DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Niemieccy policjanci bezradni wobec imigrantów. Czują się coraz mniej bezpieczni

Niemieccy policjanci bezradni wobec imigrantów. Czują się coraz mniej bezpieczni
fot. Joko / Arco Images / FORUM

Jak podaje niemiecki „Der Spiegel”, policjanci w Niemczech czują się coraz mniej bezpieczni. Wskazują, że imigranci nie okazują im odpowiedniego szacunku, a kryzys migracyjny wskazują na główną przyczynę ich problemów.

 

- 60 do 70 proc. przypadków przestępstw jest popełnianych przez migrantów (…) nie traktują nas też poważnie, bo obchodzimy się z nimi ostrożnie – wskazuje komisarz Boris Novak, od 17 lat pełniący służbę w stolicy Niemiec. Dodatkowo, jego zdaniem zdecydowanie wzrosła agresja w stosunku do funkcjonariuszy. Najniebezpieczniej jest w dużych skupiskach imigrantów, takich jak obóz dla azylantów w Templehoff, który patrolował Novak. - Był taki czas gdy przebywaliśmy tam ciągle. Narkotyki, napaście seksualne, bijatyki – wzkazuje.   

 

Coraz większy problem stwarza podejście imigrantów do kobiet w mundurze. Funkcjonariuszki zaznaczają, że migranci pochodzący z krajów Bliskiego Wschodu czy Afryki nie uznają kobiety jako przedstawiciela państwa.  

 

- Jesteśmy dla nich przedstawicielami słabego państwa, któremu można wejść na głowę. Ja od nich często słyszę: jesteś kobietą. Z tobą nie gadamy – mówi Tania Kambouri, 35-letnia funkcjonariuszka z Bochum. Kambaouri jest autorką książki „Niemcy w płomieniach: wołanie o pomoc policjantki”. – Dajemy się zastraszać i robimy z siebie idiotów – dodaje.

 

- Sytuacja w latach 2015 i 2016 była dramatyczna. Młodzi mężczyźni z którymi mamy na ogół do czynienia uważają nasze ukierunkowane na deeskalację działanie za słabość. W ich krajach pochodzenia policja działa na ogół dość brutalnie (…)Przez lata całe jeździłem metrem w policyjnym mundurze bez broni służbowej. Dziś bym już tak nie robił (…) Ale to ja staję się ich ofiarą gdy mnie opluwają, próbują mnie bić i kopać, sikają, wymiotują i opróżniają się w celach. […] Życzyłbym sobie państwa prawa, które chroni najsłabszych i karze złych. Niestety w rzeczywistości jest często odwrotnie – przekonuje były komisarz federalny, Hendrik Lässig.

 

Źródło: wpolityce.pl

PR

 


DATA: 2018-11-22 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@szpulas11. No, jak szkolone owczarki niemieckie.:) Ale będzie jatka jak ich spuszczą ze smyczy.:) Co jednak, jeśli wszystkie okażą się kastrowane?
ponad 1 rok temu / agricola
 
Tak kończy się poprawność polityczna.Rozłożyli z tej poprawności państwo i teraz mają.Myśleli,że wszyscy są tacy sami i tak samo będą szanować niemiecką policję,a niemieckie policjantki w szczególności.Nic z tego kotki,goście rządzą się w waszym kraju własnymi prawami,a wy będziecie tylko na to patrzeć jeśli nie zaczniecie wreszcie nazywać rzeczy po imieniu.
ponad 1 rok temu / kapkap
 
Policjanci "Czują się coraz mniej bezpieczni". To jak kobiety. Dla płci pięknej jest to naturalne a dla męszczyzny dowodem rycerstwa i męstwa móc zapewnić bezpiezeństwo płci pięknej. Ale policja żeby się czuła coraz mniej bazpieczna_ No, to nie dziwi mnie że bisurmanie robią co chą. Ja sam nie mam dla takiej postawy żadnego szacunku.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
@mezus Obawiam się, że aby wykonać rozkaz "ostatecznego rozwiązania problemu" trzeba będzie zatrudnić (w ramach wspólnej unijnej armii) żołnierzy z kraju jednolitego etnicznie. Oczywiście poproszą nas, Polaków, o bratnią pomoc, wszak mamy doświadczenie z Iraku, Afganistanu i Afryki podzwrotnikowej. Ciekawe, czy posłuchamy (jak słuchaliśmy Napoleona nakazującego tłumić powstanie niewolników na Haiti), czy jednak nie.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Chcieli - mają. Sami zaprosili. Czas płacić ze decyzje.
ponad 1 rok temu / zielony
 
Niedługo zostaną zastąpieni policjantami ciapatymi. Niemcy giną z własnej głupoty i planu żydów.
ponad 1 rok temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.