DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Niemieccy konserwatyści krytykują Drogę Synodalną

Niemieccy konserwatyści krytykują Drogę Synodalną
fot. PCh24TV

Forum Niemieckich Katolików krytykuje Drogę Synodalną. W ocenie konserwatystów po publikacji adhortacji apostolskiej Querida Amazonia Droga powinna zostać gruntownie zmodyfikowana.

 

Forum Niemieckich Katolików to konserwatywna organizacja powstała w 2000 roku w kontrze do liberalnego Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików, grupy od XIX wieku współdecydującej o losach Kościoła za Odrą. Forum wystąpiło teraz z krytyką Drogi Synodalnej, procesu reform rozpoczętego przez Konferencję Episkopatu Niemiec i Komitet w grudniu 2019 roku.

 

Według konserwatystów Droga powinna ulec gruntownej modyfikacji po opublikowanej przez papieża Franciszka adhortacji apostolskiej Querida Amazonia. W wydanym w tym tygodniu oświadczeniu Forum stwierdziło, że nowy przewodniczący Episkopatu, bp Georg Bätzing, powinien był wykorzystać adhortację do położenia większego nacisku na Drodze na problem ewangelizacji i pogłębienia wiary. Niestety, konstatują konserwatyści, wszystko wskazuje na to, że bp Bätzing zaprzepaścił szansę, jaką stworzył papieski dokument.

 

Sygnatariusze oświadczenia, któremu nadano tytuł „Deklaracji z Augsburga”, zwracają uwagę na „zaniepokojenie i zdezorientowanie”, które widać wśród wielu katolików w sprawie ważnych zagadnień wiary katolickiej. Na kluczowe dla Kościoła pytanie brakuje zgodnej z nauczaniem Kościoła odpowiedzi. Skutkuje to poczuciem wyobcowania wielu wiernych. Forum zwraca uwagę na tak fundamentalne problemy jak gwałtowna promocja ideologii gender czy prezentowanie aborcji jako rzekomego prawa kobiet.

 

Niestety, na Drodze Synodalnej próżno szukać dobrych odpowiedzi na te wyzwania. Odczuwa się raczej bardzo poważny zanik wiary. Według Forum widać go dobrze po tym, że 87 proc. członków Drogi opowiedziało się „za zgodą na głosowanie nad propozycjami sprzecznymi z nauczaniem Kościoła”. Konserwatyści podkreślają, że inaczej niż lwia część uczestników Drogi „całkowicie odrzucają niemiecką drogę odrębną, która prowadzi z dala od Kościoła powszechnego”.

 

Źródło: forum-deutschen-katholiken.de

Pach


DATA: 2020-03-13 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze jest czas na opamiętanie i postawienie tamy herezji.
8 miesięcy temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.