DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Niemcy znów piszą o „polskich obozach” zagłady. Okazją wystawa dokumentująca niemieckie zbrodnie

Niemcy znów piszą o „polskich obozach” zagłady. Okazją wystawa dokumentująca niemieckie zbrodnie
Źródło: Wikimedia Commons

Po raz kolejny w niemieckich mediach znalazło się fałszywe sformułowanie „polski obóz” zagłady. Okazją do przekłamywania historii była wystawa traktująca o… niemieckich zbrodniach w obozie zagłady w Sobiborze.

 

Skandalicznej zbitki użył dziennik „Frankfurter Neue Presse” w materiale opublikowanym na stronie internetowej. Autor pisząc o obozie zagłady w Sobiborze użył sformułowania „polski obóz”. Szkopuł w tym, że tekst był poświęcony polsko-holenderskiej wystawie traktującej o zbrodniach w niemieckim obozie zagłady w Sobiborze.

 

Konsulat Generalny w Kolonii już zapowiedział interwencję w tej sprawie. Do redakcji pisma trafi stosowne pismo. Wyjaśnień chce też Związek Polaków w Niemczech.

 

Walka z przekłamywaniem historii II wojny światowej przez niemieckie media jest trudna. Publicyści nagminnie używają krzywdzącej Polskę zbitki „polski obóz zagłady”. Niestety tego rodzaju „błędy” zdarzają się też w niemieckich podręcznikach szkolnych. W ujawnionym przypadku wydawnictwo wycofało książkę z obiegu i przeprosiło za pomyłkę.

 

Źródło: niezalezna.pl

MA


DATA: 2017-08-25 21:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zerwać stosunki dyplomatyczne z Niemcami za takie chamstwo, jak Węgry zerwały z Holandią.
ponad 3 lata temu / Yamamoto
 
Jechowi to sekta nie religia więc nie kłam przyszli do mnie do domu znają fragmęty Biblii jak im pokarzesz fragmęt którym pogrzebiesz ich argumenty robiä głupiä minę i tak masz rację ale.. macie fragmętaryczną wiedzę o Biblii i co chwila gadacie o końcu świata idź szukać gdzie indziej
ponad 3 lata temu / Dana
 
Goebbels wciąż żywy w niemieckich duszach.
ponad 3 lata temu / magis
 
?Mogli być od razu zwolnieni? GENEVI?VE DE GAULLE, bratanica byłego prezydenta Francji Charles?a de Gaulle?a, osobiście poznała Świadków Jehowy w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Ravensbrück w północnych Niemczech. Powyższe słowa zawarła w liście z sierpnia 1945 roku. Obóz koncentracyjny Auschwitz wyzwolono 27 stycznia 1945 roku. Od roku 1996 dzień ten jest w Niemczech świętem upamiętniającym ofiary hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy. Podczas oficjalnego przemówienia wygłoszonego 27 stycznia 2003 roku przewodniczący parlamentu Badenii-Wirtembergii Peter Straub powiedział: ?Wszyscy, którzy byli prześladowani za swe przekonania religijne lub polityczne i woleli umrzeć niż pójść na kompromis, zasługują na nasz najwyższy szacunek ? szacunek tak ogromny, że trudno go wyrazić słowami. Świadkowie Jehowy byli jedyną religią, która nie zgodziła się spełniać żadnych żądań nazistów: Nie podnosili ręki w hitlerowskim pozdrowieniu. Nie składali przysięgi lojalności ?Führerow
ponad 3 lata temu / zamieszanie
 
no przeciez biale jest czarne....trudno rozstac sie z wlasna propaganda , w ktora sie uwierzylo...od lat 50tych wlozono tyle trudu, aby obwinic za wlasne niemieckie zbrodnie Polakow, ze ......nie mozna sie pogodzic...schizofrenia jest obecnie w swiecie najpowazniejsza choroba...trzeba naprawde duzo wiedzie, aby nie wpasc w sidla obecnych "historykow" i to nie tylko jezeli chodzi o niemieckie obozy zaglady...wniosek, niech pracuja szare komorki, bo to i dobra gimnastyka dla zwojow mozgowych, a i patafiany nie moga zrobic w bambuko...
ponad 3 lata temu / janek
 
A mieli niemiaszki zaorac i kartofle zasadzic ......kara za dwie Wojny Światowe .
ponad 3 lata temu / olga
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.