DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Niemieccy policjanci zdruzgotani niewydolnością sądów wobec „islamskich gangów”

Niemieccy policjanci zdruzgotani niewydolnością sądów wobec „islamskich gangów”
zdjęcie ilustracyjne. źródło: shariaunveiled.files.wordpress.com

Sąd w Hanowerze wydał wyroki w zawieszeniu dla sześciu członków klanu kurdyjskiego, którzy poważnie ranili dwudziestu policjantów podczas zamieszek w Hameln w 2014 roku. Orzeczenie sądu rozgniewało funkcjonariuszy policji, którzy uważają, że to kolejny przykład niewydolności systemu sprawiedliwości w Niemczech.

 

Sprawa dotyczy wydarzeń ze stycznia 2014 roku, kiedy policjanci aresztowali 26-letniego Kurda za kradzież. Mężczyzna później próbował uciec, wyskakując z sali sądowej na siódmym piętrze. Trafił do szpitala, gdzie zmarł. Członkowie jego klanu wtargnęli do szpitala, a także sądu. Zaatakowali policję. W wyniku zamieszek ucierpiało 24 funkcjonariuszy policji i 6 cywili.

 

Sędzia, który wydał łagodny wyrok potwierdził, że osiągnął porozumienie z klanem, co między innymi uniemożliwiło policji składanie zeznań w sądzie.

 

Dietmar Schilff, szef związku zawodowego policjantów w Dolnej Saksonii mówił, że funkcjonariusze nie dowierzają, jak można było wydać tak łagodny wyrok. - Jeśli chcemy chronić tych, którzy zapewniają bezpieczeństwo publiczne, to musi być jasne, że każdy, kto atakuje policjantów, atakuje państwo - i musi się obawiać konsekwencji – mówił oburzony Schilff.

 

Komentatorzy twierdzą, że sędzia ugiął się pod naciskami Kurdów, którzy zagrozili atakami na jego rodzinę.

 

W Niemczech działa coraz więcej gangów przestępczych prowadzonych przez przybyszy z Bliskiego Wschodu. Angażują się one w pranie brudnych pieniędzy, wymuszenia, handel ludźmi, bronią i narkotykami.

 

Gangi te prowadzone są przez duże klany z Libanu, Turcji i Syrii. Działają prawie bezkarnie, bo sędziowie i prokuratorzy nie są w stanie lub nie chcą ich powstrzymać.

 

Duże gangi libańskie kontrolują znaczne połacie niemieckich miast. Ralph Ghadban, libańsko-niemiecki politolog, ekspert w sprawach dot. działalności gangów z Bliskiego Wschodu w Niemczech, powiedział że orzeczenie w Hanowerze było ogromnym niepowodzeniem niemieckiego systemu sądowego. Dodał, że jedynym sposobem na zdobycie przez Niemców kontroli nad klanami jest ich zniszczenie: - W ich koncepcji męskości, liczy się tylko siła i brutalność. Jeśli ktoś jest humanitarny i cywilizowany, to oznacza, że jest słaby. W strukturach klanowych, w kulturze plemiennej na całym świecie swoista etyka ogranicza się do samego klanu. Ktoś spoza traktowany jest jako potencjalny wróg – wyjaśnił.

 

Jego zdaniem klany nie mają szacunku dla władzy, a ostatni przypadek tylko dowodzi, że na ulice powinni być posłani silni, dobrze wyszkoleni policjanci, którzy będą w stanie szybko sobie poradzić z atakami chuligańskimi gangów. Dodał także, że sądy nie mogą wydawać łagodnych orzeczeń opartych na fałszywym rozumieniu wielokulturowości i z obawy przed napiętnowaniem bycia rasistą. Klany islamskie usprawiedliwiają przemoc wobec osób nie uznających islamu.

 

Według dziennika „Die Welt”, w Berlinie działa co najmniej 12 islamskich klanów libańskich. Skutecznie kontrolują dzielnice Charlottenburg, Kreuzberg, Moabit, Neukölln. Eksperci szacują, że członkami gangów jest około 9 tys. osób. Dokonują one włamań do domów towarowych, banków, podrabiają dokumenty, produkują narkotyki itp.

 

Klany odrzucają władzę państwa niemieckiego. Zamiast tego prowadzą „równoległy system sprawiedliwości”, w którym spory są rozstrzygane między samymi gangami.

