięcy temu / pga
 
Cały ten chory świat zmierza do zagłady. Tylko jak tu Polskę ratowac jeśli Polacy patrzą na zachód służą diabłu.
7 miesięcy temu / Ona
 
Jeśli tak jest ,to może niech ci "progresiści" to potraktują zgodnie z Pismem tzn. Pan Bóg dał aniołom w tym szatanowi WOLNĄ wolę , także Adam i Ewa , Kain i Abel też mieli WOLNĄ wolę ...
7 miesięcy temu / gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.