DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Niemieccy biskupi chcą zatrudniać homoseksualistów i rozwodników

Niemieccy biskupi chcą zatrudniać homoseksualistów i rozwodników
fot. REUTERS/Ina Fassbender/FORUM

24 listopada odbędzie się posiedzenie Konferencji Episkopatu Niemiec, na którym biskupi przyjmą nowe regulacje dotyczące zatrudnienia w katolickich organizacjach. Jak donosi Edward Pentin, niemieccy hierarchowie chcą, by odtąd można było już oficjalnie zatrudniać zadeklarowanych homoseksualistów oraz rozwodników żyjących w kolejnych związkach – byleby tylko płacili podatek kościelny.

 

Charakter proponowanych zmian w wewnętrznych regulacjach niemieckiego Kościoła był dotąd utrzymywany w tajemnicy. Jak się okazuje, tamtejsi biskupi zamierzają w praktyce zrealizować projekt, którego duszpasterską wersje nie udało im się przeforsować podczas październikowej sesji synodu biskupów. Do tej pory regulacje zawierały formalny wymóg – dla katolickich organizacji pracować mógł katolik (oczywiście, płacący podatek kościelny), który ze względu na swoje zachowanie nie był przyczyną publicznego zgorszenia.

 

Norma ta była lekceważona. Teraz biskupi chcą, by regulacje… odpowiadały rzeczywistości. Zadeklarowany homoseksualista nie mógłby być zwolniony np. z pracy dla diecezjalnej kurii. Jedynym kryterium powinno być płacenie podatku, z którego finansowany jest Kościół i nie należy „lustrować” prywatnego życia wiernych.

 

Jak twierdzi Edward Pentin, ten projekt zmian uzyska głosy dwóch trzecich hierarchów należących do Konferencji Episkopatu Niemiec. „Jak na ironię, Federalny Trybunał Konstytucyjny Niemiec – w przeciwieństwie do biskupów forsujących zmiany – orzekł w zeszłym tygodniu, że katolicki szpital w Düsseldorfie miał prawo zwolnić lekarza, który się rozwiódł i zawarł kolejny związek” – czytamy na łamach ncregister.com. Kościół posiada autonomię i należy ją respektować, podkreślili sędziowie.


Przeczytaj także: Niemcy: bogaty, skorumpowany Kościół.

 

Źródło: ncregister.com

mat


DATA: 2014-11-24 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Magis, wpisz w wyszukiwarkę "Biblia o kulistej ziemi", a znajdziesz tam argumenty że wg Biblii Ziemia nie jest płaska.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Jak tak dalej pójdzie, to w Niemczech już nie długo nie będzie Kościoła. Coraz bardziej odsuwane są na bok Nauki Jezusa Chrystusa. I nie zdziwię się jak niedługo u nich będą święcić wyuzdane marsze tak zwanej miłości.
ponad 4 lata temu / marekb54
 
A choćby krótki odnośnik do cytatu w PŚ, żebym sam sobie przeczytał - może przejdzie? MOŻE... :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany; ...odpowiedziałem ale cenzura pch24 nie puściła. Widocznie kogoś "uraziłem";).
ponad 4 lata temu / magis
 
No to może w ramach tolerancji i równouprawnienia morderców, pedofili,gwałcicieli...Oni także mogą mieć jakieś dobre cechy...
ponad 4 lata temu / niagara
 
@ magis Biskupi niemieccy, w niezgodzie z nauczaniem Jezusa, ucza miloserdzia bez pokuty, zachecaja do trwania w grzechu. Pojecie grzechu nie jest wymyslem ciemnych katoli, a Pana Boga, ktory dal nam przykazania. Pan Jezus te przykazania potwierdzil, np. w kwestii codzolostwa mowiac: Powiedziane jest - nie cudzoloz -, a ja mowie, kto spojrzy pozadaliwie na kobiete, juz codzolozy. Chodzi tu ozcywiscie NIE o porzucenie zasad, a takie zinternalizowanie prawa Bozego, ze sama grzeszna mysl jest grzechem. Totez uczenie wiernych wartosci praktykowania sodomii i jej cennego wkladu w zycie Kosciola jest jawnym nieposluszenstwem Panu Bogu. Zadne szyderstwo z katolikow rozumiejacych fundamenty nauki Kosciola o posluszenstwie Bogu i grzechu nie jest w stanie wydrzec Prawdy z naszych sumien. Ponial?
ponad 4 lata temu / DM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.