DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Niemieccy lewacy rozumieją czym jest racja stanu

Niemieccy lewacy rozumieją czym jest racja stanu
fot.sebse/ sxc.hu
#UNIA EUROPEJSKA    #NIEMCY    #LEWICA    #PARTIA    #RP    #PO    #SLD    #PAKT FISKALNY

Podczas gdy polskie partie lewackie bez słowa sprzeciwu akceptują każde słowo płynące z ust unijnych eurokratów, niemiecka partia Lewica zdaje się rozumieć podstawowe kategorie racji stanu. Dlatego też politycy tej partii zapowiedzieli, że zawarty między większością państw Unii Europejskiej pakt fiskalny, zostanie złożony przez nich do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.


Zaskoczenie może budzić fakt, że z taką propozycja wychodzi akurat partia lewicowa, która interes narodowy powinna uznawać jako przeszkodę na drodze do zbudowania społeczeństwa powszechnej równości. A jednak. Niemieccy lewacy uznali pakt fiskalny za niezgodny z konstytucją i otwarcie o tym mówią.

 

- Pakt fiskalny ogranicza demokratyczne uprawnienia parlamentu - i to de facto na wieczność. To nie jest zgodne z konstytucją - powiedział poseł Lewicy Alexander Ulrich dziennikowi "Sueddeutsche Zeitung".

 

O tym, że podpisana na początku marca przez 25 z 27 krajów UE umowa o wzmocnieniu dyscypliny budżetowej nie przewiduje możliwości jej jednostronnego wypowiedzenia napisał w czwartek dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Gazeta powołuje się na pismo parlamentarnego sekretarza stanu w ministerstwie finansów Steffena Kampetera, adresowane do frakcji Lewicy.

 

Tymczasem w Polsce zarówno lewacka opozycja czyli SLD i Ruch Palikota, jak i rządząca Platforma Obywatelska usiłują wmówić nam, przy akompaniamencie postkomunistycznych elit, że pogłębiona integracja polityczna z Unią Europejską leży w naszym interesie. W tym kontekście, choć ideologia lewicy jest zbrodnicza, niemiecka partia okazała się być mądrzejsza niż jej polscy odpowiednich.

 

Źródło: stooq.pl

ged


DATA: 2012-03-30 10:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z całym szacunkiem, ale nie jest żadną tajemnicą, ani tym bardziej nowością, że lewica odrzuca pakt fiskalny. I to wcale nie dlatego, że ogranicza suwerenność - robi to, gdyż uniemożliwia czynienie tego, co lewica lubi najbardziej: rozdawać pieniądze na lewo i prawo, dotować zboczeńców i komunalne przedsiębiorstwa. I to wszystko ponad stan. Dlatego też szukają sobie wszelkich możliwych powodów do storpedowania tego projektu (wcale nie mówię, że genialnego).
ponad 8 lat temu / Rybaman
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.