DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Niemieccy preppersi do odstrzału? Służby twierdzą, że zagrażają bezpieczeństwu państwa

Niemieccy preppersi do odstrzału? Służby twierdzą, że zagrażają bezpieczeństwu państwa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Kilka dni temu niemieckie służby wraz z szefami landowych resortów spraw wewnętrznych podjęły decyzję o ścisłym nadzorowaniu środowiska preppersów, czyli ludzi przygotowujących się na czas kataklizmów, przewrotów społecznych itp. Funkcjonariusze policji i agenci służb specjalnych mają sprawdzić ich sympatie polityczne, zapasy broni oraz ewentualne powiązania z ruchami radykalnymi.

 

Pretekstem do oficjalnego ogłoszenia nadzoru miała być sprawa adwokata oraz byłego oficera policji aresztowanych latem tego roku. Pod koniec sierpnia w Rostoku antyterroryści weszli do mieszkania i biura adwokata oraz polityka Hendrika H. Rewizję przeprowadzono także w domu Haika J., nadkomisarza policji w Grabow oraz kilku innych surwiwalowców z organizacji Nordkreuz.

 

Preppersi, którzy wolą się przygotowywać niż czekać z założonymi rękami na nadejście nie tylko kataklizmów, ale także wszelkich wstrząsów politycznych, ekonomicznych i społecznych, gromadzą zapasy, uczą się sztuki przetrwania, samoobrony, udzielania pierwszej pomocy, budowania schronów, czy obchodzenia się z bronią. Są w stanie w każdej chwili przestawić się z normalnego życia na „tryb awaryjny”. W Europie działa setki stowarzyszeń preppersów.

 

O decyzji, która zapadła na konferencji ministrów w Lipsku, poinformowała RND. Poparli ją liderzy zarówno CDU, jaki i SPD.

 

„Die Welt” podaje, że „Scena preppersów w Niemczech dotyczy luźnej sieci osób zbierających broń palną i inne zapasy w ramach przygotowań do upadku władzy państwowej” i że w Niemczech jest ponad 100 tys. surwiwalowców.  Medium dodaje, że „istnieją podejrzenia, że niektórzy członkowie mają powiązania ze skrajną prawicą”.

 

Policyjni antyterroryści przeszukali mieszkania i biura Hendrika H. oraz Haika J. po tym, jak rzekomo natknęli się – w pamięci komórki porucznika Bundeswehry Franco A., aresztowanego wiosną tego roku za „terroryzm” – na ponad 5 tys. numerów preppersów, polityków itp.

 

Porucznik, podając się za uciekiniera z Syrii, zarejestrował się w urzędzie ds. imigrantów w Giessen w Hesji i złożył podanie o azyl. Przydzielono mu miejsce w schronisku oraz zasiłek. Według śledczych, „Franco A. zamierzał wykorzystać swoje syryjskie papiery, by przygotować i przeprowadzić zamachy terrorystyczne, obciążając za nie prawdziwych uchodźców”. Miał też rzekomo planować zabójstwa lewicowych polityków. Do tej pory jednak oskarżyciele nie są w stanie udowodnić mu winy. Porucznik odpowiada w sądzie z wolnej stopy.

 

Jesienią śledczy wzięli się za ostre inwigilowanie środowiska preppersów z Nordkreuz, a dwóm nawet postawiono zarzuty o rzekome przygotowywanie „ciężkich przestępstw przeciwko państwu”.

 

Gazeta „Taz” doniosła, że ​​pięciu z sześciu inwigilowanych mężczyzn było członkami niemieckiej organizacji skupiającej rezerwistów. Mężczyźni byli podejrzewani przez władze, dlatego, że jako rezerwiści mieli regularny dostęp do broni palnej i krytykowali za pośrednictwem szyfrowanego komunikatora Telegram, stan Bundeswehry – jej braki, w tym niedobór szczepionek.

