DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To nie z celibatem jest problem tylko z ludzmi. Swieccy moga sie zenic przymusu nie ma, a ilu wciaz szuka przygod na boku. Nawet jesli poczciwemu czlowiekowi zdarzy sie upasc, to nie zrzuca swojej winy na Boga i przykazania, tylko bije sie w piersi i wstaje. Niemcy zawsze grzeszyli pycha, jak to bylo..cesarstwo rzymskie narodu niemieckiego? Rzym tez upadl z powodu homoseksualizmu, rozbijania malzenstw i zabijania dzieci.Wielka czesc podbitego cesarstwa zostala zagrabiona przsz islam. Historia sie powtarza. Polacy nie sa przeciwko Europie, wrecz przeciwnie, broniac sie przed patologia i klamstwami chca obronic chociaz jej kawalek.
ponad 1 rok temu / Roza
 
Czegóż dobrego można spodziewać się po Marxie?
ponad 1 rok temu / Jan64
 
Ładna para Kard. Marx i abp. Gądecki i polski nacjonalizm.
ponad 1 rok temu / SGGW
 
Skutecznie poróżnili kościoły niemieckie z wiernych. Teraz już chodzi jedynie o wyburzenie kościołów lub oddanie ich za friko muzułmanom. Bo przypomne że duchowieństwo w niemczech pobiera pensję panstwową
ponad 1 rok temu / Hanys
 
po pierwsze interesuje mnie skala nadużyć w okresie od 1946-1968/70, a po drugie ciekawe jest spostrzeżenie, że skala problemu zmniejsza się, z tym, że zastanawiam się czy jest to efekt wprowadzonych zmian, czy spadku powołań oraz tego o czym teraz dyskutują - poluźnienia dyscypliny celibatu
ponad 1 rok temu / jozef
 
Cd. ..bo nie od ludzi ale od Boga ma swój początek. Dlatego też przy tym, co wziął od Boga, stoi niewzruszenie, choćby go miały opuścić miliony, jak się to stało w czasach reformacji". Bp Józef Sebastian Pelczar. Obrona religii katolickiej.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Na początku XX. wieku zwolennicy modernizmu i "reformowanego katolicyzmu" wymagają zdemokratyzowania rządów Kościoła, zreformowania Kongregacji rzymskich, zwłaszcza Kongregacji Indeksu i św. Inkwizycji, zredukowania ceremonii liturgicznych, zaprowadzenia liturgii w języku narodowym, rozluźnienia karności kościelnej i zniesienia celibatu. Rozumie się, że gdyby te dążności wzięły górę, z religii i z Kościoła ledwie by ślad pozostał. Nic też dziwnego, że Leon XIII potępił skrajne tendencje amerykanizmu w przytoczonym piśmie [List Testem Benevolentiae z 22 stycznia 1899], a Pius X błędy modernizmu, loisyzmu i reformizmu w encyklice Pascendi z 8 września 1907, w Syllabusie Lamentabili z 3 lipca 1907 i w Motu proprio Sacrorum antistitum z l września 1910. Historia świadczy, że Kościół katolicki był i jest opiekunem zbawiennej cywilizacji i prawdziwego postępu, ale nie może dla ludzkiego widzimisię zmieniać swoich dogmatów, ani swojego ustroju,... cdn.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Porażka niemieckiego Episkopatu
ponad 1 rok temu / Sacerdos
 
Politycznie to dobra wiadomość - Niemcy będą słabsze, a to dla Polski dobrze. Natomiast niemieckich katolików szkoda.
ponad 1 rok temu / Tomasz Primke
 
Co zrobić, gdy szerzy się wielkie zło? No nic prostszego, jak tylko "doktrynalnie" nazwać to zło - dobrem. I po sprawie. Nie ma. Jakie zło?
ponad 1 rok temu / sp
 
Przecież mamy WOLNOŚĆ w NOWYM kościele i NIEZALEŻNOŚĆ EPISKOPATÓW KRAJOWYCH od Watykanu. A w szczególe kardynałowie niemieccy sa DORADCAMI Papieża Franciszka i wiedzą LEPIEJ jak ma wyglądać nie tylko KOŚCIÓŁ ale cała EUROPA. Warto zauwazyć , że jeśli Kard. R.Marx dziekuje abp Gądeckiemu za publiczne oświadczenia krytykujące Ruch Narodowy to takie słowa z ust PURPURATA wskazują , że jest bardziej politykiem niż księdzem. Ciekawe dlaczego nasi hierarchowie włącznie z abp. Gądeckim NIE UPOMNĄ Kard. Marxa i swoich niemieckich kolegów w temacie reform prowadzących wiernych do piekła. Przecież w Kościele nie ma granic ->zawężeń narodowych< a NUKA JEST JEDNA. Czyżby >GLOBALNA POLITYKA< i polityczne oddziaływanie na NARODY BYŁO WAŻNIEJSZE niż PRZEPOWIADANIE NIEZMIENNEJ NAUKI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO ? Przydałoby się jakieś OŚWIADCZENIE Abp Gądeckiego do naszych Braci Niemców OSTRZEGAJĄCE przed ZMIANAMI NAUCZANIA K.K.i przed Kard. Marxem.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
do Macieja: Mt 19, 10-12 - Rzekli Mu uczniowie: Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić. Lecz On im odpowiedział: Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
nie dajcie się nabrać na nacjonalizm, wystarczy przytoczyć słowa kard St. Wyszyńskiego, który był pewien, że w polakach nie ma czegoś takiego jak w Niemcach, czy Ukraińcach, którzy zawsze wdeptują w obłędny nacjonalizm, oparty na marksizmie, dlatego teza kard Marxa jest fałszywa i z takimi obawami powinien jeździć na Ukrainę i do siebie, gdzie takie zagrożenie zawsze jest, w Polsce tego nie ma, to jest fałszywa interpretacja i nowomowa, bardzo groźna dla całego kościoła.
ponad 1 rok temu / axe
 
