DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Niemcy wspierają milionami euro zagraniczne środowiska LGBT

Niemcy wspierają milionami euro zagraniczne środowiska LGBT
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Rząd Republiki Federalnej Niemiec wsparł w ciągu ostatnich dziesięciu lat ponad sto projektów realizowanych przez środowiska LGBT na świecie. Niemieccy podatnicy zapłacili za promocję „tęczowej ideologii” ponad 5 mln euro. Informacje te ujawniono po złożeniu interpelacji przez opozycyjną Alternative für Deutschland.

 

Bezpośrednie zaangażowanie niemieckiego rządu federalnego w pomoc zagranicznym środowiskom LGBT rośnie od lat, a wraz z nią liczba akcji i projektów, promujących ideologię gender. Jak podaje słowacki portal „Hlavne Spravy”, w odpowiedzi na interpelację AfD Ministerstwo Spraw Zagranicznych RFN stwierdziło, że dotacje na działalność środowisk LGBT wynikają z potrzeby wspierania „ważnego priorytetu polityki rządu federalnego w zakresie praw człowieka”.

 

Odpowiadając na zapytanie opozycji, niemiecki MSZ poinformował, że pieniądze z budżetu państwa przeznaczone zostały na promowanie „sprawiedliwości płci”, „polityki płci” i „wspieranie kobiet” w różnych państwach na całym globie. Wzrost zaangażowania rządu RFN w popieranie LGBT widoczny jest szczególnie w ostatnich latach. O ile bowiem w 2009 roku wsparcie uzyskał jeden „projekt” realizowany w Turcji, o tyle w 2017 roku dotowano już 27 projektów na kwotę 2,2 mln euro. Zwiększył się także zasięg geograficzny pomocy niemieckich władz, które dwa lata temu przyznały pieniądze na inicjatywy w Afryce Północnej, Europie Wschodniej i w Azji. Na Łotwie, w Serbii i w Hiszpanii za niemieckie pieniądze organizowano „parady równości”, a ambasady niemieckie włączały się również w marsze LGBT w Izraelu, Bułgarii, Grecji, Włoszech i w Rumunii.

 

Informacja podana przez niemiecki MSZ dotyczy pracy trzeciego i czwartego rządu Angeli Merkel, tworzonego przez trzy koalicyjne ugrupowania. Dwa z nich w nazwie mają określenie identyfikujące je z chrześcijaństwem. Sojusznikiem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) i Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) była i jest Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD), ale odpowiedzialność za kierunek obrany przez rząd ciąży przede wszystkim na jego szefie – wieloletniej kanclerz Angeli Merkel

 

JB


DATA: 2019-06-12 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dogłębnie należy przebadać "Stonkę" i jego tęczową trzódkę na tą okoliczność. Jeśli wzięli chociaż eurocenta od Goebbelsów natychmiast do paki pod zarzutem płatnej dywersji na rzecz obcego państwa. Kretynem lub dywersantem jest ten, kto dopuszcza do istnienia grupy wpływu opłacane przez obce rządy na swoim terytorium.
7 miesięcy temu / agricola
 
W piekle się będą smażyć!! Wywołali 2wojne światową chyba im się marzy 3!!
7 miesięcy temu / GOŚĆ
 
Czy to przypadkiem nie Niemcy w osobie bp Marksa chcą dopuścić do komunii gejów, rozwodników i onanistów?
7 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
MUSIMY JEDNAK POMYSLEC KTO NIEMCOW WSPIERA BO SOROS NIE JEST NIEMCEM
7 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.