DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kard. Marx pokazuje powyżej jaki odcinek drogi pozostał Antychrystowi by zagarnąć Niemcy.
8 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Niemcom już dziękujemy!
8 miesięcy temu / andrzej
 
Nic dziwnego, jak niemieckim episkopatem kieruje Marx!
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Niech już wreszcie zrobią to, co tak gromko i od dawna zapowiadają. Garstka ostatnich sprawiedliwych wśród Niemców schroni się pod skrzydła Bractwa Św. Piusa X. A reszta, z Marxem na czele, niech sobie założy swój własny, narodowy kościół katolicko-reformowany. A nam da święty spokój!!!
8 miesięcy temu / Karol
 
Kolejny wielki projekt niemiecki. Będzie katastrofa, wielka katastrofa.
8 miesięcy temu / Haha
 
moderniści
8 miesięcy temu / x
 
Tamci biskupi Kasuję 6 przykazanie? Ato nowość! Armagedon
8 miesięcy temu / non paevalebunt
 
@misiu,nie nie szanowne Panie Małżonki, a "zębolichy" w okrągłych okularach, często "kochające inaczej"... Jeśli nie wiesz o kim mówię jedź do niemieckiej obojętnie jakiej parafii katolickiej i zapytaj o "Gemeindereferentin", a wtedy poznasz co to za twór, i będziesz widział, kto ma te kierownicze stanowiska obejmować w kościele! Teoria jego Ekselencji Marxa na brak wiary w kościele i jego upadek to "więcej choroby" na chorego... A że zmianą etyki seksualej, którą chcą wymusić ze zniesieniem celibatu to tak jak żeby nie mieć gorączki, zbijemy termometr!!! Różnica polega na tym jedna że celibat to dekret pożądkowy, a małżeństwo ma rangę sakramentu świętego! W przeciwieństwie do homoseksualizmu, który jest grzechem, obojętnie co naukowcy by nie odkryli w czasach dzisiejszych by ukryć swoje lub zboczenie ich mocodawców!!!
8 miesięcy temu / okirex
 
Opinia publiczna w Polsce jest racjonalna i jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Ciekawe KTO UTRZYMUJE takich zeświecczonych duchownych i po co ? Chyba, że to co robią dotyczy filantropii i przepływu pieniędzy ale wtedy byłoby lepiej gdyby robili to jako osoby cywilne a nie pseudo-duchowni. Kto wie, jeśli Kard. Maradiaga zapowiedział plany zreformowania Kurii Rzymskiej w kierunku "służby" to tacy eksperci jak kard. Marx będą NIEZASTĄPIENI. W takiej sytuacji należy zastanowić się - podjąć DEBATĘ w IMIĘ DOBRA LUDZKOŚCI ONZ, U.E.- Episkopatów Europejskich o konieczności podpisywania OŚWIADCZEŃ przez pracowników kościelnych z tytułu obowiązków prawnych wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Jeśli takie Oświadczenia muszą podpisywać pracownicy Oświaty w Polsce nie mający nic wspólnego z pieniędzy to co dopiero osoby zarządzające tak dużymi finansami w nowym ewoluującym kościele.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Nazwisko Marx jest tu pewnym symbolem....przemyślenia Marksa i Engelsa sprowadziły na ludzkość hekatombe nieszczęść i to samo czeka Kościół po majatrowaniu w nauczaniu Chrystusa przez "Luteran"
8 miesięcy temu / Fajny kośció
 
Ciekawe gdzie siedzi ta "opinia publiczna", której się tak ochoczo słucha ks.Marx?! W niebie na pewno nie, a więc . . .
8 miesięcy temu / Andrzej BR
 
że nikt na nich nie nałożył kar kanonicznych!!!
8 miesięcy temu / !!!
 
"Episkopat Niemiec będzie starał się również wprowadzić na ważne stanowiska w kuriach większą ilość kobiet."..szanowne panie małżonki?
8 miesięcy temu / Miś
 
Te zasady już dawno w praktyce wprowadzili u siebie w życie. Teraz chcą przyzwolenia na to całego Kościoła i podobnej praktyki w pozostałych krajach
8 miesięcy temu / tz
 
Prywatnie mogę zapewnić, że jest całkowita i doskonała zgodność prawdziwie katolickiego katechizmu z poprawną, katolicką teologią moralną. Podobnie i wszelkie nauki, jeżeli przestrzegają rygoru zgodności z naturą rzeczy, która jest ich przedmiotem, zawsze są i muszą być zgodne z katechizmem. Zagubionych posoborowych dumaczy wystarczy odesłać do Veritatis splendor i do Fixes et ratio Jana Pawła II. Ale okazuje się, że tenże JPII o nich właśnie pisał, że Akwinatę odłożyli na półki, no i są owoce.
8 miesięcy temu / Ireneusz
 
Jasne jest dokąd ta droga ma doprowadzić. Tym bardziej, że kard. Marx już dokonał oceny: Katechizm jest sprzeczny z teologią moralną, którą on zna i naukami humanistycznymi, które on honoruje. Podobnie też i na celibat klamka zapadła, skoro mają się zastanawiać nad jego sensownością. To dopiero jest nadużycie władzy w Kościele! I to przez tych, którzy już nawet nie znają i nie rozumieją Jego nauki.
8 miesięcy temu / Ireneusz
 
Kobiety wcale ani lepiej ani gorzej nie sprawują swojej?władzy? jako np kierownicy.Wszystko zależy od cech charakteru tej osoby.Kazdy kierownik dowodzący pracą ludzi żyjących w celibacie ?lata? po innej orbicie i nie ma tam żadnego zrozumienia.
8 miesięcy temu / Ola
 
Czego innego można się spodziewać po niemieckich biskupach...
8 miesięcy temu / tradcat
 
Kościół w Niemczech jest zagrożony. I pomyśleć, że wyszedł z niego wspaniały papież Benedykt XVI.
8 miesięcy temu / lola
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.