DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Niemcy w obronie prawdziwego św. Mikołaja

Niemcy w obronie prawdziwego św. Mikołaja
By GFreihalter (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Dzieło św. Bonifacego już od 11 lat angażuje się na rzecz obrony prawdziwego św. Mikołaja. Również i w tym roku członkowie organizacji wezwali do ogólnokrajowej akcji pt. „Strefa wolna od amerykańskiego Mikołaja“. Komercyjny „Santa Claus” wypacza sens zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – tłumaczą katolicy.


„Poprzez swoją działalność dzieło św. Bonifacego próbuje od wielu lat zmienić wizerunek św. Mikołaja, który - w przeciwieństwie do niemieckiego Weihnachtsmanna - ucieleśnia bardzo ważne dla naszego społeczeństwa wartości chrześcijańskie, są nimi bezinteresowna pomoc oraz miłość bliźniego” – wyjaśnia sekretarz generalny Dzieła św. Bonifacego, Georg Austin.


Podczas tegorocznej kampanii piosenkarka Maite Kelly wezwała do przeciwstawiania się komercjalizacji św. Mikołaja i wspólnie z 50 dziećmi z monachijskich przedszkoli odwiedziła domy spokojnej starości. „Celem przedsięwzięcia była bezinteresowna wizyta w domu seniora oraz przybliżenie postaci św. Mikołaja” – informuje „kath.net”. - Dzieci mają ciągle problemy z odróżnianiem biskupa Miry od amerykańskiego Mikołaja, którego odpowiednikiem jest komercyjny Weihnachtsmann – tłumaczy Kelly.


w ramach corocznych akcji rozdawane są materiały informacyjne prezentujące życiorys biskupa Miry oraz teksty tradycyjnych piosenek o św. Mikołaju. Poprzez swoją działalność członkowie Dzieła św. Bonifacego starają się zachęcić wszystkich do poznania prawdziwego oblicza świętego biskupa i sensu świat Bożego Narodzenia.


Akcja przynosi efekty, w ciągu 11 lat zaangażowało się w nią wielu Niemców. Przedsiębiorcy i sprzedawcy rezygnują z komercyjnych dekoracji na rzecz tradycyjnej, katolickiej symboliki.Źródło: kath.net

Klaud


DATA: 2013-12-08 09:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / ja
 
Brawo Niemcy.
ponad 6 lat temu / orlik57
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.