DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Niemcy skręcają w lewo. Zieloni błyskawicznie rosną w siłę – w sondażach i liczebnie

Niemcy skręcają w lewo. Zieloni błyskawicznie rosną w siłę – w sondażach i liczebnie
Autobus partii Związek 90/Zieloni w trakcie homo-parady w Berlinie. Autor: Kpjas (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons
#LEWICA    #NIEMCY    #ZIELONI

Niemieccy Zieloni wciąż rosną w siłę – nie tylko w sondażach. Niezwykle szybko zyskują też nowych członków: tylko w pierwszej połowie roku do partii radykalnych ekologów i lewaków zapisało się za Odrą ponad 10 000 osób.

 

Siła Zielonych leży nie tylko w sondażach. To także bardzo twarde dane: partia w błyskawicznym tempie zyskuje nowych członków. Na koniec 2017 roku do ugrupowania zapisanych było 65 tysięcy Niemców, dziś „zielonych” jest już 85 tysięcy obywateli RFN. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku formacja zyskała sobie 10 000 członków.

 

Od wyborów do Parlamentu Europejskiego niemieccy Zieloni są na fali wznoszącej. Według wszystkich publikowanych w ostatnich tygodniach sondaży ta radykalnie lewacka partia może liczyć na około 25 proc. głosów. To daje jej w zależności od badania pierwsze lub drugie miejsce w kraju, w drugim przypadku nieznacznie za CDU.

 

Gdyby wybory do Bundestagu miały skończyć się zgodnie z obecnymi notowaniami, rządy w Niemczech przejęłaby prawdopodobnie wielka lewacka koalicja: Zielonych, socjalistów z SPD i postkomunistów z Lewicy. Podobny układ funkcjonuje już w Berlinie, a od niedawna także w Bremie – tam mimo nominalnego zwycięstwa CDU. Termin głosowania w wyborach do Bundestagu to jesień roku 2021, ale w związku ze słabością koalicji CDU/CSU-SPD niewykluczone są też przyspieszone wybory.

 

Zyskują zwolenników także Alternatywa dla Niemiec i liberalna FDP. Do tej pierwszej napłynęło w tym roku już około 2500 nowych osób (co daje łącznie 34 500), do drugiej – około 1400 (łącznie prawie 65 000). Największymi liczebnie ugrupowaniami pozostają SPD (426 000 członków) i CDU (415 000 członków). Obie partie przeżywają jednak falę odejść, co dotyczy zwłaszcza socjalistów.

 

Zieloni to ugrupowanie mające na sztandarach ekologię i ochronę środowiska. Partia chciałaby jednak realizować program w istocie neokomunistyczny. W Berlinie proponuje wywłaszczyć największych posiadaczy mieszkań, w całym kraju chce zakazać używania samochodów o silnikach spalinowych. Ponadto Zieloni popierają w całej rozciągłości cywilizację śmierci oraz bardzo głębokie restrykcje w obszarze wolności słowa w imię tolerancji i walki o „prawa” tak zwanych osób LGBT. Są też zwolennikami nieskrępowanej migracji z krajów islamskich.

 

 

Źródła: jungefreiheit.de, pch24.pl

Pach

 

Zieloni w europarlamencie. Niemiecki taran rewolucji 

 

 


DATA: 2019-07-11 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zieloni są gorsi niż Hitler. 100 000 abortowanych rocznie dzieci to krew na rękach ich jak i całej władzy. Jestem tylko ciekaw, czy nasza władza ma jakiekolwiek plany wojnę z Niemcami, czy wszystkie środki i planowanie są przygotowane wyłącznie na Rosję. Bo nie łudźmy się- jeśli Polska kiedyś zacznie wprowadzać katolickie ustawy na swoim terytorium np. całkowity zakaz aborcji, to ten nasz "sojusznik" może w końcu razem z resztą naszych zachodnich "sojuszników" wysłać swoich tęczowo-kebabowych żołnierzy, aby przywracać w Polsce demokrację, rządy prawa i zwalczać naruszenia praw człowieka. Szkoda tylko tych nielicznych sprawiedliwych i bojących się Boga, którzy tam zostali. Oby nasi sąsiedzi się nawrócili, a my abyśmy byli dla nich w tym dobrym przykładem.
4 miesiące temu / krisbac
 
Ten artykuł nie dość dobitnie opisuje specyfikę tej partii. To są ludzie, którzy świętują rocznicę nalotów na Drezno pod sloganem "BOMBER HARRIS DO IT AGAIN", otwarcie mówią, że "naród niemiecki musi wymrzeć", że popierają "całkowite wynarodowienie i zagładę narodu" i są z tego dumni. Nie mówiąc o tym, że ich zbrojnym ramieniem są owładnięci chorymi ideami zbrodniarze z Antify, którzy przy mniej lub bardziej skrywanym entuzjazmie mediów terroryzują ulice.
4 miesiące temu / Lol
 
gratuluje niemcom nowego hitlera.
4 miesiące temu / Gość
 
Kolejny obłęd Teutonów.
4 miesiące temu / Ryś
 
Od jakiegoś czasu czuję w sobie wielkie pragnienie by we wszystkich parafiach w Polsce, jeśli to możliwe, powstał oddział lokalny Rycerstwa Niepokalanej, by jak najwięcej ludzi przyjęło Cudowny Medalik i choć aktem strzelistym błagali Maryję o pomoc... Przecież Święty Maksymilian utworzył Rycerstwo po tym jak sam w Rzymie zetknął się z marszami masonów. Ludzie, teraz dzieje się to samo, tylko zamiast masonów na ulicy mamy LGBT... Trzeba odrodzić Rycerstwo. Broń nas Maryjo, Niepokalanie Poczęta...
4 miesiące temu / Ann
 
Co za brednie! Hah
4 miesiące temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.