 

Raport policyjny ujawniony „Bildowi” opisywał, w jaki sposób klany wykorzystują łapówki i grożą przemocą, wpływając na świadków, by nie zeznawali w sprawach. Klany te ciągle werbują nowych członków, także pośród uchodźców. Ci ostatni są pożądani, choćby dlatego, że nie są znani policji.

 

„Mafie bliskowschodnie” czerpią duże korzyści z wynajmu wcześniej zakupionych nieruchomości. Teraz udostępniają je – po wygórowanych cenach -osobom oczekującym na azyl, za co płacą władze niemieckie.

 

Magazyn „Focus” poinformował np., że na 22 metrach kwadratowych w jednym z lokali w Berlinie mieszkało 5 rodzin syryjskich. Na regularnym rynku wynajmu mieszkanie przyniosłoby najemcy 300 euro miesięcznie. Tymczasem władze płacą za nie około 3 tys. 700 euro.

 

- Biznes z uchodźcami jest teraz bardziej opłacalny niż handel narkotykami – stwierdził Heinz Buschkowsky, były burmistrz Neukölln. Berlińska policja (Landeskriminalamt) potwierdziła, że „dochody z przestępstw, w tym z przestępczości zorganizowanej zostały zainwestowane w nieruchomości przez zainteresowanych lub osoby trzecie”.

 

W Duisburgu w dzielnicy Marxloh ulice są kontrolowane przez klany libańskie. Chociaż działają tam  także klany bułgarskie i rumuńskie. Zdaniem „Die Welt”, ulice Marksloh służą jako niewidzialne granice pomiędzy grupami etnicznymi. Mieszkańcy mówią o „kurdyjskiej drodze” lub „rumuńskiej drodze”. Dochodzi tutaj do wielu konfliktów między obcokrajowcami, zwłaszcza między Libańczykami a Turkami.

 

Wyciekłe raporty policyjne wskazują, że klany drwią sobie z policjantów, mówiąc, że nie mają wystarczającej liczby funkcjonariuszy, żeby stawić czoła ich licznym klanom. Gangi mają własny system prawny do samodzielnego orzekania w sprawach między wielkimi rodzinami kurdyjskimi i libańskimi w zachodniej części Ruhry.

 

W Mülheim około 60 członków dwóch rywalizujących klanów prowadziło regularną walkę między sobą z powodu sporu między dwoma nastolatkami. Kiedy przybyła policja, zaatakowali ich butelkami i kamieniami. Ponad 100 policjantom wspieranym helikopterami udało się aresztować zaledwie pięć osób, które natychmiast zostały zwolnione.

 

Źródło: gatestoneinstitute.org

AS


DATA: 2017-06-20 07:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pierwszy dzień rozpatrzenie sprawy.Drugi dzień wyroku. Trzeci dzień natychmiastowa deportacjia w kajdankach wojskowym samolotem
ponad 2 lata temu / Wirus76
 
Czy ciągłe szczucie ludzi przeciw sobie jest godnym zajęciem chrześcijanina?
ponad 2 lata temu / Chrześcijanin
 
Rzuć się lepiej z głupoty na tapczan z takimi pomysłami, długo będziesz leciał. Nie odróżniasz roboty od służby.
ponad 2 lata temu / do mf
 
Niemcy, Francja, Belgia, Holandia i oni nam mówią jak ma działać sądownictwo.... Jak mamy żyć Ciekawe.
ponad 2 lata temu / Adamo
 
No i powiedzcie sami JAK NIEMCY MAJĄ SIĘ BRONIĆ?! skoro ich rząd sprzyja rozwojowi wroga na ich własnej niemieckiej ziemi?! Czuję że jest to prosta droga do powtórki z pierwszej połowy XX wieku.Niemcy jak siedzą cicho to siedzą,ale czuć że tam od środka wrze w społeczeństwie coraz bardziej.Niemcy wybuchną w końcu ze zdwojoną siłą i ze zdwojoną złością a wtedy nie będzie komu znowu co zbierać!
ponad 2 lata temu / NiemcySamiSprzyjająWrogomEuropy!!!
 
Rzucą pracę w Policji to zatrudnią uchodźców. Strzał w kolano.
ponad 2 lata temu / xxx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.