DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Niemcy zakażą chust w szkołach? Pełnomocnik rządu zabrał głos

Niemcy zakażą chust w szkołach? Pełnomocnik rządu zabrał głos
By Shane T. McCoy [Public domain], via Wikimedia Commons
#ISLAM    #MUZUŁMANIE    #NIEMCY    #BERLIN    #AUSTRIA    #WIDMANN-MAUZ

Przeciwko noszeniu chust przez dziewczynki w szkołach podstawowych opowiedziała się pełnomocnik rządu Niemiec ds. Integracji Annette Widmann-Mauz. Podobne regulacje wprowadzono już w Austrii.

 

Wygląda na to, że Berlin sonduje zmianę polityki wobec mniejszości muzułmańskiej na bardziej restrykcyjną. Inicjatywa wyszła od Przewodniczącego Niemieckiego Stowarzyszenia Nauczycieli (DL) Heinza-Petera Meidingera, który zdecydowanie opowiedział się za zakazem noszenia chust przez muzułmańskie dziewczynki w placówkach edukacyjnych.

 

- Chusty w szkole przeciwdziałają integracji – ocenił Meidinger na łamach dziennika „Bild”. W jego opinii presję w sprawie takiego ubioru wywierają na dzieci rodzice.

 

Rację Meidingerowi przyznała Pełnomocnik ds. Integracji Annette Widmann-Mauz. – To absurd, że małe dziewczynki noszą chusty – przyznała, oceniając, że podobnie myśli wielu muzułmanów.

 

Widmann-Mauz pozytywnie odniosła się też do zmiany w tej kwestii, jaka dokonała się w Austrii, gdzie parlament zakazał noszenia chust przez dziewczynki w szkołach podstawowowych. Przedstawiciele rządzącej koalicji OeVP-FPOe wprost komentowali, iż jest to jasny sygnał przeciwko „politycznemu islamowi”.

 

W 2017 roku Bundestag przegłosował przepisy zabraniające noszenia burki i nikabu przez kobiety pracujące w administracji, wojsku i sądach.

 

Ówczesny minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere (CDU) powiedział, że nowe prawo "wyznacza granice tolerancji wobec innych kultur". Posłowie koalicji rządowej uznali zaś, że całkowite zasłanianie twarzy z powodów religijnych jest sprzeczne z nakazem neutralności, obowiązującym przedstawicieli państwa.

 

Propozycja całkowitego zakazu noszenia burek i nikabów w miejscach publicznych nie znalazła akceptacji m.in. kanclerz Angeli Merkel, która oceniła ją jako niezgodną z niemiecką konstytucją.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged


DATA: 2019-05-19 19:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widzę, że Niemcy wreszcie poszli po rozum do głowy, szkoda, że tak późno.
6 miesięcy temu / Polak
 
- czy to znaczy, że swoją INNOŚĆ mogą prezentować TYLKO geje i lesbijki i inni seksualni odmieńcy? RELIGIJNIE nie możemy się niczym różnić?! Seksualnie nie musimy się "integrować" a MUSIMY "zmiksować się" tylko religijnie? Może w chińskie mundurki wciśniemy dzieci i dorosłych? Skąd my to znamy?
6 miesięcy temu / Bużana
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.