@Nick: przecież to najbliżsi doradcy "papieża".
ponad 1 rok temu / @Nick
 
Niemiecy bisupi powinni posluchac rady Franciszka i zamilczec miast wykozystywac i drapac kazda rane zadana Kosciolowi do dalszego rozmywania doktryny ..ale kim ja jestem..
ponad 1 rok temu / Nick
 
Pycha i zarozumiałość na wzór Annasza i Kajfasza sądzących Jezusa. Jaka jest różnica w krytyce nauczania Pana Jezusa ze strony arcykapłanów żydowskich od tego zza zachodniej granicy? Natomiast gdyby ten hierarcha rozmawiał z Księdzem Kardynałem Stefanem Wyszyńskim wówczas dowiedziałby się jakim jest ignorantem i człowiekiem bez Bożego polotu. Ale cóż żądać od być może niewierzącego duchownego.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Niemiec, a w dodatku główny "architekt" samolikwidacji Kościoła w Niemczech, będzie nas pouczał w kwestiach nacjonalizmu i "światowej szerokości". Tragedia, jak bardzo zaślepiony, zadufany w sobie i arogancki jest ten naród. Nic nie nauczyła ich historia, zmienili tylko metody.
ponad 1 rok temu / pga
 
Nazwisko zobowiązuje.
ponad 1 rok temu / Dziobak
 
Zastosuje się rozwiązania z "Episcopalis Communio" i surparjsy zamienią się w nowości nwowej ewangelizacji.
ponad 1 rok temu / ma
 
Czy to było posiedzenie sanhedrynu?! Bo ten ton i słowa bardzo pasują. Oprócz tego, że osią ich heretyckiego zgromadzenia są pieniądze tracone przez odejście wiernych, to słowa potępiające Polaków są niedorzeczne. Jest już Marks, a wkrótce przemówi Engels i Lenin.
ponad 1 rok temu / Klf
 
och ci Niemcy ,jak zwykle buta i zakłamanie
ponad 1 rok temu / kropek
 
Za wikipedią o abp Gądeckim: Inicjator Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce[1]. Był członkiem Komitetu Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie[18]. Dziękuję. Wszystko w temacie.
ponad 1 rok temu / Przemo
 
do Macieja: tak, Jezus żył w bezżeństwie
ponad 1 rok temu / Piotr
 
@Maciej: Tradycja jest pierwotnym źródłem Objawienia, dzięki któremu mamy m.in. Pismo Święte. Nie wszystko, co zostało objawione, znajduje się w Piśmie Świętym. W pewnych prawdach ogólnych, które znalazły się Objawieniu, zawierały się implicite inne, bardziej szczegółowe prawdy. Jeśli chodzi o celibat, to w Piśmie Świętym jest mowa o wyższości dziewictwa dla Królestwa Bożego nad małżeństwem (heretyk Jowinian odrzucał to nauczanie), oprócz tego mówimy o kapłanach, którzy nie tylko są wezwani do naśladowania Chrystusa (jak wszyscy katolicy), ale również są poświęceni, aby działać in persona Christi, tzn. aby czynić akty przynależne tylko samemu Chrystusowi - Najwyższemu Kapłanowi. W związku z tym, podobnie jak Chrystus, kapłani pozostaną bezżenni.
ponad 1 rok temu / M.
 
Tak Macieju to m.in tam gdzie Chrystus mówi o tych którzy dla Królestwa Niebieskiego pozostają bezżenni.
ponad 1 rok temu / Tadeusz
 
Swąd szatana rozchodzi sie w Kosciele.
ponad 1 rok temu / Tadeusz
 
Koniec.To koniec Kościoła w Niemczech.
ponad 1 rok temu / Mmj
 
Czy mógłby mi ktoś wskazać fragment Biblii, w którym jest mowa o celibacie ?
ponad 1 rok temu / Maciej
 
Akurat we wrześniu, który dla nas Polaków przywodzi zawsze pamięć tragedii 1939 r., ten niemiecki purpurat winien bardziej ważyć swe słowa. Symptomatyczne jest też to podziękowanie dla abp. Gądeckiego...
ponad 1 rok temu / Karol
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.