DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Niemcy rajem dla islamskich terrorystów. Bojownicy talibańscy mile widziani

Niemcy rajem dla islamskich terrorystów. Bojownicy talibańscy mile widziani
Zdjęcie ilustracyjne fot. Ariana News / Wikimedia Commons

Niemcy okazują się być prawdziwym rajem dla islamskich terrorystów. Jak ocenił Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców, przynależność imigrantów z Afganistanu do bojówek talibańskich może być jedną z przesłanek decyzji o przyznaniu im w RFN prawa do pobytu.

 

Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) uważa, że fakt przynależności do terrorystycznych organizacji talibańskich nie jest żadną przeszkodą w uzyskaniu statusu uchodźcy w Niemczech.

 

O sprawie informuje dziennik „Die Welt”. Sprawa ma dla niemieckiej polityki migracyjnej dużą wagę, bo od dłuższego czasu rząd kanclerz Angeli Merkel odsyła niewielkie grupy afgańskich migrantów, którym nie przyznano statusu uchodźcy. Jednak według urzędu migracyjnego wydalanie nie powinno dotyczyć terrorystów. - Członkostwo w organizacjach Talibów, jako takie, nie może prowadzić do pozytywnej decyzji o przyznaniu azylu. Jednak w pojedynczych przypadkach w grę wchodzi zapewnienie ochrony – powiedział cytowany przez „Die Welt” rzecznik BAMF.

 

Kluczowa jest tu ocena Organizacji Narodów Zjednoczonych, która nie uznaje Talibów za terrorystów. Stąd według BAMF przynależność do ich bojówek nie może być wystarczającym powodem do decyzji o odesłaniu migranta do ojczyzny. Zdecydować o wydaleniu można wówczas, gdy bojownikowi udowodni się uczestnictwo w przestępstwach wojennych lub zbrodniach przeciwko ludzkości. Wtedy Afgańczyk nie może otrzymać pozwolenia na pobyt w Niemczech.

 

Jeżeli jednak takich przestępstw się nie udowodni, sprawa pozostaje otwarta. Sami Afgańczycy mają nadzieję, że deklarowana przynależność do organizacji talibańskich może im zostać uznanym za prawdziwych „uchodźców”. W Afganistanie z tytułu dawnej działalności grozi im bowiem kara śmierci. Od kilku dni niemieckie media informują, że za Talibów podają się tysiące afgańskich imigrantów.

 

Zakończenia odsyłania imigrantów do Afganistanu domagają się od kilku miesięcy Zieloni oraz socjaldemokraci z SPD. Ich zdaniem twierdzenie, że niektóre regiony tego kraju są bezpieczne jest „motywowaną politycznie” nieprawdą. W związku z regularnie dokonywanymi w Afganistanie zamachami terrorystycznymi zdaniem lewicy żaden przybysz z tego kraju nie powinien być przymusowo kierowany do ojczyzny, stąd polityka migracyjna Angeli Merkel jest w tym zakresie niehumanitarna.


Pach

źródła: welt.de, zeit.de

DATA: 2017-05-02 07:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy już obudziły się z ręką w nocniku, to właśnie Makrela ostatecznie ich pogrzebała. Teraz udają że coś robią ale to tylko pozorowane działania, pod publikę.
ponad 3 lata temu / zabba
 
Trzeba szybko wprowadzić całkowitą kontrolę na granicach Polski, jeżeli nie chcemy mieć takich kłopotów, jakie już mają Niemcy. A to jeszcze nie koniec...
ponad 3 lata temu / wmo
 
Konia z rzędem temu, kto udowodni przebywającemu na terenie UE talibowi "zbrodnię wojenną". Takkije & Ketman. A poza tym kto pozwolił merkel, macronowi i im podobnym na wpuszczanie do mojej ojczyzny (strefa Schengen) nieproszonych gości ???!!!
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.