DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Niemcy przyjmą Asię Bibi? Politycy rządu i opozycji mówią jednym głosem: „tak”

Niemcy przyjmą Asię Bibi? Politycy rządu i opozycji mówią jednym głosem: „tak”
Asia Bibi. FOT.HENRYK PRZONDZIONO/Foto Gosc/FORUM

Niemiecki rząd deklaruje gotowość przyjęcia prześladowanej Asi Bibi. Do udzielenia jej schronienia nawołuje nie tylko chadecja, ale nawet politycy Zielonych.

Prześladowana przez pakistańskich muzułmanów chrześcijanka Asia Bibi ma nadzieję, że otrzyma azyl w Niemczech. – Moja mocodawczyni byłaby szczęśliwa, gdyby razem ze swoją rodziną mogła wyjechać do Niemiec – zadeklarował w rozmowie z tygodnikiem „Bild am Sonntag” adwokat Bibi, Saif-ul-Malook. Jak podkreślił, nie ma żadnych formalnych przeszkód prawnych, by wyjechała do wybranego przez siebie kraju. Jedynym problemem jest czas – w Pakistanie jej życie jest zagrożone.

 

Za przyjęciem Bibi optuje w Niemczech wielu polityków – i to nie tylko chadeków, ale i lewicowców. Z apelem o udzielenie prześladowanej azylu wystąpiła między innymi czołowa polityk Zielonych, Katrin Göring-Eckardt. Jej zdaniem byłby to wyraźny znak na rzecz wolności religijnej. – Po całym tym cierpieniu, przez jakie przeszła Asia Bibi i jej rodzina, jej wyjazd z Pakistanu nie może być odwlekany tylko dlatego, że nie można się porozumieć co do kraju, który jest gotowy do jej przyjęcia – stwierdziła polityk. Niemiecki rząd powinien, w ocenie Göring-Eckardt, podjąć odpowiednie kroki i zapewnić Bibi bezpieczeństwo na terenie RFN.

 

Podobne stanowisko zaprezentował wiceprzewodniczący komisji praw człowieka Bundestagu Gyde Jensen z liberalnej FDP. – Rząd federalny musi uruchomić wszystkie środki dyplomatyczne, by ochronić jej życie – powiedział polityk. Jak wskazał, w Pakistanie najwyraźniej nie sądy, ale „radykalna tłuszcza”, stanowią prawo.

 

Już w ubiegłym tygodniu do udzielenia Asi Bibi schronienia w Niemczech wzywał jeden z rzeczników CDU/CSU Michael Brand.

 

Według „Bild am Sonntag”, niemiecki MSZ deklaruje gotowość do przyjęcia Asi Bibi pod określonymi warunkami. – Prowadzimy rozmowy z rządem Pakistanu i naszymi partnerami. Bezpieczeństwo Asi Bibi i jej rodziny ma dla nas pierwszorzędne znaczenie – podkreślił resort.

 


Źródło: die-tagespost.de
Pach

 

  

PODPISZ APEL W JEJ OBRONIE!

  

  


DATA: 2018-11-13 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sądzę że ze względu na bezpieczeństwo jej oraz rodziny uzyska azyl w jakimś chrześcijańskim kraju po cichu, bez rozgłosu. Być może zostaną zmienione ich dane osobowe aby mogli żyć normalnie i chwalić Pana.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Jeśli nie potrafisz pomóc, nie proponuj. Jej przyjazd byłby mocną prowokacją wobec radykałów islamskich, z którymi Niemcy już sobie nie radzą. Więc nie byłaby w Niemczech bezpieczna.
ponad 1 rok temu / Norman
 
Gdzie jak gdzie, ale w Niemczech? Kpina!
ponad 1 rok temu / Syk
 
W Niemczech? To równie dobrze mogłaby zostać w Pakistanie. Mało to w Niemczech radykalnych Pakistańczyków? Chyba tyle, co w samym Pakistanie biorąc pod uwagę kilkunastotysięczne protesty po uniewinnieniu Asi.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
Nick; ta biedna święta niewiasta o tym wszystkim nie wie, w Jej pojęciu Europą to chrześcijanie. Upatruje w tym wole Boga. O pomyłce dowie się na miejscu. W celi więziennej była chyba bezpieczniejsza . Zdemoralizują Jej dzieci, a Ona albo zostanie zabita, albo zwariuje, po tym wszystkim co przeżyła i co Ja jeszcze czeka.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
przede wszystkim cała sprawa jej pobytu jest zbyt mocno naglosniona. nie moze byc wiadomo do ktorego kraju cce wyjecac ani nawet ktore kraje chca przyjac! zycie jej i calej rodziny jest w zagrozeniu
ponad 1 rok temu / m
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.