DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Niemcy sfałszowali raport klimatyczny

Niemcy sfałszowali raport klimatyczny
By Martin Rulsch, Wikimedia Commons (Own work) [CC-BY-SA-4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0) or CC-BY-SA-3.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons

Niemieckie ministerstwo środowiska, publikując tłumaczenie raportu ONZ dot. zmian klimatycznych, sfałszowało wynikające z niego wnioski. Resort kierowany przez Barbarę Hendricks z SPD chciał ukryć faktyczne skutki „ekologicznej” polityki.


Czterostronicowe podsumowanie dokumentu w wersji niemieckojęzycznej zawiera liczne nieścisłości dot. rekomendacji Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC). Zespół kwestionował kierowanie środków na projekty pozyskiwania energii odnawialnej. Jak zauważa „Die Welt”, tłumaczenie anglojęzycznego dokumentu na niemiecki jest „żenująco złe”. Błędy dotyczą podstawowych informacji, które zostały zaprezentowane opinii publicznej na opak.


IPCC w swoim sprawozdaniu uznała daremność dotowania projektów „ekologicznej” energii, łączonych ze sprzedażą uprawnień do emisji zanieczyszczeń. Niemcy postanowili podkreślić, że chodzi o elastyczne dostosowanie liczby certyfikatów, tak, by zachęcać do jeszcze większych inwestycji w odnawialne źródła energii. Według Pierre'a Gosselina z niezależnego portalu notrickszone.com, to „kolejny spektakularny skandal, który pokazuje, że niemieckie ministerstwo środowiska nie jest tak naprawdę zainteresowane nauką o klimacie, ale interesuje się jedynie wykorzystaniem problemu klimatu jako narzędzia do generowania setek milionów euro na finansowanie rodzimych programów ochrony środowiska”.


„Die Welt” stwierdził, że raport ONZ podważa sens niemieckiego programu tzw. zielonej energii. Gazeta zarzuca ministerstwu „bezczelne fałszerstwo” wyjaśniając, że „handel pozwoleniami na emisję zanieczyszczeń jest z definicji systemem, w którym liczba swobodnie zbywalnych certyfikatów emisji dwutlenku węgla jest pomyślana w taki sposób, by o cenach określonej liczby certyfikatów decydował wolny rynek. Natomiast rząd niemiecki przetłumaczył to tak, że można emitować nowe certyfikaty po zawyżonych cenach”. Według interpretacji Gosselina, ministerstwo środowiska na czele z Barbarą Hendricks zawyża ceny pozwoleń na emisję dwutlenku węgla, by pozyskać miliardy euro na realizacje kosztownych i bezsensowych programów. Niemieckie stowarzyszenie zajmujące się handlem certyfikatami i ochroną klimatu (BVEK) również uznało błędy za skandaliczne. Jego prezes - Jürgen Hacker - stwierdził, że całkowicie przeinaczono tekst. Sama sprzedaż certyfikatu służyć ma jedynie ministerstwu.


Za tłumaczenie raportu odpowiedzialne jest ministerstwo środowiska, niemieckie biuro koordynacji IPCC w Bonn, Federalna Agencją Środowiska w Dessau wraz z ministerstwem edukacji i badań naukowych.Źródło: breitbart.com, Die Welt, AS.


DATA: 2014-05-23 09:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kradną ile mogą. Ich dni są policzone :) Wiadomo kto to zlikwiduje! Pssst, cisza wyborcza ;)
ponad 6 lat temu / Rafał
 
nic, a nic nie zdziwi człowieka samodzielnie myślącego własnym mózgiem, a nie telewizorem, w tym temacie; od lat opisuje przekręty tzw. "ekologów" (lub "zielonych" jak kto woli) "Najwyższy Czas"; jest też parę książek na ten temat; Niemcy, najzwyczajniej w świecie, wciskają reszcie Europy swój kit na temat czystej energii - muszą gdzieś wcisnąć swoją produkcję CO2 - ha, ha, ha; coś, co swobodnie krąży sobie w atmosferze;
ponad 6 lat temu / jaro
 
To dopiero hit. Jeśli to prawda, to dni UE są policzone. Nieprawdopodobne przekręty!
ponad 6 lat temu / Rafał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.