 

Niemiecka społeczność preppersów PGD wydała oświadczenie w odpowiedzi na decyzję ministrów spraw wewnętrznych, odcinając się od wszelkich związków z ekstremizmem. Obwiniła one też innych preppersów za prowokowanie władzy wskutek snucia „nierealistycznych scenariuszy i teorii spiskowych”.

 

Założyciel PGD Bastian Blum powiedział, że to, co trzeba zmienić, to mentalność „samotnego surwiwalowca”. „Niemal niezliczone katastrofy w USA pokazują – tłumaczył – jedną rzecz, a mianowicie, że możemy przetrwać kryzys będąc razem”.

 

PGD, która nawiązuje do XIX wiecznego ruchu amerykańskich farmerów, uczy osoby zainteresowane sztuki przetrwania wszelkich kataklizmów, kryzysu ekonomicznego i wojny, a także chaosu w najbliższym otoczeniu. Umiejętności wymienione na stronie PGD obejmują poszukiwanie żywności, wody, techniki polowania, samoobrony, pierwszej pomocy, a także budowy schronów i bunkrów.

 

Podaje także czym różni się od amerykańskiego ruchu preppersów, a mianowicie podejściem do broni. Amerykańscy preppersi – zdaniem PGD – zaczynają się obawiać, że inni surwiwalowcy staną się bardziej uzbrojeni i przez to mogą być w stanie pokonać ich w sytuacji kryzysowej, co spowoduje „spiralę zbrojenia”. W przeciwieństwie do Europy, w USA działa cały biznes surwiwalowy. To obecnie ważny sektor gospodarki Stanów  Zjednoczonych. Firmy regularnie sprzedają sprzęt ratunkowy i oferują kursy przygotowujące do sytuacji kryzysowych. Wielu preppersów można spotkać wśród mormonów, którzy uczą swoich wyznawców, aby gromadzili żywność i mieli pieniądze w rezerwie.

 

PGD wskazuje, że sam rząd niemiecki ma agencję poświęconą „ochronie ludności i pomocy w przypadku klęsk żywiołowych” – BBK, która publikuje broszury na temat przygotowania na wypadek katastrof, a preppersi są „doświadczonymi partnerami” dla rządu.

 

BBK radzi obywatelom, aby przygotowali „awaryjny plecak” na wypadek ewakuacji, zawierający zestaw do udzielenia pierwszej pomocy, radio z bateriami, kamerę i zapasy żywności oraz wody.

 

 

Źródło: euuractiv.pl / dw.com

AS

 

 


DATA: 2017-12-15 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W przypadku kataklizmu, blackoutu czy innego tego rodzaju zdarzenia pieniędzmi mogą być inne rzeczy, np. baterie, naboje, puszki z jedzeniem itp. To w takie rzeczy warto być zaopatrzonym na czas kryzysu.
7 miesięcy temu / mar
 
Niezależny obywatel to największy wróg systemu.
7 miesięcy temu / Dede
 
Co do przebiegunowania Ziemi- coś takiego nie następuje w jeden dzień...A na wszystkie możliwe kataklizmy (np zderzenie Ziemi z kometą) nikt nie da rady się skutecznie przygotować.Najlepiej przygotowany peppers i tak kiedyś umrze. Generalnie należy mieć sprzęty nie zasilane elektrycznie i umieć się nimi posługiwać. Myślę, że nawet tak archaiczna umiejętność jak czytelne pisanie odręczne może się przydać. Wbrew pozorom wiadomość zapisana ołówkiem na kartce jest trwalsza i bezpieczniejsza niż na nośniku elektronicznym. Dziwi mnie tylko informacja o mormonach "mających pieniądze w rezerwie". Oczywiście lepiej mieć niż nie mieć, ale w razie "prawdziwego" kataklizmu, na skalę co najmniej kontynentu, pieniądze i tak gwałtownie stracą na wartości, nawet dolary.
7 miesięcy temu / Stasiu
 
Ów kompas na obrazku tytułowym to nie za bardzo się przyda w scenariuszu przebiegunowania Ziemi...
7 miesięcy temu / aaa
 
Ot, wolności obywatelskie w niemieckim wydaniu.
7 miesięcy temu / Calf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.